Консультація практичного психолога Семко Віри Григорівни
Період адаптації до дитячого садочка є неминучою частиною після тривалого карантину, але він буде не таким довгим, як той, який батьки вже проживали з дитиною вперше ведучи її в садок.
Як підготувати дитину до повернення в садок
-
Відновіть звичайний розпорядок дня. Дотримуйтесь вдома режиму, санітарно-гігієнічних вимог, культурно-гігієнічних навичок.
-
Батькам потрібно зрозуміти, що нові обмеження можуть виявитися стресовими для дітей та викликати негативні емоції. Необхідно дома пояснювати дитині про нові правила поведінки в групі. Підготувати малюка до того, що мама не буде заходити в садок. Батьки можуть говорити: « Я доведу тебе до садочка, а там зустріне нас вихователь…». Кожне нове правило має бути проговорене батькам ще до того, як дитина це побачить.
-
Пограйтеся разом із дитиною в те, про що вам розкажуть вихователі, наприклад, обіграйте нові правила. Покажіть, як вимірюють температуру. Будь ласка, попередьте, що це будуть робити не лише дома, а й у садку. Нагадайте про те, що будь-де важливо мити ручки. Можна також погратися в супергероїв здоров’я, які миють довго руки, не тягнуть ручки до ротика, вимірюють температуру тіла, чхають у лікоть, пам’ятають, що зараз дітки граються не торкаючись один одного.
-
Перший тиждень діти можуть повертатися додому з садка більш примхливими, збудженими, ніж зазвичай. Батькам бажано перші дні забирати дитину трохи раніше.
-
Коли зранку прощатиметесь з малям у садочку запевніть: «Я заберу тебе, і ми підемо гуляти/ додому гратися».
-
Відсвяткуйте перший день дитини у садочку або подаруйте щось, про що мріяла дитина.
-
Заохочуйте дітей до того, щоб вони вдягалися і роздягалися самостійно. Допомагайте лише у разі потреби.
-
Віднесіться відповідально до запитань вихователів, не ведіть дитину в садочок з ознаками респіраторного захворювання.
-
Бережіть себе, своїх діток і оточуючих!