Тема : Риби – хребетні тварини
Мета: ознайомити дітей з особливостями будови, визначальними ознаками, місцями мешкання тварин класу риби;
Розвивати логічне мислення, вміння доводити і спростовувати, користуватися інформаційно – комунікативними технологіями для закріплення знань, пошуку додаткової інформації;
Виховувати екологічну культуру молодшого школяра.
Обладнання: презентація, зошити, підручники, картки для індивідуальної роботи, листки чисті, олівці кольорові.
Тип уроку: інтегрований (читання, природознавство, мистецтво) .
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Трудіться, діти дорогі, до сьомого поту
Та дістаньте нагороду за свою роботу.
Пам'ятайте, нагорода — це оцінка гарна,
Здобута в чесному бою працею старанно.
Позитивний настрій. Очікування.
Птахи і звірі, комашня у травах…
Всі таємниці скоро розгадаємо
І світ веселий до глибини пізнаємо!
ІІ. Актуалізація знань.
А що ми будемо робити,
Про кого будемо говорити,
Ви зможете усі сказати,
Лише загадку треба відгадати.
Загадка
У річці, у ставі, у морі
Живе і не відає горя.
Дзьоба нема та дзьобає із гачків
Мушок, жучків, черв’ячків.
(Риба)
ІІІ. Відкриття нових знань.
https://www.youtube.com/watch?v=ZFH8LD0DYxw із ютюба.
А потім дамо відповіді на запитання.
Гра «Мікрофон»
2. Робота із слайдом презентації
Зараз ми розглянемо будову тіла риби, а потім спробуємо самостійно розфарбувати і підписати тіло риби.
Зразок розмальовки.
Молодці!
3. Фізкультхвилинка
Музична.
ІV. Введення нової інформації в систему знань і повторення.
Гра «Пʼятий зайвий»
(камбала)
Логічні вправи.
Робота з підручником.
V. Підсумок уроку.
- Давайте повернемося до питання, яке ми поставили на початку уроку:
Метод «Незакінченого речення»
Риби живуть у воді, тому що………
На дошці висить плакат із водоймою.
Збіг наш урок, як коротка мить.
Дуже швидко час біжить.
Ще попереду у нас багато кроків
І цікавих, і важких уроків
VІ. Домашня робота.
Підготувати повідомлення про одну з риб яка вам найбільше сподобалася.