Проєкт з інформатики на тему: "Пишаємось, що ми українці"
Мета: дослідити історію розвитку комп’ютерної техніки в Україні та визначити, які досягнення в цій галузі має Україна та українці
Пишаємось, що ми українці. Мета: дослідити історію розвитку комп’ютерної техніки в Україні та визначити, які досягнення в цій галузі має Україна та українці.
Номер слайду 2
Завдання Коли було створено перші комп’ютер та перші обчислювальні машини. Як працюють перші комп’ютери. Які досягнення українських вчених у галузі інформатики.
Номер слайду 3
Як народжувався перший комп'ютер Мало хто знає, що перший в континентальній Європі комп'ютер був створений в Україні понад 60 років тому в 1951 році. Перша ЕОМ називалася Малою електронною лічильною машиною – «МЭСМ». Незважаючи на скромне слово «Мала», вона налічувала 6000 електронних ламп і ледь вмістилася в лівому крилі будівлі гуртожитку колишнього монастирського селища Феофанія в 10 км від Києва. Машина була створена в лабораторії обчислювальної техніки Інституту електротехніки АН УРСР під керівництвом академіка Сергія Олексійовича Лебедєва.
Номер слайду 4
Як народжувався перший комп'ютер
Номер слайду 5
Перші комп'ютери України У 1959 році В.М.Глушков запропонував програму робіт по створенню машин для інженерних розрахунків. Вона розпочиналася з розробки макета цифрового обчислювального автомата "МИМ". Потім у 1963 році була закінчена розробка і почалося серійне виробництво першої машини цього типу "Промінь".
Номер слайду 6
Перші комп'ютери України Другим комп'ютером став дуже схожий на ПК який мав назву “НьюьтонИ9.66(Ньютон-66)”.Нейрон І9.66 - радянський ІВМ PC / XT-сумісний персональний комп'ютер. Розроблено в Київському Науково-Дослідному Інституті радіовимірювальної апаратури в середині 1980-х років. Виробництвом комп'ютера займалося ПО імені С. П. Корольова. випуск комп'ютера тривав близько 7 рокiв.
Номер слайду 7
Сучасний комп'ютер України Суперкомп'ютер в Україні мав назву «СКІТ-3 та СКІТ-4». “У 2002 році Інститутом кібернетики був розроблений комп’ютерний комплекс “СКІТ”. Останні два покоління суперкомп’ютерів – “СКІТ-3”, “СКІТ-4” є найпотужнішими в Україні. Вони дозволяють виконувати надскладні задачі, під час розв’язування яких йде розпаралелювання процесу. Зазначимо, найпотужніший комп’ютер України виконував обрахунки для Великого адронного колайдера.
Номер слайду 8
Сучасний комп'ютер України “СКІТ-3” “СКІТ-4”
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Досягнення України у галузі Інформатики Томашевський Валентин Миколайович – доктор технічних наук, професор кафедри, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Був членом програмних комітетів конференцій «Математичне та імітаційне моделювання систем МОДС ‘(2005-2012 роки)».
Номер слайду 11
Досягнення України у галузі Інформатики Гриша Сергій Миколайович – заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук,професор.
Номер слайду 12
Досягнення України у галузі Інформатики Павлов Олександр Анатолійович – доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. В.М. Глушкова НАН України в галузі інформатики, декан факультету інформатики та обчислювальної техніки НТУУ “КПІ”, директор Науково-дослідного інституту інформаційних процесів є відомим вченим в галузіінформатики та управління.