М о р с ь к і г у б к и. Губка складається, по суті, з окремих клітин, розташованих у вигляді вази з живими стінками, всередині якої порожнеча. Надзвичайно тонка стінка складається з двох шарів, засіяних тисячами отворів. Частинки їжі з струмом води потрапляють в канали в стінках тіла губки, а особливі жгутикові клітини захоплюють їх і передають амебоподібним, всередині яких вони і перетравлюються. Відходи з тим же потоком води надходять в порожнину і далі через одне або кілька отворів викидаються назовні. Одна невелика губка може за добу прокачати через себе двадцять літрів води. Губки живуть майже в усіх морях, на будь-яких глибинах - від мілководдя до 9000 метрів. Черви, морські голки, балянуси, креветки, краби, восьминоги і дрібні риби пересуваються по тунелях в тілі губок і соскабливают зі стінок їжу. Примітивність губок обумовлює високу здатність їх до регенерації (відновленню). Наприклад, якщо губку подрібнити і протерти через тонку шовкову тканину, живі клітини перегрупуються і виростуть у вигляді нової губки.
Номер слайду 3
М о р с ь к і г у б к и
Номер слайду 4
М о р с ь к і г у б к и
Номер слайду 5
Р і ч к о в і г у б к и
Номер слайду 6
8 кращих кімнатних рослин-фільтрів. Важливість кімнатних рослин для екосистеми в будинку неможливо переоцінити. Вони не тільки несуть умиротворення і гармонію, а й безпосередньо впливають на життєво важливі характеристики середовища проживання. Завдяки процесам фотосинтезу кімнатні рослини виділяють кисень і оздоровлюють атмосферу, грають роль природних зволожувачів і навіть фітонцидів. Але найбільш важливою функцією кімнатних культур по праву вважається очищення повітря. Це самі природні з усіх доступних фільтрів, здатні «поглинати» з повітря токсини, хімічні сполуки і навіть сліди важких металів. І серед цих природних очисників є справжні зірки, здатні разюче ефективно справлятися з поставленим завданням.
Номер слайду 7
Рослини - це все-таки не універсальне, «безвідмовне» рішення проблеми. Функції очищення повітря вони виявляють максимально в період активного розвитку, а ось на стадії спокою їх здатність очищати повітря знижується. Молоді рослини - кращі фільтри, ніж старі, а функції фільтра у рослин виконують листя, але не стебла або квіти. Практично у кожної рослини активність поглинання шкідливих речовин і фотосинтезу змінюється протягом дня, в залежності від температури повітря і навіть освітленості (наприклад, найбільше кисню сансевієрія виробляє вночі, а хлорофітум - днем).
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Сосна. Сосна (лат. Pínus) - типовий рід хвойних дерев, чагарників або стланика сімейства Соснові (Pinaceae). Сосни - рослини зі строго кільчастим розгалуженням і пагонами двох типів - подовженими і укороченими. Хвоя розташовується тільки на вкорочених пагонах. За кількістю хвоїнок на скороченому втечу сосни діляться на двухвойние, трёххвойние і пятіхвойние. Плющ. Повзучі чагарники, що чіпляються своїми додатковими коренями за стіни, стовбури дерев тощо. Стебла несуть плотнокожістие листя двох родів: на неквітучих гілках - темно-зелені, незграбно-лопатеві, і на квітучих гілках - світло-зелені, цільні, ланцетоподібні, довгасті або яйцеподібні. Прилистников немає. Тополине дерево. Великі дерева висотою 40-45 м (до 60 м) і діаметром стовбура понад 1 метра. Крона шатровідной, яйцеподібна, яйцевидно-пірамідальна або пірамідальна. Кора стовбура тріщинувата, буро-сіра або темно-сіра; гілок - гладка, сіра або оливково-сіра.