Публій Овідій Назон. Поема «Метаморфози». Міфологічна основа розділу «Чотири покоління людей». Елегія «Зима на чужині», втілення в ній душевних переживань поета

Про матеріал
Тема. Публій Овідій Назон. Поема «Метаморфози». Міфологічна основа розділу «Чотири покоління людей». Елегія «Зима на чужині», втілення в ній душевних переживань поета. Мета: познайомити учнів з особистістю і творчістю Овідія; розвивати навички виразного читання та аналізування поетичних творів, вміти готувати повідомлення на задану тему; виховувати любов до літератури, формувати широкий культурний світогляд школярів . Обладнання: портрет Овідія, ілюстрації. Тип уроку: комбінований
Перегляд файлу

Тема. Публій Овідій  Назон. Поема «Метаморфози». Міфологічна основа розділу «Чотири покоління людей». Елегія «Зима на чужині», втілення в ній душевних переживань поета.

Мета: познайомити учнів з особистістю і творчістю Овідія; розвивати навички виразного читання та аналізування поетичних творів, вміти готувати повідомлення на задану тему; виховувати любов до літератури, формувати ши-рокий культурний світогляд школярів .

Обладнання: портрет Овідія, ілюстрації.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми, мети ,завдань уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Розминка

1.Чи є Овідій земляком Гомера?

2.Рік народження Назона?

3. В добу якого правителя Риму живе Овідій?

4. Томи чи Сульмон є місцем народження поета?

5. Ким мріяв побачити батько Овідія?

6. Де поет здобуває освіту?

7. Яку відстань подолали брати до місця навчання?

8. Які жанри характерні перу Овідія?

9. Скільки міфологічних епізодів увійшло у поему «Метаморфози»?

10. Походження Овідія.

11. Скільки книг вмістили в себе 250 міфологічних сюжетів?

12. Який жанр приніс Овідію визнання?

13. Скільки років провів поет у засланні?

14. Який твір Овідія популяризував міфи в Європі?

15. Які відомі письменники захоплювались Овідієм?

16. Овідій увійшов в літературу як «співець…».

17. Яким віршованим розміром написана поема «Метаморфози»?

18. До 2-х чи 3-х складових розмірів відноситься гекзаметр?

19. Де відбуває заслання Овідій?

20. Яку ідею виражає тема перевтілення в поемі «Метаморфози»?

Слово вчителя. Підведення підсумків розминки. Саме вона дала нам відповіді на запитання «Що? Де? І Коли? Було з Овідієм». А ми ще повинні зрозуміти, яким він був. Це знання дозволить краще сприйняти написані ним поезії.

Щоб розкрити особистість поета, ви підготували повідомлення від першої особи епізоду з його біографії. Завданням повідомлення є передача почуттів, переживань та думок Овідія.

Після повідомлень учнів даються відповіді на запитання:

  •                 Яким ви побачили Овідія в кожному з представлених епізодів?
  •                 Складіть загальний портрет поета.

Поезія – пісня душі. Душа Назона в полоні смутку, тому і збірка поезії називається «Сумні елегії».

IV Робота над змістом елегії «Зима на чужині»:

  •                 виразне читання;
  •                 запитання для бесіди:

-      Що вказує на те, що поезія написана у формі послання?

-      Чому Овідію не подобається на чужині?

-      Ідея поезії.

V Робота в групах над уривком з поеми «Метаморфози».

Складання опорного конспекту і його представлення. Оцінка роботи груп.

VI Представлення проектів пам’ятника Овідію.

VII Підведення підсумку уроку. Оцінювання відповідей учнів.

VIII Домашнє завдання. Написати відповідь на запитання: «В яку добу живемо ми?» і «Що може врятувати світ?».

docx
Додано
21 березня
Переглядів
40
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку