Проект "Амінокислоти"

Про матеріал
дослідити властивості амінокислот та з'ясувати їх значення в житті людини, зокрема, позитивний і негативний вплив нв організм людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок – проект “Амінокислоти”Керівник проекту Михайлюк Галина Анатоліївнаучитель біології, хімії, спеціаліст вищої категорії, вчитель – методист опорного закладу освіти “Раухівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Березівської районної ради Одеської області”

Номер слайду 2

Наша гіпотеза Якщо Нітроген входить до складу білків і амінокислот, то яке його значення

Номер слайду 3

Мета дослідження: Дослідити склад, властивості та значення амінокислот

Номер слайду 4

Завдання дослідження: Класифікація нітрогенвмісних сполук. Властивості та значення амінокислот. Властивості та значення білків. Нітрогенвмісні сполуки в природі Нітрогенвмісні сполуки і здоров'я

Номер слайду 5

Із інформаціоних джерела дізналися :- Нуклеїнові кислоти – представник нітрогенвмісних сполук; - Дослідили властивості амінокислот; - Встановили роль амінокислот в спадковості.- Виявили продукти в яких містяться амінокислоти. Хід дослідження:

Номер слайду 6

Класифікація нітрогенвмісних сполукамінокислотибілки

Номер слайду 7

Амінокислоти. Амінокислоти — органічні сполуки, в молекули яких одночасно входять карбоксильні і амінні групи.

Номер слайду 8

Класифікація амінокислот. Циклічні та ациклічніАциклічні:моноаміномонокарбоновімоноамінодикарбоновідіаміномонокарбоновісірковмісні (тіоамінокислоти)гідроксикислоти. Циклічні: ароматичні та гетероциклічні

Номер слайду 9

Класифікація амінокислот. Азотисті основи: Пурини (Аденін, Гуанін) · Піримідини (Урацил, Тимін, Цитозин)Нуклеозиди: Рибонуклеозиди   Дезоксирибонуклеозиди Нуклеотиди: Рибонуклеотиди Дезоксирибонуклеотиди Циклічні

Номер слайду 10

Особливості будови

Номер слайду 11

Особливості будови

Номер слайду 12

Особливості будови

Номер слайду 13

ДіаміномонокарбоновіОсобливості будови

Номер слайду 14

Особливості будови

Номер слайду 15

Особливості будови

Номер слайду 16

Властивості амінокислот. Фізичні: Амінокислоти являють собою тверді кристалічні речовини, добре розчинні у воді й мало розчинні в органічних розчинниках. Розчинність амінокислот може бути пояснена присутністю карбоксильної групи, що обумовлює розчинність карбонових кислот, і залишку молекули амоніаку (аміногрупи). Багато амінокислот солодкі на смак.

Номер слайду 17

Властивості амінокислот. Хімічні:1. Кислотно-основні властивості Амінокислоти проявляють амфотерні властивості оскільки вміщують як основну групу -NH2, так і кислотну групу -СООН. Амфотерність амінокислот проявляється, наприклад, при утворенні внутрішніх солей, так званих біполярних іонів H2 N-CH2-COOH → H3 N+-CH2-COO-

Номер слайду 18

Властивості амінокислот. Амінокислоти реагують як з лугами, так і з кислотами

Номер слайду 19

Властивості амінокислот.2. Реакції поліконденсації a-Амінокислоти при взаємодії між собою утворюють аміди, які називають пептидами. Зв'язок називається пептидним. Так, наприклад, при взаємодії гліцину і аланіну утворюється дипептид гліцилаланін. Реакції утворення пептидів з амінокислот відносяться до реакцій поліконденсації

Номер слайду 20

Отримання амінокислот. Гідроліз природних білків2. Синтез з використанням галогензаміщених карбонових кислот3. Мікробіологічний синтез

Номер слайду 21

Використання амінокислот• виробництво лікарських препаратів• виробництво харчових і кормових добавок

Номер слайду 22

Амінокислоти в складі продуктівхарчування

Номер слайду 23

Незамінні амінокислоти: Валін. Один з головних компонентів в рості і синтезі тканин тіла. Основне джерело - тваринні продукти. Досліди на лабораторних щурах показали, що валін підвищує м’язову координацію і знижує чутливість організму до болю, холоду та спеки. Гістидин. Амінокислота, сприяє росту і відновленню тканин. У великій кількості міститься в гемоглобіні; використовується при лікуванні ревматоїдних артритів, алергій, виразок і анемії. Недолік гістидину може викликати ослаблення слуху.Ізолейцин. Поставляється усіма продуктами, що містять повноцінний білок - м'ясом, птицею, рибою, яйцями, молочними продуктами.

Номер слайду 24

Незамінні амінокислоти: Лейцин. Одна з незамінних" амінокислот. Поставляється усіма продуктами, що містять повноцінний білок - м'ясом, птицею, рибою, яйцями, молочними продуктами. Необхідна не тільки для синтезу протеїну організмом, але й для зміцнення імунної системи. Лізин. Гарні джерела - сир, риба. Одна з важливих складових у виробництві карнітину. Забезпечує належне засвоєння кальцію; бере участь в утворенні колагену (з якого потім формуються хрящі і сполучні тканини); бере активну участь у виробленні антитіл, гормонів і ферментів. Недавні дослідження показали, що лізин, покращуючи загальний баланс поживних речовин, може бути корисний при боротьбі з герпесом. Недолік може виражатися в підвищеній втомлюваності, нездатності до концентрації, дратівливості, пошкодження судин очей, втрати волосся, анемії і проблем в репродуктивної сфері.

Номер слайду 25

Незамінні амінокислоти: Метіонін. Добрі джерела - зернові, горіхи та злакові. Важливий в метаболізмі жирів і білків, організм використовує її також для виробництва цистеїну. Є основним постачальником сульфуру, який запобігає розлади у формуванні волосся, шкіри та нігтів; сприяє зниженню рівня холестерину, підсилюючи вироблення лецитину печінкою; знижує рівень жирів у печінці, захищає нирки; бере участь у виведення важких металів з організму; регулює утворення аміаку і очищає від нього сечу, що знижує навантаження на сечовий міхур; впливає на цибулини волосся і підтримує зростання волосся. Треонін. Важлива складова в синтезі пуринів, які, у свою чергу, розкладають сечовину, побічний продукт синтезу білка. Важлива складова колагену, еластину і протеїну емалі, бере участь у боротьбі з відкладенням жиру в печінці; підтримує більш рівну роботу травного і кишкового трактів; приймають загальні участь у процесах метаболізму і засвоєння.

Номер слайду 26

Незамінні амінокислоти: Триптофан. Чи є первинним по відношенню до ніацин (вітаміну В) і серотоніну, який, беручи участь в мозкових процесах управляє апетитом, сном, настрою і больовим порогом. Природний релаксант, допомагає боротися з безсонням, викликаючи нормальний сон, допомагає боротися зі станом неспокою і депресії; допомагає при лікуванні головного болю при мігрені; зміцнює імунну систему, зменшує ризик спазмів артерій і серцевого м'яза; разом з лізином бореться за зниження рівня холестерину. Фенілалаін. Одна з "істотних" амінокислот. Використовується організмом для виробництва тирозину і трьох важливих гормонів - епінерфіна, норепінерфіна і тироксину. Використовується головним мозком для виробництва Норепінерфіна, речовини, яка передає сигнали від нервових клітин до головного мозку; підтримує нас в у стані неспання і сприйнятливості; зменшує почуття голоду, працює як антидепресант та допомагає покращити роботу пам'яті.

Номер слайду 27

Умовно незамінні: Тирозин. Використовується організмом замість фенілаланіну при синтезі білка. Джерела - молоко, м'ясо, риба. Мозок використовує тирозин при виробленні норепінерфіна, що підвищує ментальний тонус. Багатообіцяючі результати показали спроби використовувати тирозин як засіб боротьби з втомою і стресами. Цистин (цистеїн). Якщо в раціоні достатню кількість цистину, організм може використовувати його замість метіоніну для виробництва білка. Гарні джерела цистину - м'ясо, риба, соя, овес і пшениця. Цистин використовують в харчовій промисловості як антиоксидант для збереження вітаміну С у готових продуктах.

Номер слайду 28

Замінні амінокислоти: Аланін. Є важливим джерелом енергії для м'язових тканин, головного мозку та центральної нервової системи; зміцнює імунну систему шляхом вироблення антитіл; активно бере участь у метаболізмі цукру і органічних кислот. Аргінін. L-Аргінін викликає уповільнення розвитку пухлин і ракових утворень. Очищає печінку. Допомагає виділення гормону росту, зміцнює імунну систему, сприяє виробленню сперми і корисна при лікуванні розладів і травм нирок. Також корисний при розладах печінки, таких, як цироз. Аспарагін. Аспартова кислота. Бере активну участь у виведенні аміаку, шкідливого для центральної нервової системи. Недавні дослідження показали, що аспартова кислота може підвищувати стійкість до втомлюваності.

Номер слайду 29

Замінні амінокислоти. Карнітин. Карнітин допомагає зв'язувати і виводити з організму довгі ланцюжки жирних кислот. Печінка і нирки виробляють карнітин з двох інших амінокислот - глютаміну і метіоніну. У великій кількості поставляється в організм м'ясом і молочними продуктами.. Вважається, що для найкращої утилізації жиру денна норма карнітину повинна становити 1500 міліграмів.

Номер слайду 30

Замінні амінокислоти. Орнітин. Орнітин сприяє виробленню гормону росту. Необхідний для роботи печінки та імунної системи. Пролін. Гранично важливий для правильного функціонування зв'язок і суглобів; також бере участь у підтриманні працездатності і зміцнення серцевого м'яза. Серін. Бере участь у створені запасів печінкою і м'язами глікогену; бере активну участь у посиленні імунної системи, забезпечуючи її антитілами; формує жирові "чохли" навколо нервових волокон.

Номер слайду 31

Замінні амінокислоти. Глютамін. Важливий для нормалізації рівня цукру, підвищення працездатності мозку, при лікуванні імпотенції, при лікуванні алкоголізму, допомагає боротися з втомою, мозковими розладами - епілепсією, шизофренією і просто загальмованістю, потрібний при лікуванні виразки шлунка, і формування здорового травного тракту. У мозку перетворюється в глютамінову кислоту, важливу для роботи мозку. Глютамінова кислота. Вважається природним "паливом" для головного мозку, покращує розумові здібності. сприяє прискоренню лікування виразок, підвищує опірність втоми. Гліцин. Бере активну участь у забезпеченні киснем процесу утворення нових клітин. Є важливим учасником вироблення гормонів, відповідальних за посилення імунної системи.

Номер слайду 32

Хвороби зв'язанні з порушеннями спадковості

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Амінокислоти в кометиці

Номер слайду 36

Обмін амінокислот

Номер слайду 37

Амінокислоти в народній медицині

Номер слайду 38

Дякуємо за увагу.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Загурська Надія
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Хімія, 11 клас, Розробки уроків
Додано
28 березня 2019
Переглядів
3242
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку