Розробка уроку за підручником Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» для 3 класу до теми "Організм людини "
Урок2
Тема: Опора тіла і рух
Мета: розширити знання учнів про опорно-рухову систему та ЇЇ функції; визначити значення правильної постави для здоров’я людини, уміння розрізняти основні частини скелета на своєму тілі, правильно сидіти за партою, запобігати викривленню хребта і кісток, формувати вміння застосовувати знання у новій ситуації;
розвивати пізнавальні процеси, формувати потребу в здоровому способі життя;
виховувати інтерес до предмета, бажання піклуватися про своє здоров'я, тобто бажання правильно сидіти, ходити, займатися фізичною працею і спортом.
Методи та прийоми : «Мікрофон», робота в групах, розгадування кросворду.
Навчально-методичне забезпечення: мультимедійне забезпечення, картки, підручник Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» для 3 класу, таблиця
Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Хвилинка синоптика
II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1 Фронтальне опитування
— Для чого потрібно вивчати будову тіла людини?
— Доведіть, що людина є частиною живої природи.
— Чим люди відрізняються від тварин?
2. Розгадування кросворда (слайд2)
1 Не годинник, а цокає. (Серце)
2 Нескінченний потяг, що розвозить по тілу поживні речовини. (Кишківник)
3 Коли ситий, він мовчить. Коли голодний — бурчить. (Шлунок)
4 Орган дихання людини. (Легені)
5 Повен хлівець білих овець. Що це за хлівець? (Рот)
— Яке слово вийшло по вертикалі? (Скелет)
—Скелет — це сукупність кісток організму людини або тварини.
3 Робота в групах
Учитель пропонує учням об'єднатися в групи і спробувати відповісти на запитання (запитання — на картках):
1) Навіщо людині скелет, і які функції він виконує?
2) Що ще потрібно людині для руху?
3) Від чого залежить правильна постава? (Постава — це положення тіла лю дини при ходьбі, сидінні.)
4) Чим небезпечне порушення постави? Заслуховуються відповіді кожної групи.
— На які запитання було складно відповісти?
— Що необхідно зробити, щоб відповісти на поставлені запитання?
III ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про опорно-рухову систему, формування постави.
IV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1 Робота за підручником (с 144-146)
Розповідь про скелет і м'язи (слайд3-8)
— Як потрібно піклуватися про правильність своєї постави?
— Як перевірити власну поставу?
2 Словничок на с.146
3 Фізкультхвилинка (слайд9)
— Постава буває не тільки у людей, а й у тварин. Відтворіть поставу деяких тварин:
• встати, розправити плечі й покрутити головою, як лев;
• потягнутися вгору, як жирафа;
• побігати на місці, як страус;
• сісти за парту і потягнутися вгору, як котик.
— Постава якої тварини вам найбільше сподобалася?
— Яку поставу було легко показувати, а яку — складно?
— Удома ви можете копіювати поставу різних тварин. Це дуже корисно.
А тепер будемо вчитися визначати правильну поставу в людей.
V УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1 Практичне завдання
1) Стань перед дзеркалом і визнач:
а) чи пряма в тебе спина;
б) чи піднятою ти тримаєш голову;
в) чи на одному рівні знаходяться в тебе обидва плеча. Зроби висновок про те, яка в тебе постава.
2) Зігни ліву руку в лікті, а правою помацай м'яз. Що відчуваєш? Опусти руку. Тримай її вільно. Помацай м'яз. Які зміни відбулися?
2 Робота в групах
У групах учні розробляють правила «Як виробити правильну поставу?».
VI ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що вам найбільше сподобалося ?
— Прочитайте розділ «Для допитливих» на с.146.
— З яких частин складається скелет людини?(слайд10)
— Яке значення має скелет в організмі людини?
— Яке значення для людини мають м'язи?
VII ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С.144-146.