Принцип єдності організмів і середовища їхнього існування

Про матеріал
Дана презентація містить матеріал про механізми видоутворення, концепцію гомеостазу та погляди на адаптацію.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Принцип єдності організмів і середовища їхнього існування

Номер слайду 2

Історія вивчення адаптації: Ж. Б. Ламарк – внутрішнє прагнення виду до прогресу і адаптації тільки позитивна (жираф). Ч. Дарвін – вказував на те, що адаптація це засіб виживання видів (в'юрки Галапагосів) - Відкрив еволюційні процеси дивергенцію, конвергенцію та паралелізм.

Номер слайду 3

Механізми видоутворення: Дивергенція – розходження ознак (види, що проживають в різних умовах, пристосовуються до них по різному) Типи: географічне, екологічне. Види між собою не можуть схрещуватись, виникають підвиди, особини яких схрещуються між собою.

Номер слайду 4

Механізми видоутворення:2. Конвергенція – сходження ознак (у різних видів в подібних умовах виникають подібні адаптації )Зубаті кити (касатки, кл. Ссавці і акули (Хрящові риби) – подібна будова тіла, кінцівок, зубів. Тюлені (ряд Ластоногі, кл. Ссавці) і кити (ряд Китоподібні, кл. Ссавці) мають ласти. Паралелізм – виникнення подібних ознак на спільній генетичній основі. (шаблезубий тигр і шаблезубий кіт )

Номер слайду 5

Властивості адаптацій:Індивідуальність. Доцільність (виживання). Непостійність.

Номер слайду 6

Концепція гомеостазу та погляди на адаптацію: Гомеостаз – єдність хімічного складу та процесів життєдіяльності. - Забезпечує досконала адаптація. Організми постійно адаптуються до нових умов. Адаптації пов'язані часто із зміною поведінки тварин. Адаптації пов'язані із саморегуляцією.

Номер слайду 7

Адаптивний потенціал:І. Сєченов – це спадкова здатність організмів до адаптації. Чим вище адаптивний потенціал, тим краще виживання виду.

pptx
Додав(-ла)
Данильчак Юлія
Пов’язані теми
Біологія, 11 клас, Презентації
Додано
14 лютого 2024
Переглядів
769
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку