ТЕМА: “Організація роботи з обдарованими дітьми” Вчитель початкових класів Опанасюк Надія Іванівна Роздольська ЗОШ І-ІІ ступенів
Номер слайду 2
Од звичайного погляду скрите відкривається лиш дивакам. Прочитай золоті манускрипти, подивися у вічі вікам. Л. Костенко
Номер слайду 3
Програма педагогічної підтримки творчо – обдарованої молоді Мета: створення загальнонаціональної системи виявлення, відбору та педагогічної підтримки творчо–обдарованої молоді Шляхи реалізації: Об'єднання зусиль учителів, психологів, батьків, громадськості у сфері розвитку обдарованих дітей Створення банків даних про обдарованих дітей Підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників у визначенні методів, форм, засобів, технологій навчання і виховання обдарованих дітей
Номер слайду 4
Концепція ОБДАРОВАНОСТі (за Дж. Рензуллі) Мотивація Інтелект Креативність
Номер слайду 5
Риси творчо обдарованої особистості: готовність до ризику; імпульсивність, незалежність суджень; нерівномірність успіхів у навчальних предметах; почуття гумору та схильність до жарту; самобутність; небажання сприймати на віру; критичний погляд на такі речі, що немовби повинні стати «священними»; сміливість уяви та думки. (О.М.Лук)
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Діагностика обдарованості може виконувати завдання виявлення обдарованості; спостереження її розвитку (конструктивного чи реконструктивного); визначення факторів, які сприяють реалізації потенціалу; виявлення чинників, що перешкоджають розвитку здібностей; допоміжна діагностика, яка працюватиме над вивченням особистих якостей батьків, вчителів.
Номер слайду 8
Пошук обдарованих дітей Урок Результати письмових робіт Учнівські конкурси Виховна робота Бібліотека Анкетування, тестування
Номер слайду 9
Банк даних обдарованих дітей 2 класу За результатами діагностичних обстежень, спостережень учителів, батьків, за результатами виступів , конкурсах, змаганнях було оновлено Банк даних обдарованих учнів за здібностями учнів (академічні, творчі, спортивні).
Номер слайду 10
1. Збирання інформації: анкетування учнів; робота з батьками; тестова діагностика рівня начальних досягнень (психологічні тести Олени Туник за методиками Гілфорда та Торенса); оцінка та самооцінка навчальної діяльності учня за його власними спостереженнями.
Номер слайду 11
2. Завдання на рівні особистості: формування особистісно зорієнтованої мотивації до навчальної діяльності (“Я це зможу ”, “Я це можу краще за інших ”); забезпечення диференційованого підходу до навчання (навчання за окремим індивідуальним планом); визначення індивідуальних можливостей учня і планування самостійної навчальної діяльності (програма самоосвіти).
Номер слайду 12
3. Педагогічна підтримка учня: розробка індивідуальних оптимальних методик та впровадження їх у навчально-виховний процес; систематичне відслідкування навчальної діяльності (моніторинг якості освіти); складання психолого-педагогічної індивідуальної картки (характеристика із зазначенням нахилів та здібностей); моніторинг результативності участі у представницьких заходах різних рівнів; складання плану індивідуальної роботи щодо розвитку інтелектуальних здібностей, нахилів учня (учень – учитель); розробка заходів щодо заохочення та стимулювання учнів.
Номер слайду 13
Робота з батьками
Номер слайду 14
Банк даних обдарованих учнів 2 класу Багаєва Лілія, Дерепа Олена.
Номер слайду 15
Багаєва Лілія Сергіївна 01.03.2004р. Вид обдарованості: Інтелектуальна Результати: Нагороджена грамотою за високі успіхи у навчанні 2010-2011н.р, 2011-2012н.р.
Номер слайду 16
Дерепа Олена Максимівна 05.05.2004р. Вид обдарованості: художньо-естетична Результати:1 місце “Міс чарі- вниця”, нагороджена грамотою за високі успіхи у навчанні 2010-2011н.р.