Рекомендації, щодо складання сюжетних задач
практичного та історичного змісту відповідно до наскрізних ліній
А) 1. Обрати інформацію практичного змісту.
2. Через інформаційні ресурси знайти числові дані.
3. Пов’язати практичну і числову інформацію в сюжет.
4. Поставити запитання відповідно до теми уроку.
Б)1. Обрати історичну подію, особу. Надати коротку інформацію.
2. Вибрати числову інформацію про подію, особу.
3. Пов’язати історичну і числову інформацію в сюжет .
4. Поставити запитання відповідно до теми уроку.
5.Надати історичну довідку або створити слайдопрезентацію.
Задачі
5 клас
Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів в світі. Три з них розташовані в Україні. Це Свято – Успенська Києво – Печерська лавра в Києві, Свято – Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська – Успенська Лавра на Донеччині.
Виразіть кількість Лавр, що розташовані та території України, у відсотках.
5 клас.
Національний дендрологічний парк «Софіївка», що знаходиться в Україні на околиці м Умань. Засновано 1796р. графом Потоцьким. Після завершення робіт з облаштування, яке припадає на 1802р., граф подарував його своїй дружині Софії. На честь якої і була дана назва парку.
А) Скільки років створювався парк?
Б)Скільки років пройшло від заснування цього шедевру ландшафтного дизайну?
Історична довідка. (Вікіпедія)
Націона́льний дендрологічний парк «Софі́ївка» — парк, науково – дослідний інститут Національної академії наук України. На сьогодні — це місце відпочинку, об’єкт природо – заповідного фонду та історико – культурної спадщини України. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей (граничнодопустима, науково-обґрунтована норма відвідування — 500 тисяч на рік). Площа — 179,2 га.
«Софіївка» є пам’яткою краєвидного типу світового садово – паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних), серед них: таксодіум (кипарис болотний), сосна Веймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкґо, смерека та багато інших. Колективом парку видано каталог рослин, в якому нараховується 1994 таксони, з них 1220 деревних і кущових порід та 774 трав’янистих рослин, в тому числі 25 таксонів ліщин, 24 — буків, 41 — ялин, 44 — ялівці, 100 — ліан, 320 — троянд, 57 — рододендронів, 376 — ґрунтопокривних та 98 — квіткових рослин. Колекційний фонд парку в 2007 році нараховував 3323 таксонів, з них: 546 деревних, 1557 кущових, 115 ліан, 1212 трав’янистих рослин, з них 914 інтродукованих та 246 аборигенних.
У 1985 році мала планета № 2259 отримала назву «Софіївка» на честь уманського парку.