Презентація на тему «Генетичний моніторинг у людських спільнотах» призначена для висвітлення ролі та важливості генетичного моніторингу в дослідженні та збереженні здоров'я та відмінностей у геномі людських спільнот.
Генетичний моніторинг у людських спільнотах. Підготував учень 10-В класу. Шевченко Григорій
Номер слайду 2
Що таке моніторинг?Генетика та генетичний моніторинг. Мета генетичного монітирингу. Напрями генетичного моніторингу.Історія генетичного моніторингу. Висновок. Використані джерела. План презентації
Номер слайду 3
Моніторинг — системапостійного спостереження за явищами і процесами, що проходять в навколишньому середовищі і суспільстві, результати якого служать для обґрунтування управлінських рішень по забезпеченню безпеки людей та об'єктів економіки.
Номер слайду 4
Генетика - це наука про спадковість і мінливість 4 ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу. ГЕНЕТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ - це Систематичне спостереження за станом генофонду популяції, що дає змогу оцінювати наявний мутаційний процес та прогнозувати його зміни.
Номер слайду 5
Основною метою генетичного моніторингу є контроль та попередження спадкових шкідливих порушень. Окрім того, за допомогою моніторингу можна:1. Визначати спрямованість спадкової мінливості в популяціях людини;2. Визначати частоту деяких мутацій та інтенсивність мутаційного процесу;3. Проводити «інвентаризацію» та створювати реєстр спадкових захворювань людини;4. Прогнозувати кількість людей зі спадковими захворюваннями;5. Оцінювати шкідливий вплив мутагенних чинників середовища.
Номер слайду 6
Генетичний моніторинг здійснюють у таких напрямках, як фенотипічний моніторинг (спостереження за частотою домінантних мутацій), біохімічний моніторинг (виявлення біохімічних порушень), цитогенетичний моніторинг (спостереження вивчення частоти хромосомних та геномних мутацій), молекулярно-генетичний моніторинг (розробляють з метою виявлення генетичних порушень), моніторинг архівних документів (для визначення темпів мутаційного процесу за змінами частот летальних мутацій).ppt_xppt_x
Номер слайду 7
За кордоном моніторинг вад розроблявся з 60-х років. Приводом виникнення стала «талідомідна катастрофа». За 6 років після появи талідоміду на ринку і до встановлення його причинності народилося 6 тисяч дітей із важкими вадами розвитку.
Номер слайду 8
Отже, генетичний моніторинг є сукупністю заходів для відслідковування появи й поширення спадкових захворювань.
Номер слайду 9
https://pacula2017.blogspot.com/p/blog-page_72.htmlhttps://uahistory.co/pidruchniki/sobol-biology-and-ecology-10-class-2018-standard-level/51.phphttps://youtu.be/I7m. Xw. Rm. Cdd. Y?si=YT5 Gen. FCHXHN2p. RLВикористані джерела