ЗАТВЕРДЖУЮ
Старший майстер
___________________
План
уроку виробничого навчання
Тема уроку: Робота з програмним забезпеченням
Тема уроку: Інсталяція та налагодження операційної системи з графічним інтерфейсом. Встановлення драйверів пристроїв, робота з об’єктами, налаштування інтерфейсу операційної системи, робота з вікнами, робота з файлами та теками, створення ярликів, ознайомлення з реєстром операційної системи.
Мета уроку:
Навчальна: ознайомити здобувачів освіти з :
-
з реєстром операційної системи;
-
з роботою з файлами та теками;
-
з роботою з панеллю керування;
-
ознайомити здобувачів освіти з інсталяцією;
-
налагодження операційної системи;
-
створення ярликів;
-
набути навичок управління вікнами засобами.
Розвивальна: розвивати у здобувачів освіти кругозір, поняття про складність обробки інформації.
Виховна: виховувати уважність в роботі здобувачів освіти, виховувати свідоме відношення до професійної підготовки, охайності та уважності.
Тип уроку: урок формування нових навичок та умінь.
Вид уроку: урок з використанням складних комплексних робіт.
Дидактичне забезпечення: конспект майстра виробничого навчання, презентація, відеоролики, роздатковий матеріал, інструкційно-технологічні картки.
Матеріально-технічне забезпечення: персональні комп’ютери, програма Power Point, плазмовий телевізор.
Міжпредметні зв’язки: засоби комп’ютерних інформаційних систем, технології обробки інформації, операційні системи та їх обслуговування.
Перелік практичних завдань:
-
ознайомлення здобувачів освіти з інсталяцією та налагодженням операційної системи з графічним інтерфейсом;
-
встановлення драйверів на пристрої;
-
налаштування інтерфейсу операційної системи;
-
управління вікнами засобами Windows;
-
робота з файлами та теками;
-
створення ярликів;
-
робота з панеллю керування.
Список основної та додаткової літератури:
-
Й.Я. Ривкінд, Л.А. Чернікова «Інформатика»: підручник для 10-11кл. Київ: Генеза, 2019.-144с.
-
Матвієнко О.В. «Практичний курс комп’ютерних технологій», 2017
Хід уроку
-
Організаційна частина(5хв.)
-
перевірка наявності здобувачів освіти;
-
перевірка готовності техніки та здобувачів освіти до уроку;
-
допуск з охорони праці в навчальну майстерню при роботі з ПК.
-
Вступний інструктаж (40хв.):
-
Актуалізація опорних знань:
-
повідомлення теми та мети уроку;
-
перевірка опорних знань здобувачів освіти шляхом фронтального опитування:
-
визначення терміну «об’єкти Windows»
-
для чого використовуються елементи управління Windows?
-
назвіть які вам відомі елементи управління Windows
-
назвіть різницю між ярликом та значком
-
що являє собою ярлик?
-
які елементи розташовані на робочому столі?
-
що показує панель індикації?
-
назвіть елементи, які присутні на Панелі задач
-
охарактеризуйте призначення Головного меню
-
назвіть призначення Контекстного меню
Аналіз відповідей здобувачів освіти, підведення підсумків, виставлення оцінок.
-
Викладення нового матеріалу:
-
повідомлення нової навчальної теми: «Інсталяція та налагодження операційної системи з графічним інтерфейсом, встановлення драйверів пристроїв, робота з об’єктами, налаштування інтерфейсу операційної системи, робота з файлами і теками, створення ярликів»;
-
представлення нової теми за допомогою презентації та відеоролика;
-
алгоритм виконання практичної роботи: ознайомлення здобувачів освіти з інсталяцією операційно системи з графічним інтерфейсом;
-
встановлення драйверів пристроїв;
-
налаштування інтерфейсу операційної системи;
-
управління вікнами засобами Windows;
-
робота з файлами та теками;
-
робота реєстром операційної роботи.
Опитування здобувачів освіти шляхом фронтального опитування:
-
для чого призначаються вікна?
-
як перемістити вікно по Робочому столу?
-
назвіть різницю між активним та неактивним вікном?
-
як здійснити впорядкування вікон на Робочому столі?
-
опишіть структуру вікна програмного додатку
-
опишіть склад рядка заголовка вікна програмного додатку
-
дайте характеристику призначення панелей інструментів у додатках Windows
-
перелічіть усі елементи вікна документа
-
опишіть призначення діалогових вікон
-
як працювати зі списками у діалогових вікнах?
-
Що таке «вкладка». Назвіть її призначення
-
Як працювати з вертикальною та горизонтальною смугами гортання?
-
Пробне виконання здобувачами освіти практичної роботи по ходу виконання алгоритму:
-
пояснення характеру та послідовності роботи здобувачів освіти на уроці;
-
відповідь майстра виробничого на запитання здобувачів освіти;
-
підведення підсумків вступного інструктажу.
-
Поточний інструктаж (195хв):
-
видача та роздача роздаткового матеріалу для самостійної роботи здобувачам освіти та пояснення порядку їх виконання;
-
повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт;
-
спостерігання майстра виробничого навчання за здобувачами освіти, які виконують практичні роботи;
-
прийом виконаних робіт майстром виробничого навчання;
-
прибирання робочих місць.
-
Заключний інструктаж (30хв.):
-
аналіз діяльності здобувачів освіти у процесі всього уроку;
-
оцінка роботи здобувачів освіти;
-
аналіз причин помилок здобувачів освіти та засобів їх усунення;
-
повідомлення та обговорення оцінок;
-
видача та пояснення домашнього завдання;
-
прибирання майстерні.
Майстер виробничого навчання__________________________________