Ранкова зустріч "Я і моя сім'я"

Про матеріал

Ранкова зустріч - один з основних атрибутів нової української школи. Саме ранкова зустріч закладає основи психологічного комфорту дитини в школі, дає можливість налаштуватися на роботу, впевнетися, що саме в класній кімнаті тебе поважають, підтримують та вірять у твої сили.

Перегляд файлу

Підготувала вчитель початкових класів

Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ст.

Баканьова С.В.

Картинки по запросу картинки сімя родина

                                                                                                                              РАНКОВА ЗУСТРІЧ

Тема. Я і моя сім’я.

Мета. Вчити позитивно ставитися до себе. Розвивати увагу, самоконтроль, самоповагу. Долати сором’язливість. Виховувати повагу до своєї сім’ї.

Обладнання. Фотографії або малюнки членів родини. Скотч. Клей. Папір білий А 4.

Хід заняття

Вступна частина

Привітання «Похвалянка»

Мета. Створити доброзичливий настрій, налаштувати на роботу.

- Станьте всі в коло. Привітаємося всі разом: «Добрий день!»

- По черзі розповімо про свій добрий вчинок.

- Починайте словами: «Одного разу я…» (якщо хтось не зможе зорієнтуватися, йому можна допомогти).

Основна частина

1. Вправа «Я вивчаю себе»

- Зараз ми на аркушах намалюємо людину. Візьміть простий олівець і аркуші білого паперу А 4. Це буде ваш портрет на повний зріст.

- Починаємо вивчати себе. Сядьте зручно на стільчик, закрийте очі і відчуйте в собі, де у вашому тілі найгарячіше місце. Поставте червону крапку.

- Тепер приготуйте синій олівець, відчуйте найхолодніше місце і поставте синю крапку на своєму малюнку.

(найприємніше місце – жовтий колір,

Найнеприємніше місце – чорний колір).

Рефлексія

- Легко чи важко було виконувати цю вправу?

- Що було легко?

- Що було важко?

- Чи сподобалося вивчати, досліджувати своє тіло?

- Чи було це приємно?

2. Вправа «Моя сім’я»

- Сьогодні ми розповімо один одному про свою сім’ю.

- Спочатку я представлю вам свою сім’ю. (кожен розповідає про свою сім’ю, наклеює фото або малюнки; потім обговоримо ситуації, які склалися в сім’ях ).

- Хто з вас єдина дитина в сім’ї?

- З ким живуть ще бабусі або дідусі?

- У кого із хлопчиків є брат?

- У кого є сестра?

- Хто з вас живе у новій сім’ї після розлучення батьків?

- Хто з вас живе тільки з одним із батьків?

- Яку особливу роль відіграє в сім’ї кожен член родини?

- Чому ТИ важливий для своєї сім’ї?

- Що ти можеш зробити,  щоб членам сім’ї було жити ще краще?

- Як би ти жив, якби у ТЕБЕ не було сім’ї?

- Ти колись скучав за своєю сім’єю?

- Ти хочеш, щоб братів і сестер було більше? Менше?

- Чим у своїй сім’ї ти пишаєшся?

- Що особливого є у твоєї сім’ї?

3. Вправа «За що мене любить мама?»

(Діти стають у коло, беруться за руки. По черзі розповідають, за що любить їх мама. Якщо дитина не може дати відповідь, допомогти їй. Наголосити, що мами всі люблять своїх дітей).

Заключна частина

1. Підбиття підсумків

- Що таке сім’я? Як ви розумієте?

- За що ти любиш свою сім’ю?

2. Складання асоціативного куща «Моя сім’я»

Мама                                                             тато                                            брат

 

сестра

                                                             СІМЯ                                 дідусь

 

бабуся                                                 тітка                          дядько

                           подруга                                  сусід

 

 

- Чи є в кущі зайві слова? Чому?

3. Прощання

Вправа «Птах у польоті»

- Зараз ми з вами перетворимося на птахів. Розправте свої руки-крила і … полетіли. Діти пересуваються в кімнаті, імітуючи політ птахів.

- Пташки приземляються на галявину. Хто у них головний? (тато, мама, вожак зграї ). Всі слухаються головного, бо можна загубитися, відстати.

- Ми пташина сім’я. Ми допомагаємо один одному. Ми вчимося спілкуватися, дружити.

4. Робота з віршем.

 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу картинки сімя родина

ю

doc
Додано
3 квітня 2018
Переглядів
10605
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку