ГРОЗА - це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер. БУРЯ - вітер великої руйнівної сили, який дме тривалий час. Бурю ще називають буревієм. Великої шкоди завдає буревій людині й природі: руйнує будівлі, лінії електропередач, ламає дерева. ПОВІНЬ – це розлиття річки під час таяння снігу, льоду або від тривалих дощів і злив. Найчастіше повені бувають у тих селах і містах, які розміщені на берегах річок.
Отримавши попередження про затоплення, необхідно терміново:вийти в безпечне місце – на височину (попередньо відключивши воду, газ, електроприлади);якщо повінь розвивається повільно, необхідно перевести майно в безпечне місце, а самому зайняти верхні поверхи (горища, дахи будівель), в крайньому разі забратись навіть на дерево;для того, щоб залишити місця затоплення, можна скористатися човнами, катерами та всім тим, що здатне утримати людину на воді (колоди, бочки, автомобільні камери);коли людина опинилася у воді, їй необхідно скинути важкий одяг та взуття, скористатись плаваючими поблизу засобами й чекати допомоги.
Дії під час ГРОЗИ*не виходити з дому, зачинити вікна, двері, подбати, щоб не було протягу, який може привернути кульову блискавку;*не можна стояти біля (під) дерев, опор лінії електропередач, будівель і споруд, високих парканів, стовпів, проводів, бігти у відкритому полі;*радіо, телевізори та іншу техніку вимкнути з електромережі (розетки);*не можна топити піч, бо дим, що виходить з труби може привернути блискавку.
Як поводитись під час хуртовини? У цей час виходити на вулицю рекомендується тільки у виняткових випадках і не самому; Сповістіть сусідів, куди ви ідете і коли повернетеся; якщо хуртовина застала вас в дорозі, рухаючись в автомобілі, то краще перечекати якийсь час, бажано в населеному пункті. Можна періодично зігріватися, включаючи двигун. Але при цьому слід систематично провітрювати салон, щоб не отруїтися відпрацьованими газами.