План :1. Загальна харектеристика2. Аналіз ЕГП, ПГП.3. Природні ресурси.4. Населення.5. Господарство.6. Трансорт.7. Зовнішні звязки
Номер слайду 3
Площа:33,7 тис. км2 Населення:4 321 000 (2010)Столиця: Кишинів. Офіційна назва:республіка Молдова. Державний устрій:парламентська республіка. Законодавчій орган:однопалатний парламент. Глава держави:президент. Адміністративний устрій:унітарна республіка. Поширені релігії:християнство (православні)Член ООНДержавне свято: День незалежності (27 серпня)
Номер слайду 4
ЕГП , ПГП
Номер слайду 5
ЕГП та природно-ресурсний потенціал. Молдова межує з Румунією та Україною й не має виходу в море. Основний ландшафт країни – горбиста рівнина, розітнута річковими долинами та балками; найбільш піднесена в центральній частині. Клімат помірний континентальний з помірними зимами, теплим літом, сприятливий для розвитку землеробства.
Номер слайду 6
Природні ресурси Головні річки: Дністер і Прут. Багато заплавних озер. Велика частина степів і лісостепів із чорноземними родючими ґрунтами розорана. Широколистяні ліси, в яких ростуть дуб, ясен, граб, бук і липа, займають близько 9 % території країни. Корисні копалини дуже обмежені, є лігніти, фосфорити, гіпс, вапняк.
Номер слайду 7
Населення. Населення. Тривалість життя складає для чоловіків – 60 років, для жінок – 69 років. Основна народність – молдавани,78 % населення, інші – українці, росіяни, гагаузи, євреї, болгари. Більшість віруючих, понад 98 % християни. Молдова не занадто урбанізована країна, міське населення складає тут лише 52 %, а середня щільність населення – одна з найбільших у Європі: 131,2 чол. на км2. Більшість українців і росіян живуть в містах. Це пов’язано з розвитком промисловості за часів СРСР, коли для розвитку машинобудування, легкої та харчової промисловості залучали спеціалістів з інших союзних республік.
Номер слайду 8
Господарство. Промисловість. За роки соціалізму промисловість розвивалася на ресурсах і сировині, що постачалися з інших республік Радянського Союзу. Після отримання незалежності в країні «вижила» в основному лише харчова промисловість, представлена численними підприємствами, що випускають вина, консерви, цукор, рослинну олію та інші харчові продукти. У кращому положенні знаходяться підприємства Придністров’я, де існували одні з передових в складі СРСР підприємств легкої промисловості, особливо трикотажної. Сільське господарство. Родючі ґрунти та м’який клімат сприяли розвитку сільського господарства. Виноградарство – найважливіша галузь національної економіки. Антиалкогольна компанія Радянського уряду завдала виноградникам значних збитків, призвела до занепаду виноробної промисловості. Значні площі чорноземів створюють гарні умови для розвитку хліборобства. Головні зернові культури – озима пшениця та кукурудза. Пшениця йде на внутрішній ринок, а кукурудза експортується. Розвинено овочівництво, садівництво, вирощують технічні культури: цукрові буряки, картоплю, соняшник, кормові та ефіроолійні культури, ягоди. Тваринництво має м’ясо-молочне спрямування, розводять переважно велику рогату худобу, овець та кіз. Каракулеві та цигейкові породи овець розводять на півдні країни.
Номер слайду 9
Транспорт. Транспорт. Із своїми основними торгівельними партнерами Молдова зв’язана автомобільними та залізничними шляхами. Для внутрішніх перевезень використовують річки Дністер і Прут. В столиці працює міжнародний аеропорт.
Номер слайду 10
Зовнішні звязки. Зовнішньоекономічні зв’язки. Основні експортні товари країни: харчові продукти, тканини, вина, машини й текстильна продукція. Головними торговельними партнерами є Росія, Румунія, Італія, Україна, Німеччина, Польща, Білорусь. Господарство країни залежить від імпортного палива, мінеральної продукції, машин і устаткування, чорних металів. Їх імпортують із Росії, України, Румунії, Німеччини, Італії, Польщі.