Речення. Закріплення та узагальнення вивченого про речення. Види речень за метою висловлювання

Про матеріал
Тема: Речення. Закріплення та узагальнення вивченого про речення. Види речень за метою висловлювання Мета: повторити і закріпити знання учнів про речення; розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити пра¬вильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати потрібними за змістом словами; розвивати вміння аналізувати, зв'язне мовлення; виховувати самостійність, любов до рідної мови, до книги.
Перегляд файлу

СЧАСТЬЯ МНОГО НЕ БЫВАЕТ или "Записки Многодетной Мамы": Русские буквы на  прозрачном фоне (для девочек)СЧАСТЬЯ МНОГО НЕ БЫВАЕТ или "Записки Многодетной Мамы": Русские буквы на  прозрачном фоне (для девочек)

 

 

 

 

 

 

     План конспект уроку з   

СЧАСТЬЯ МНОГО НЕ БЫВАЕТ или "Записки Многодетной Мамы": Русские буквы на  прозрачном фоне (для девочек)   української мови для 3 класу

 

 

 

 

Тема:

  Речення. Закріплення та узагальнення вивченого про речення. Види речень за метою висловлювання

 

СЧАСТЬЯ МНОГО НЕ БЫВАЕТ или "Записки Многодетной Мамы": Русские буквы на  прозрачном фоне (для девочек)

 

 

 

                                                              Підготувала

                                                Сумська А.В

 

 

 

Мета: повторити  і  закріпити знання учнів про речення; розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити пра­вильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати  потрібними за змістом словами; розвивати вміння аналізувати, зв'язне мовлення; виховувати самостійність, любов до рідної мови, до книги.

 

Обладнання: опори-схеми.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.

 

Лагідний дзвіночок, до уроку кличе нас,

Ми всміхнемося йому і швиденько в клас.

Тут чекають нас зошитки малі,

Гарно в них попишемо, бо ми молодці!

 

II. Актуалізація знань

 

  1. Хвилинка каліграфії

  Іі   Ів   Іл   мі   сі   ів   за  ню  іс   сп

   Іванко , заспівай нам пісню. 

                                  

  1. Перевірка домашнього завдання

-Прочитайте записані уривки.

      -Які ознаки допомогли визначити тип тексту?

      -Які типи тексту ви знаєте?

 

  1. Словниковий диктант  ( один учень за дошкою)

Радіо, пір’я , річка, адреса, кишеня, читання, криниця, Батьківщина, Дніпро.

Гра «Ми вчителі» - (перевірка написаного, обмінюються зошитами, звіряють з дошкою).

 

  1.  Творча робота. Гра «Веселі картинки» - (діти називають предмети, які зображені на малюнках і по черзі виходять до дошки записують слова)

Ракета, мед, меч, перець,камін,  ополонка, волосся

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

 

— У першому слові підкресліть перш у букву, у другому — другу...

— Складіть із підкреслених букв слово. Це і буде назва того міста, куди ми сьогодні помандруємо.

— Яку назву має місто? (Речення)

— Містом  Речення ми мандрували у 2-му класі, тому дещо нам уже відомо. Сьогодні на уроці ми пригадаємо, що виражає речення, як знайти межі  речення, будемо доповнювати речення потрібними за змістом словами.

— Для чого нам потрібні ці знання?  (Без цих знань ми не зможемо оволодіти рідною мовою, не зможемо вільно спілкуватися одне з одним.)

 

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу

 

  1. Інтонування речень (с. 27, впр. 48). Словникова робота

 

— Що таке бібліотека?

— Слово  бібліотека складається з двох грецьких слів:  бібліос — «книга», теке — «сховище».

— Утворіть словосполучення зі словом бібліотека.

Записатися в ...;  відвідати ...;  прийти з...

— Скільки речень у цьому тексті?

 Пам’ятайте! У кінці речення голос  понижується. Між реченнями робіть паузу.

— Як ви розумієте значення слів кедр, смерека ?

 

  1. Гра «Упіймай речення» (усно)

 

— Серед записів знайдіть і прочитайте речення. Поясніть свій вибір.

  • Настала золота осінь.
  • У повітрі летить…..
  • Птахи вирушають у далеку…..
  • Все нижче ходить над землею сонце.
  • Яка чудова пора року — осінь!

 

— Доповніть незавершені речення словами так, щоб вони виражали закінчену думку.

 

  1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 27)

(Індивідуально читають правило; в парах обговорюють)

 

  1. Фізкультхвилинка

 

Щось не хочеться сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть.

А тепер їх відпустіть.

Плигніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд.

 

  1. Робота за вправою 52 (с.29)

- Прочитайте, відгадайте загадку.

- Спишіть загадку.

- Скільки речень у загадці?

- Про що вони повідомляють?

 

6.    Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 29)

  Які речення називаються розповідними?

  Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?

 

7.    Робота в групах (с. 29, впр. 53, усно)                 

  Прочитайте речення з відповідною інтонацією.

  Поясніть, як ви розумієте значення слова абонемент.

  Які це речення за метою висловлювання?

  Дайте відповіді на запитання.

 

8.    Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 29)

  Які речення називаються питальними?

  Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?

 

9.     Фізкультхвилинка

 

Очей своїх з мишки

Кіт Вася не  зводить.

Направо, наліво

Очицями водить (рухи очима, голова нерухома)

А мишка кружляє,

А мишка гуляє, (колові рухи очима)

Про хитрого Васю

Нічого не знає

 

10.     Робота за вправою 54 (с. 30)

  Де можна знайти значення невідомих слів?

  Що слід знати, крім назви книги?

  Прочитайте речення, які спонукають до дії.

  Як називаються такі речення?

 

11.     Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 30)

 

V.  Узагальнення і систематизація знань.

 

  1. Поділ тексту на речення (с.  28, впр. 50)

 

Висновок. Речення зв’язані між собою за змістом.

 

Самостійна робота

— Спишіть текст вправи 50,  розставляючи розділові знаки.

— Назвіть речення, які висловлюють повідомлення; питання; спонукання до дії.

― Який розділовий знак ви поставите в кінці таких  речень?

 

Висновок. Відповідно до мети висловлювання речення поділяються на розповідні, питальні, спонукальні.

 

  1. Творча робота

 

  Перебудуйте речення з розповідних на спонукальні.

Треба кожному добре вчитися.

Діти шанують батька і неньку.

Бабуся попросила Назара купити молока.

 

VI. Підсумок уроку

— Які ознаки має речення?

— Як правильно оформити речення за допомогою інтонації на письмі?

  Які бувають речення за метою висловлювання?

  Яке речення називають розповідним? Питальним?

  Що виражає спонукальне речення? Наведіть приклади.

  Які розділові знаки ставимо в кінці розповідного, питального, спону­кального речень?

 

РЕЗЕРВНИЙ ЧАС.

 

  1. Самостійна робота

 

  Позначте кінець і початок речень. Запишіть речення. (на дошці)

 

Ось і пізня осінь дні стали короткі холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя опустіли гнізда птахів поховались комахи небо вкрите хмарами часто йдуть дощі з городів давно зібрали капусту, картоплю, помідори неза­баром настане зима випаде сніг ударять морози замерзнуть річки.

 

  1. Перевірка виконаної роботи

 

  Прочитайте записаний текст. Кожне речення виділяйте інтонаційно.

  Що містить кожне речення? (Кожне речення містить закінчену думку.)

  Як пов'язані слова в реченні? (Слова в реченні пов'язані за змістом.)

docx
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
568
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку