Конспект уроку для 6 класу з теми "Програмне забезпечення для створення й відтворення комп'ютерних презентацій", відповідно до програми 2018 року, за підручником Бондаренко. Урок написано з турахуванням компетентнісного підходу до навчання.
Програмне забезпечення для створення
й відтворення комп’ютерних презентацій
Мета уроку:
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм, редактор презентацій Microsoft Office PowerPoint.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення призначення та вимог до презентації, понять: макет слайда, дизайн слайда, дизайн презентації.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Презентація – це візуальний супровід виступу доповідача, а тому вона має зацікавлювати глядачів своїм дизайном і особливістю подання матеріалу. Ви дізнаєтесь на уроці, як зробити презентацію цікавою і якісною.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Словник термінів:
Мультимедійні технології дозволяють використовувати всі способи представлення інформації одночасно. Головною особливістю цих технологій є інтерактивність, можливість користувача брати участь у роботі апаратно-інформаційних пристроїв. На даний момент розроблено багато мультимедійних програм і продуктів таких, як довідники, енциклопедії, віртуальні тренажери, навчальні програми, комп’ютерні презентації.
Раніше під час виступу або лекції використовували плакати, малюнки, формули, посібники тощо. За допомогою діапроекторів і кодоскопів демонстрували графічні слайди на екран.
Розвиток комп’ютерної техніки та поява мультимедійного проектора зараз дозволяє підготувати і показати ілюстрований матеріал у вигляді презентації. Саме цей термін включає в себе невід’ємні та важливі моменти для успішної організації якісного звукового, візуального і графічного супроводу доповідача.
Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення інформації, виступ, доклад, захист проекту, представлення ідей, людей, реклама товарів тощо.
Комп'ютерна презентація — це набір кольорових карток-слайдів спеціального формату з лаконічною інформацією на певну тему, тобто зручний інструмент, за допомогою якого можна наочно і в інтерактивній формі донести до глядача інформацію.
Історична довідка.
Професор інженерії UC Berkeley Кен Голдберг із винахідниками PowerPoint Деннісом Остіном та Бобом Гаскінсом.
Ідея PowerPoint з’явилась у Боба Гаскінса (Bob Gaskins), студента університету Берклі, який вирішив, що настає сторіччя графічних інтерактивних матеріалів. У 1984 році Гаскінс приєднався до Forethought і винайняв програміста Денніса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об’єднали свої зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми разом з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім´я програми Presenter на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукта.
У 1987 р. вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював у чорно-білому кольорі, але незабаром з’явилися кольорові Macintosh і нові версії PowerPoint не змусили себе чекати. Наприкінці 1987 р. Forethought та її продукт купила компанія Microsoft за 14 млн доларів і у 1990 р. вийшла версія для Windows. З 1990 р. PowerPoint стала невід´ємною частиною в стандартному наборі програм Microsoft Office, що дозволило PowerPoint стати найбільш поширеною в усьому світі програмою для створення презентацій.
Місrosoft PowerPoint – це програмне забезпечення, що дозволяє оформлювати інформацію у такому форматі, у якому буде зручно представити її за допомогою мультимедійного проектора.
За допомогою Power Point можна створювати зображення на екрані, до яких ефективно внесені кольоровий текст та ілюстрації, графіки, таблиці й ролики, а також переходи від одного зображення до другого аналогічно до слайд-шоу; можна анімувати текст та ілюстрації на екрані, а також додавати звукові ефекти та дикторський текст. Також матеріали презентації можна роздрукувати для їх подачі під час проведення презентації.
Основні можливості систем опрацювання комп’ютерних презентацій:
Програма PowerPoint 2010 має всі можливості систем опрацювання презентацій, які були розглянуті вище. Вона може працювати в двох основних режимах – створення і редагування презентації та її демонстрації. Стандартним форматом файлів презентацій, підготовлених з використанням PowerPoint 2010, є формат PPTХ. Крім того, PowerPoint 2007 забезпечує роботу з презентаціями, створеними в попередніх версіях програми у форматі PPT, а також збереження презентацій у файлах різних форматів.
Відкрити програму PowerPoint 2007 можна виконавши послідовність дій: Пуск → Усі програми → Microsoft Office → Microsoft Office → PowerPoint 2016.
Після цього ви побачите основні елементи головного вікна PowerPoint 2016:
2. Головне меню.
3. Стрічка (панель інструментів).
4. Вкладки «Слайди» і «Структура».
5. Панель швидкого доступу.
6. Слайд.
7. Область нотаток до слайду.
8. Рядок стану.
9. Кнопки перемикання режимів перегляду.
Сфери використання комп’ютерних презентацій:
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
VI. Підбиття підсумків уроку
Фронтальне опитування
VІІ. Домашнє завдання
VІІІ. Оцінювання роботи учнів