Реклама. Корисна та шкідлива реклама. Психологічний аспект реклами. Складання власного рекламного медіаповідомлення (реклами книги).

Про матеріал
Бінарний урок. Інформатика та психологія. Реклама. Корисна та шкідлива реклама. Психологічний аспект реклами. Складання власного рекламного медіаповідомлення (реклами книги).
Перегляд файлу

 

 

УРОК ІНФОРМАТИКИ

Реклама.
Корисна та шкідлива реклама.

Психологічний аспект реклами.
Складання власного рекламного медіаповідомлення (реклами книги).

 

Мета:

 сформувати уявлення дітей про рекламу як про одне із найвпливовіших джерел інформації;

 ознайомити з видами реклами, з її перевагами та недоліками;

 з’ясувати, як реклама може вплинути на рішення й поведінку людини;

 вчити протистояти рекламним впливам, критично сприймати рекламу та елементарно аналізувати рекламну продукцію;

 збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;

 активізувати пізнавальну діяльність дітей;

 розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;

 виховувати естетичний смак.

 

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 Вправа “Покажи настрій”.

Діти, як ви гадаєте, який у мене сьогодні настрій? Так, він гарний.

 А який ще буває настрій? (веселий, радісний, сумний тощо)

 Як можна дізнатися, який настрій у людей, що вас оточують? (за виразом обличчя)

Дякую, що розповіли мені про настрій.

 Чи приємно вам, коли до вас усміхаються?

Я вам відкрию одне правило: наш настрій залежить від наших думок. Тому, якщо хочете, щоб у вас був гарний настрій, думайте про хороше!

 Вправа “Бажання”.

Побажайте одне одному щось гарне і приємне.

Я вам усім бажаю бути на уроці уважними, активними, кмітливими, винахідливими; бажаю вам відчути радість і задоволення від роботи. Нехай цей урок дасть вам міцні знання та чудовий настрій.

 

Але інколи, щоб покращити наш настрій, що ми з вами робимо ?

Правильно, користуємось різними речами. А де ми їх беремо?

 

2. Гра “Магазин”

Приготуйте для гри банан, апельсин, яблуко, лимон й непрозору торбинку з тканини, у якій буде невідомий для дітей предмет (овоч чи фрукт). Якщо немає такої можливості, використайте малюнки.

  Пропоную вам “піти” до магазину.

 Який товар ви купили б і чому? Поясніть свій вибір.

 А чому ніхто з вас не купив цю торбинку? (діти не знають, що в ній)

 А якщо я скажу, що в торбинці дуже смачна цукерка, чи з’явиться в когось із вас бажання купити цю торбинку?

 Чому ви змінили свою думку? (отримали інформацію про те, що міститься в торбинці)

 А якщо я вам скажу, що в торбинці солодкий смачнючий сюрприз?

 

Отже, на ваш вибір вплинула інформація про товар.

 Пригадайте випадки, коли на ваше рішення вплинула реклама. Що ви чи ваші рідні купили, подивившись чи послухавши рекламу?

3. Повідомлення теми уроку

  Сьогодні ми поговоримо про рекламу, як про одне з найвпливовіших джерел інформації. Як вона може вплинути на рішення й поведінку людини. (На урок можна запросити шкільного психолога). Створимо рекламу своєї улюбленої книжки за допомогою ПЗ.

 

4. Вправа “Читання з позначками”

  Прочитайте цікаві факти про історію виникнення реклами (див. роздруківку “Читання з позначками”). Під час читання робіть позначки:

— відома інформація;

— інформація нова для мене;

— інформація здивувала;

— хочу більше дізнатися про це.

 Чи були якісь із фактів вам уже відомі?

 Яка інформація була для вас новою?

 Яка інформація вас здивувала / зацікавила?

 Про що захотіли дізнатися більше?

 

5. Робота з смартфоном. (QR Code)

Цікавинки про рекламу

 

6. Пояснення нового матеріалу:

Для чого потрібна реклама споживачам?

Інформуючи людей про товари, послуги й ідеї, реклама стимулює ріст продажів, а отже, торгівлі. У якості путівника покупця вона забезпечує споживача відомостями про нові товари або ціни, а промислових споживачів – важливою інформацією про нове обладнання й технологіях.

Головна мета реклами - Привабити споживачів. Вплинути на їхні смаки. Переконати купити.

Реклама буває різною. Та використовує інтернет, радіо, телебачення, пресу, зовнішню рекламу.

ДІАГРАМА (розподіл реклами по видам)

Сучасні види реклами:

Комерційна (спонсорство, просування відомих брендів, та інша сучасна реклама, яка зачіпає просування товарів фірм замовників реклами).

Соціальна (зачіпає  благодійність, і інші види некомерційної діяльності)

 

Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

 

Електронний, сучасний вид реклами - це реклама в інтернеті. Основні види інтернет-реклами:

медійна реклама, тобто банери на сайтах, які надають для цього свої ресурси

контекстна реклама, яка показується в пошукових системах поряд з результатами пошуку по певному запиту

масові розсилки з використанням електронної пошти або повідомлень в соціальних мережах

просування в ТОП-10 пошукових систем і реклама сайту в пошуковому рядку

реклама сайту на форумах

   Одним з найефективніших видом реклами вважається контекстна інтернет-реклама.

Приклад: оформлення замовлення на купівлю дитячої книги в інтернет-магазині Розетка. C:\Users\LENOVO\Pictures\Icecream Screen Recorder\Screenshot_2023_09_27-1.png

7. Проблемне питання:

Яке ваше ставлення до реклами. Як реклама впливає на людей? Реклама може спричиняти стереотипізацію мислення, а відтак – поведінки, нав'язувати готові моделі й стандарти життя, призводити до певного викривлення соціальної поведінки. Реклама навіює думку, що купівля тієї чи іншої речі здатна зробити людину щасливішою, успішнішою, підвищити її статус.

8. Психологічний аспект реклами (додаток).

Розповідь психолога

9. Рекламні стратегії та ходи.

10. Основні вимоги до реклами

11. Практична робота на ПК. Створення реклами улюбленої книги.

12. Презентація роботи

13. Повторення засвоєного матеріалу:

Переваги та недоліки реклами.

Які складові елементи фірмового стилю запам’ятали?

Поясніть специфіку реклами як виду мистецтва.

Що нового відкрили для себе?

Продовжте речення. Під час уроку я – дізналась/дізнався про …

16. Підсумок

  Рефлексія.

 З яким настроєм ви закінчуєте урок?

 Про що розкажете своїм друзям і подругам?

 Чим сьогоднішній урок був корисний для вас?

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 листопада 2023
Переглядів
530
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку