Родинне свято «Як затишно в колі родиннім!»
Методична розробка
бібліотекаря Новопсковського
професійного аграрного ліцею
Луганської області
Сковородки Надії Олексіївни
Мета:
Навчальна:
Вчити любити і пам’ятати місце, де народився, рідну оселю, свій народ. Формувати в учнів почуття обов’язку перед батьками;
Виховна:
Виховувати провідну національну цінність – родинність, любов і шану до найрідніших людей – своїх батьків, повагу до рідної землі, до праці, до України;
Розвивальна:
Розвивати в учнів почуття обов’язку перед батьками, розширювати духовний світ, творчі здібності й обдарування учнів.
Обладнання: Зала прикрашена вишитими рушниками, квітами, на великому екрані слова: «Як затишно в колі родиннім»
(Звучить музика, виходять ведучі)
Ведуча: Моя сім’я і дорога родина –
Це тато, мама, бабця і дідусь,
Сестричка, братик і любов єдина,
І я у них також любити вчусь.
Ведучий: Мені тут тепло, затишно і тихо,
Надійно, світло радісно завжди.
Мене в родині оминає лихо.
З усім на світі я біжу сюди.
Бібліотекар: Добрий день, шановна, дорога родино!
Так, якраз родино! Бо всі ми, присутні у цьому залі, велика, дружна родина. І сьогоднішня наша зустріч носить назву «Як затишно в колі родиннім!».
Ведуча : Рід, рідний, рідня, родина – ці слова пов’язує міцний зв’язок рідних людей. Українці дуже поважають і цінують свою сім’ю, свою родину, народні звичаї та традиції. Із давніх часів повелося в українців так, що вони дуже поважають матір та батька, які дали їм життя. Непошана до батьків – великий гріх. У старому Завіті говориться: «Хто лихословив батька або матір, карався смертю». Навіть прислів’я такі є: «Хто матір зневажає, того Бог карає»; «За мамині сльози – Бог долю зморози»; «За маму і тата тяжка розплата».
Ведучий:
Бібліотекар:
Хочеться, щоб кожен із нас шанував своїх батьків, розумів їхні мудрі поради, думав про них, був поруч у складну хвилину, відгукувався на кожен поклик. Мабуть, немає нічого найдорожчого для людини, як рідний дім. Додому повертаємося з далеких доріг. Несемо свої радощі, сумніви і печалі. Саме в рідній домівці черпаємо любов, добро, тепло, ніжність від найдорожчої людини – Матері. Кожне її слово, мудрі поради, добрі діла, перший «добрий день» людям, і оте одвічне «не вкради», «не убий» - то Книга життя, з якого вирушаємо у далекі світи.
( Звучить тиха мелодія. Учень читає листа матері:)
Моя ніжна і рідна матусю, я вирішив написати тобі листа з висловлюванням своєї любові, вдячності та поваги до тебе. Нехай ці рядки подарують тобі радість і посмішку, навіють приємні спогади. Ти зараз не поруч зі мною, і тому мені, як ніколи, не вистачає тебе, моя рідна ненько.
В розлуці з тобою я багато чого зрозумів. Мамо моя, я ніжно обіймаю твої натруджені руки, які від самого народження охороняли мене від усякого лиха. Вони дарували тепло і ласку, так любляче пригортали до себе. Ці руки ніколи не знають спочинку. Вони готують смачні обіди, пораються у хаті, на подвір’ї та городі. Завдяки твоїм натрудженим рукам у нашому домі завжди тепло і затишно.
Матусю, ти – Берегиня нашого дому. Твоє добре і чуйне серденько завжди в турботі про мене. Тільки воно відчуває, коли мені боляче, коли мене не розуміють чи ображають. Ти даєш добрі і мудрі поради, навчаєш багатьом життєвим істинам. Пробач мені, люба, за те, що інколи не прислухаюся до них і тобі доводиться хвилюватися через це. Взагалі, немає ідеальних стосунків. Ми, інколи, сваримося, між нами виникають непорозуміння. В такі хвилини я буваю різкий з тобою. Але проходить деякий час і мені стає соромно через це. Матусю, я вже давно помітив, що ти зовсім не вмієш ображатися, а може робиш вигляд, що не вмієш? А на серці все рівно боляче. Пробач мені, моя рідна. Я так щиро бажаю тобі постійно пізнавати мою синівську любов і турботу до тебе. Будь здоровою, завжди усміхненою. Нехай твої очі світяться тільки радістю, турботи будуть тільки приємними. А життя подарує тобі ще довгих, довгих років. Міцно обіймаю тебе, моя ніжна матусю.
Твій люблячий син Віктор.
Ведуча: Мати – Берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є центром, який єднає всю родину.
Ведучий: Батько в сім’ї захисник, годувальник. Батькове слово – це закон.
(Учениця в українському вбранні виносить хліб, кладе його на стіл). (У виконанні дуету «Ніжність» звучить пісня «Родина, родина – від батька й до сина…»).
Бібліотекар: Кожна людина мріє про щасливу родину , яка ніколи не зрадить, підтримає у важку годину. Тільки із близькими людьми відчуваєш духовне тепло, довіру, любов і ніжність. А як приємно відзначати разом свята, відпочивати, влаштовувати сімейні обіди та вечері. Сім’я – маленька держава, яка має свої закони, права і обов’язки, що передаються від роду до роду.
Ведуча: Рідна мати і рідна Україна – два крила любові, що несуть українську душу через віки і не в’януть у вічному польоті, бо тримає їх на світі материнська любов.
Ведучий: Воскрес Христос – воскресла Україна, бо один Бог витає над нами і одна мати любить нас. Віримо в нашу Україну. Віра ця передається від роду до роду, від покоління до покоління, як українська душа.
Ведуча: Ми повинні завжди пам’ятати, що сила і міць українського народу в наших коріннях. Пам’ятайте своїх рідних. Живіть дружно. Є таке прислів’я : «Міцна сім’я – міцна держава» .
Одна Батьківщина і двох не буває,
Місця, де народився, завжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.
Ведучий: Якого б віку і статусу не була людина, де б вона не жила і яких поглядів би не дотримувалася, вона потребує родини. Спочатку тієї, де народжується і росте, потім тієї, яку створює сама, і де ростить своїх дітей. Довіра, турбота, підтримка – ось з чим асоціюється це слово.
Ведуча:
Список використаних джерел
1. Бондаренко Т.А. Буде в мирі й злагоді родина – буде жити моя Україна! //Позакласний час – 2007 - № 10 – С. 55 -59.
2. Вагнер Н.С. Шануй батька свого і матір свою// Позакласний час – 2007 – №8 – С. 56 -57.
3. Шевченко О.А. Ти всіх святих святіша, ненько! // Позакласний час – 2010 – № 4 С. 19 – 26.