1
Я бульбашка мильна,
мінлива, грайлива,
і ясніша за все.
З віршу Наталі Забілої
А. Ейнштейн сказав: «Істина — це те, що витримує перевірку дослідом».
Досліди з фізики допоможуть ввійти до чудесного світу знань. Для учнів 5 -11 класів вони будуть нескладними. Зрозумівши основні фізичні принципи і закони, учні відчувають себе більш впевнено.
Щоб вивчення законів фізики в домашніх умовах було безпечним, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:
1. Абсолютно всі експерименти необхідно проводити за участю дорослих. 2. Необхідно бути особливо уважними, якщо використовуються гострі, колючо-ріжучі предмети, відкритий вогонь. При цих дослідах присутність дорослих обов'язкова. 3. Використання отруйних речовин заборонено.
Дослід досить простий і цікавий і варто його повторювати.
Мильні бульбашки це дивовижний витвір природи.
Існує декілька версій – легенд, про те, звідки почалася історія мильних бульбашок. Всі історії пов’язані з появою мила. Коли почали в античні часи варити мило - з того часу народилися і мильні бульбашки. Але вони створювались мимоволі, під час миття та прання, і ще не мали самостійності. Вони тихенько чекали свого зіркового часу. І він настав майже у ХVII столітті. Художники зображали на своїх картинах дітлахів, які пускають бульбашки через соломинки. У ХVIIІ столітті розпочався «бум» популярності бульбашок. Так в цирку показують шоу бульбашок. А відомий англієць Сем Хіт навіть занесений в книгу рекордів Гіннеса. Він створив мильну бульбашку у висоту 1,5 метра і завширшки 3,3 метра, в якій помістилося 50 чоловік.
Зробити мильні бульбашки дуже просто: 600 мл. води, 200 мл. шампуню/рідкого миючого засобу і 100 мл. гліцерину, який продається в аптеках.
Мильними бульбашками милуються і діти і дорослі.
2
Всім, хто мав справу з мильними бульбашками відомо, що при попаданні мильної бульбашки на руку – вона лопається. І для того щоб взяти мильні бульбашки до рук потрібно одягнути вовняну рукавичку, тоді їх можна ловити та тримати у руках. Можливо також зберегти бульбашку – «посадивши» її на вовняну тканину, як це показано на фото 1.
Фото 1 Фото 2
На фото 2 – юний «дослідник» мильних бульбашок.
Література:
1. Автор: Бабин Дмитро Святославович, Інтернет, https://radioelectronics-ur5ydn.jimdofree.com/прості-досліди-з-фізики-вдомашніх-умовах/дослід-посадка-мильних-бульбашок-на-вовняну-
Автор: Бабин Дмитро Святославович