«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)
Урок . Пропорція. Основна властивість пропорції (Слайд 1)
Мета: удосконалити вміння та знання з поняттям та властивістю пропорції; формувати вміння й навички застосування її до розв'язування вправ; розглянути приклади використання пропорції у практичному життя; формувати вміння правильно і чітко висловлювати власні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.
Очікувані результати: учні вміють застосовувати основну властивість пропорції.
Тип уроку: удосконалення знань, формування вмінь.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Організація класу (Слайд 2)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Математична розминка (STEM) (Слайд 3)
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
1. Що таке пропорція?
2. У пропорції m : n = р : k назви крайні члени, середні члени.
3. Сформулюй основну властивість пропорції.
4. Які перестановки членів пропорції можна виконувати?
IV. Розв’язування вправ
Усно (Слайд 5)
№588
1)
: 6 = 2 : 3; 2)
=
;
3
= 6 ∙ 2; 20 ∙
= 4 ∙ 7;
3
= 12; 20
= 28;
= 12 : 3;
= 28 : 20;
= 4.
= 1,4.
Відповідь: 4. Відповідь: 1,4.
№592
1)
:
=
: 0,5; 2)
=
;
0,5
=
∙
; 0,42
= 0,35 ∙ 6;
=
; 0,42
= 2,1;
=
;
= 2,1 : 0,42;
=
:
;
= 5.
=
Відповідь:
Відповідь: 5.
№ 495 (самостійно) Самоперевірка (Слайд 6)
№598
1)
=
; 2) 1
: 3
=
;
=
;
∙
=1
;
– 1 = 10;
∙
=
;
= 10 + 1;
=
;
= 11;
=
;
=
;
= 2
= 5
Відповідь: 5
Відповідь: 2
№602 (STEM) (Слайд 7)
V. Підсумок уроку
Вправа «Хто більше?» (Слайд 8)
Скласти якомога більше пропорцій з даних чисел: 4; 8; 10; 20.
VІ. Домашнє завдання (Слайд 9)
Опрацювати параграф 16. Виконати завдання №593, №599.
VІІ. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик» (Слайд 10)