Пружинні динамометри. Лабораторна робота №8. Дослідження пружних властивостей тіл.

Про матеріал
Мета: Освітня .Вчити учнів вимірювати сили динамометром. Розвиваюча. Розвивати навички самостійної практичної роботи під час дослідження пружних властивостей тіл. Виховна. Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.
Перегляд файлу

Урок 38/9. Пружинні динамометри.  Лабораторна робота №8. Дослідження пружних властивостей тіл.

Мета:

              Освітня .Вчити учнів вимірювати сили динамометром.

Розвиваюча. Розвивати   навички  самостійної практичної роботи

під час дослідження пружних властивостей тіл.

           Виховна. Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.

Тип уроку. Комбінований урок.

Прилади  та матеріали: картки з завданнями тестів, динамометри, набір тягарців, лінійка, різні види динамометрів.

Інструкція з правил техніки безпеки.

Презентація  Урок 38.9

Відео  Виконання роботи

  Експеримент – це питання, яке Наука дає Природі,

а вимірювання – це записи відповідей Природи.

Макс Планк

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Актуалізація опорних знань.

      Проведення тестування.

                                                         Варіант 1

         1.  В яких одиницях вимірюється сила?

        А) Ньютон (Н)   Б) кілограм (кг)    В) метр за секунду (м/с)

    2. Чому рівна сила тяжіння, що діє на тіло масою 500 кг?

        А) 490Н     Б) 4,9Н     В) 4900Н

    3. На скільки зміниться маса  і вага людини, якщо вона вип’є склянку води

        об’ємом   0,2л?

       А) маса на 2кг, вага на 19,6Н      Б) маса на 0,2кг, вага на 1,96Н

        В) маса на 20кг, вага на 19,6Н

                                                           Варіант 2

1. 1 Ньютон наближено дорівнює силі тяжіння, що діє на тіло масою …

     А) 9,8 кг     Б) 0,1 кг     В) 1/9,8 кг

2. Тіло має масу 0,5кг. Яка вага цього тіла?

     А) 490Н      Б) 4,9Н       В) 0,49Н

3. В цистерні машини для поливувулицьзнаходиться вода. На скільки зміняться

    її   маса і вага, якщо вонарозіллє 200л води?

          А)  маса на 2кг, вага на 19,6Н        Б)  маса на 20кг, вага на 196Н

          В) маса на 200кг, вага на 1960Н

4.Мотивація навчальної діяльності.

      Запитання учням классу:

     Ми розглянули нову фізичну величину – силу, дали одиниці вимірювання, її позначення. Як ви думаєте, що ми ще повинні сказати про цю фізичну величину?

 

Учні відповідають, вчитель  аналізує  їх відповіді  і

оголошує тему та мету     уроку.

Тема: Пружинні динамометри.  Лабораторна робота №8. Дослідження пружних властивостей тіл.

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

http://900igr.net/datai/fizika/Uprugost/0029-035-Dinamometr.png   Для вимірювання сили використовують спеціальні прилади - динамометри. Найпростіший динамометр складається з пружини, стрілки  та шкали, яка проградуйована в одиницях сили. Якщо до гачка динамометра прикласти силу, то стрілка відхилиться на певну кількість щілок. Щоб визначити http://www.3bscientific.ru/imagelibrary/U40812/U40812_01_Dynamometer-1-kg-10-N-Colour-Coded.jpghttp://school.xvatit.com/images/c/c8/Pic_35,36,37,38.jpgчислове значення сили, необхідно ціну поділки помножити на кількість поділок.

    Ми будемо в більшості випадків користуватися лабораторними і демонстраційними  динамометрами.

    Проградуювати прилад - означає нанести на нього шкалу з поділками.

Проградуювати прилад - означає нанести на нього шкалу з поділками.

                              Правила роботи з динамометром

1. Користуючись динамометром, не розтягуйте пружину руками.

2. Не перевантажуйте пружину динамометра навантаженням, більшим за допустиме.

3. Не допускайте розгойдування важків, зупиняйте їх коливання рукою.

4. Не допускайте падіння тіл (брусків) і важків під час їх зважування динамометром.

 

http://akak.ru/recipes/pictures/000/009/060_big.pnghttps://docs.google.com/document/pubimage?id=1BJSPHZrV73t5kNdQCwjlzkx6lW9b-9e5TJMn7K-E4pw&image_id=1yaGYFp7tfkPVAIvFxkNEQgxvSPLZZcNI

 

 

 

 

 

 

 

 

Послідовне з’єднання пружин. При послідовному з’єднані N однакових пружин (або збільшенню довжини в N разів): k=k0/N.

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1BJSPHZrV73t5kNdQCwjlzkx6lW9b-9e5TJMn7K-E4pw&image_id=1H2Ag949ZieN4vX5bXaHsIMHqlLVXjIgЯкщо при прикладанні сили  F  до однієї з пружини її видовження становить х1, а до другої - х2, то видовження системи при послідовному з’єднанні  в результаті прикладанні цієї ж сили становитиме (х12), а 

 

 

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1BJSPHZrV73t5kNdQCwjlzkx6lW9b-9e5TJMn7K-E4pw&image_id=1THaeZcNlcX-_pC_jaS0PG91iTk-CsUUhttps://docs.google.com/document/pubimage?id=1BJSPHZrV73t5kNdQCwjlzkx6lW9b-9e5TJMn7K-E4pw&image_id=1K1X4dQsdPkm-anCRjAEv0WIKDdyjDjU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1BJSPHZrV73t5kNdQCwjlzkx6lW9b-9e5TJMn7K-E4pw&image_id=1-aKvQoo1pUNxDzeXnCoRgUIH0yrlsasПаралельне з’єднання пружин. При паралельному з’єднанні N однакових пружин (або збільшенню площі поперечного перерізу в N разів): k=k0*N. Для різних пружин: 

 

6. Інструктаж вчителя з дотримання правил ТБ.

7. Виконання лабораторної роботи і обробка результатів.       

8. Запитання на закріплення вивченого.

  1. Які різновиди динамометрів ви знаєте? Коли їх використовують?
  2. Що  означає  проградуювати  динамометр?
  3. Є дві пружини з жорсткістю  k0. Яку жорсткість буде мати система двох пружин з’єднаних: послідовно, паралельно.
  4. У скільки разів жорсткість троса, скрученого з шести дротин, відрізняється від жорсткості однієї з цих дротин?
  5. Жорсткість дротини дорівнює k. Чому дорівнює жорсткість половини цієї дротини?

9. Аналіз результатів і підведення підсумків уроку.

 Метод  «Мікрофон»

  • Що ми робили на уроці?
  • Чи досягли ми мети уроку?
  • Які одержали результати   по дослідженні пружних властивостей  тіл?

  10.Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
17 березня 2020
Переглядів
1220
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку