Інтегроване заняття з української мови, що дає можливість учням легко засвоїти матеріал та урізноманітнити види робіт під час уроку.
Мета:
- повторити відомості й поглибити знання учнів про рід іменників, сформувати поняття про іменники спільного роду,
-розвивати логічне мислення, спостережливість, пам'ять;
-виховувати щедрість, доброту, повагу до оточуючих.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал., інтерактивні вправи, експрес-урок О.Авраменка
Тема. Рід іменників. Іменники спільного роду.
Мета:
- повторити відомості й поглибити знання учнів про рід іменників, сформувати поняття про іменники спільного роду,
-розвивати логічне мислення, спостережливість, пам’ять;
-виховувати щедрість, доброту, повагу до оточуючих.
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал., інтерактивні вправи, експрес-урок О.Авраменка
ХІД УРОКУ
(«мозковий штурм»), вибери правильну відповідь.
Самоперевірка (фронтально)
1. Проблемне завдання. «Коло думок».Слайд
—- Визначте рід іменників хвилина, озеро, брат, нежить , дрова та непосида
-Як ви це зробили?
-З якими проблемами ви зіткнулися?
-Чи легко однозначно визначити рід останнього іменника?
-Яких знань вам не вистачає?
2. Оголошення теми і мети уроку. Слайд
3.Перегляд експрес-уроку О.Авраменка (№154)
А ще іменники на позначення професій, звань і посад—чоловічого роду (і для чоловічої, і для жіночої статі). Це спричинено тим, що колись такі професії мали тільки чоловіки. Це правило поширюється на офіційно-діловий та науковий стилі.
Слайд
Чоловічий рід |
Жіночий рід |
Насип, тюль, рояль, полин, біль, степ, дріб, директор, професор, суддя, інженер, академік, педагог, лікар |
Путь, магістраль, доповідь |
IV Опрацювання навчального матеріалу
- опрацювання теоретичного матеріалу с. 86 (іменники за родами не змінюються, а належать до одного з родів)
Дошка. Слайд
Володю, ти так(ий,а) тонкослізка .
Авторитетн(ий,а) професор Коновалова вчасно завершила промову.
2. Практична робота. Вправа 212
Узгодити з іменниками подані в дужках займенники, прикметники та дієслова, записавши речення. Запишіть три речення на вибір.
3. Життєва ситуація «І таке буває» (с. 88, Ангеліна.). Мовна загадка.
4. Лексико-семантичний тест. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»)- самостійна робота :1-Е, 2-В, 3-Б , 4-А, 5-Г, 6-Д -слайди
1.Людина, що любить багато говорити А соня
2.Той, хто цурається фізичної праці, чорної роботи. Б вереда
3.Вередлива людина В нероба, білоручка
4.Людина, яка любить довго спати Г ледащо
5.Ледача людина Д шульга
6.Людина, яка переважно використовує ліву руку Е базіка
V.Рефлексія (інтерактивна гра «Трьох»Я»)
VI. Домашнє завдання. Слайд
Тривимірне:
На наступний урок: Параграф 25, скласти речення зі словами : путь, степ, біль, тюль, шампунь, рояль, дріб, полин, насип, узгодивши з прикметниками та дієсловами.
На наступну середу: створити інтерактивну гру «Правопис власних іменників» .
На все життя: толерантно ставитись до оточуючих вас людей.