Професійне вигорання педагога

Про матеріал
Запобігти професійному вигоранню в педагогів, що супроводжується зниженням професійної ефективності, та проявляєтся в неспроможності впоратися з робочими обов'язками. Підняти самооцінку, віру у власні сили, щоб не з'являлося сумнівів у власних здібностях та компетентності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ – складний психофізіологічний феномен, що визначається як емоційне, розумове і фізичне виснаження через тривале емоційне навантаження.

Номер слайду 3

Профілактика професійного вигорання Танці Фізичне навантаження Фітотерпія Гомеопатія Ароматерапія Якісний сон Збалансоване харчування Спілкуцвання з природою Медитації Хоббі

Номер слайду 4

Синдром вигорання включає в себе: емоційну виснаженість деперсоналізацію редукцію професійних досягнень

Номер слайду 5

Під емоційною виснаженістю розуміється відчуття спустошеності і втоми, викликане власною роботою. Редукція професійних досягнень — виникнення у працівників почуття некомпетентності в своїй професійній сфері, усвідомлення неуспішності в ній.  Деперсоналізація (дегуманізація) — цинічне відношення до роботи та до її об'єктів.

Номер слайду 6

Симптоми «синдрому вигорання» - Психофізичні; Соціально – психологічні; Поведінкові.

Номер слайду 7

почуття постійної, неминаючої втоми не тільки по вечорах, але і зранку, відразу ж після сну (симптом хронічної втоми); відчуття емоційного і фізичного виснаження; відсутність реакції цікавості та страху; загальна слабість, зниження активності і енергії; часті безпричинні головні болі, постійні розлади шлунково-кишкового тракту; різка втрата чи різке збільшення ваги; повне чи часткове безсоння; постійний загальмований, сонливий стан і бажання спати протягом усього дня.

Номер слайду 8

байдужість, нудьга, пасивність і депресія , почуття пригніченості; підвищена дратівливість , часті нервові «зриви», «відхід у себе»; почуття провини, невпевненості, образи, підозри, сорому; почуття неусвідомленого занепокоєння і підвищеної тривожності; загальна негативна установка на життєві і професійні перспективи (типу «Як не намагайся, все одно нічого не вийде»).

Номер слайду 9

відчуття, що роботу виконувати стає все складніше і складніше; співробітник помітно змінює свій робочий режим дня (рано приходить на роботу і пізно йде або, навпаки, пізно приходить на роботу і рано йде); незалежно від необхідності, працівник постійно бере роботу додому, але вдома її не робить; відчуття, що все марно, зневіра, зниження ентузіазму стосовно роботи, байдужість до результатів; витрата більшої частини робочого часу на виконання автоматичних і елементарних дій; відсторонення від співробітників і учнів, підвищення неадекватної критичності;

Номер слайду 10

Опитування Будь ласка, дайте відповідь “так” чи “ні”.

Номер слайду 11

Ви спите менше ніж 7 годин? Чи часто у вас виникає відчуття, що не встигнете зробити всього необхідного? Чи лякає вас наближення свят, дня народження через те, що доведеться витрачати всі сили на підготовку? Чи часто ви виконуєте одночасно кілька робіт? Чи часто ви забуваєте речі, час зустрічі, гаманець, коли поспішаєте?

Номер слайду 12

Чи часто ви змушуєте себе щось з'їсти (перекусити), щоб мати сили працювати? У стані емоційного розладу чи намагаєтеся ви заспокоїти себе за допомогою цигарки, таблетки або ковтка вина? Чи спадає вам на думку, що ви втратили смак до життя? Чи вам усе складніше приймати рішення? Чи виникає у вашому сімейному житті все більше й більше негативних моментів?

Номер слайду 13

Скільки разів ви відповіли “так”? Якщо шість і більше, то вже перетнули межу кризи, стали на шлях, який веде до вигорання.

Номер слайду 14

Синдрому «професійного вигорання» можна запобігти якщо: правильно планувати свою роботу; уміти визначати і приймати обмеження; займатися улюбленою справою; навчитись терпіти і прощати; намагатись бути позитивною особистістю; допомагати колегам; гарно висипатись.

Номер слайду 15

ppt
Додано
13 серпня
Переглядів
48
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку