Математика 2 клас
Тема . Прямі і непрямі кути
Мета: ознайомити учнів із поняттям «прямий кут», «непрямий кут», формувати практичні навички і вміння визначати прямий кут за допомогою косинця , а також, без нього; розвивати уміння визначати непрямі кути за певними ознаками; удосконалювати уміння будувати прямі та непрямі кути, позначати їх буквами латинського алфавіту, формувати увагу , пам՚ять , просторову уяву, мислення; виховувати охайність при роботі у зошиті, спостережливість.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник , косинець, олівець.
Хід уроку
І. Організація класу.
Кличе, кличе нас дзвінок
На цікавий на урок.
Нас чекає олівець-
Ну й проворний молодець.
Що ж ми будемо робити?
Малювати? Говорити?
А щоб все оце пізнати,
Треба нам урок почати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Що за точки із хвостами?
Так це ж промінь! Глянь сюди!
Тож , всідайся разом з нами,
Кожен промінь віднайди.
-Робота в групах за завданням 1 на с.44 підручника. Знайти промені . Назвати їхні номери.
-Каліграфічна хвилинка.
Швидко впорались, малята,
Промені всі віднайшли.
Ще не час відпочивати!
Номери всі запиши.
Два!Три! П՚ять!
Починаємо писать!
-Робота в зошиті . Виконання завдання 2.
Побудувати два промені , що виходять з однієї точки. Яка фігура утворилася?
Олівці берем у руки
І лінійку. Молодці!
Ставим точку, а від неї
Проведем два промінці.
Що ж то зараз утворилось?
Що ж з՚явилось у нас тут?
Всі уважно роздивились.
Утворився у нас кут.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Отже, будемо сьогодні
Ми кути вивчати,
Де прямі, де непрямі,
Вчитись визначати.
Ще й лінійка незвичайна
До нас приєднається.
Це косинець. Саме так
Вона називається.
-Мозкова атака.
З чого кут наш утворився?
Із яких частин?
(Відповіді дітей)
До точки промінь притулився,
Та й ще не один.
IV. Вивчення нового матеріалу. Робота за підручником. Завдання 3.
Маємо таку картину:
Сторони є і вершина.
Буквами кути позначим,
Однією чи трьома.
Ну а зараз відпочинем,
Бо вже колом голова.
Фізкультхвилинка
Руки вгору, руки вниз.
Вліво глянь і посміхнись,
А тоді ще вправо
Весело і вправно.
Навшпиньки, як кішка,
Ходи тишком-нишком.
Щонайвище пострибай
І за парту вже сідай.
-Ознайомлення з правилом ( завдання 3,с.44 підручника)
Щоб прямий нам кут впізнати,
Ти косинець приклади.
Як показано в завданні,
Олівцем ти проведи.
-Побудова прямого кута у зошиті за допомогою косинця за зразком завдання 4.
Якщо менший кут
Чи більший за прями,
Називається він просто
Непрямий.
-Робота над завданням 5.
V.Узагальнення та систематизація знань.
-Робота в парі (завдання 6 на с.45 підручника).
На трикутник подивись,
Поміркуй, та не барись.
Швидко відповідь дай ти:
Чи є тут прямі кути?
Побудуй свій кут , дитино,
І назви його вершину.
V.Підсумок уроку.
Подивись навколо класу
Та не гай даремно часу.
Настав відповіді час:
Де прямі кути у нас?
(Діти називають предмети , що є у класі, з прямими кутами).
Молодці! Всі постарались!
Між собою позмагались.
І багато про кути
Ви нового ще дізнались.
Тож всі справи відкидайте
І біжіть відпочивайте!!!