20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

«Роль батьків у моральному вихованні своїх дітей»

Про матеріал

Теоретичний матеріал та ігрові вправи, які можна використовувати на зборах

Перегляд файлу

                              Козельщинський ДНЗ «Дзвіночок»

 

 

 

 

 

 

 

 

             Батьківські збори

           в ясельній групі

«Роль батьків у моральному

      вихованні своїх дітей»

                            https://kiseleva-dou8-raduga.edumsko.ru/uploads/25100/25070/section/441806/.thumbs/kartinka_sem_ya.png?1522150408

                                                                  Підготувала:

                                                                    вихователь Козельщинського ДНЗ

                                                                «Дзвіночок» Дяченко Т.М.

 

 

 

                                                   Мета зборів:

 Розвивати інтерес батьків про освітньому процесі, сприяти взаємодії педагогів і батьків .

 Зацікавити Батьків проблемою . Долучити батьків до розвитку моральності в умовах сім'ї .

Розвивати прагнення до педагогічного зростання батьків ;

Ознайомити батьків завданнями морального виховання дітей ;

Озброїти батьків знаннями з питань морального виховання . переконати в їх доцільності;

У вас гарний настрій. Як без слів подарувати його іншим людям, передати тепло своєї душі. Як без слів повідомити про своє чудовому настрої. Звичайно ж, посмішкою! Посмішка може зігріти своїм теплом, показати вашу дружелюбність і поліпшити настрій. Це ж головна зброя наших дітей - усмішка, подарована вам, яка робить щасливими і всепрощающими за їхні витівки.

 

                                       Гра на згуртування «Здрастуйте!»

 

          C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011303.JPG             C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011304.JPG

Ведучий пропонує всім привітатися зі своїм сусідом способом, прийнятим в різних країнах. При цьому ведучий називає країну і форму Привітання :

У  нас  прийнято тиснути один одному руки (учасники виконують дії, названі ведучим) .

В Італії - гаряче обніматися.

У Бразилії - плескати один одного по плечу.

У Зімбабве - труться спинами.

У Македонії - вітаються ліктями.

У Нікарагуа - вітають один одного плечима.

Для того, щоб наші збори пройшли у затишній і відвертій атмосфері, ми з вами пограємося в гру, в колі друзів « Я дарую тобі …»

 

Спалахнула свічечка

Ніжним полум'ям.

Підійти погрітися,

 

Кому холодно...

Умови гри. В центрі кола горить свічечка, яка є символом добра і чистоти. Батьки висловлюють добрі побажання один одному, передаючи умовний символ добра. Останніми мають бути слова, сказані хором: «Хай торжествують світло і добро!»

 

 

 

            C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011308.JPG    C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011315.JPG

 

             C:\Users\TM\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\P1011311.jpg           C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011313.JPG

 

 

 

                        Ознайомленням батьків  темою зборів:

                                 C:\Users\TM\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\P1011298.jpg

Розмірковуючи ми часто говоримо про Моральність і аморальність в нашому житті . Так що ж ми вкладаємо в це поняття - Моральність . Як Ви це розумієте?

(Відповіді Батьків . Висловлювання власних думок) .

- Так, дійсно це любов, краса, милосердя зігрівають нас подібно сонячним променям, розпускаються в наших серцях подібно до квітки.

 Моральне виховання дітей дошкільного віку - важливе питання, що часто турбує хороших батьків. Батьків, для яких загальний розвиток дітей має чимале значення. Тому, ми просто не могли б пройти повз нього. Що ж це таке? Це і моральні підвалини, і поведінка в цілому. Навіщо батькам турбуватися про моральне виховання дітей ще до школи? Тому як, прийшовши до школи, малеча відразу потрапляє у світ зовсім різних товаришів. І добре, якщо приклад вона стане брати з дітей хороших і добре вихованих. Але передбачити це ніяк не можна. Тут важливо виховання в колі сім'ї - вдома. З одного боку, це і розвиток дітей також, але в більш соціальному плані.

У сімейному колі дуже важливо виховувати дитину з високими моральними принципами,які так рідко можна зустріти у сучасному суспільстві. Моральність тут відіграє важливу роль, це те, що дитина робить, як вона це робить, і які почуття при цьому відчуває.

 Таке виховання допомагає в майбутньому уникнути чималих проблем з вихованням дитини в цілому. Що це означає? Що маленький чоловічок буде поважати і любити своїх близьких, допоможе їм у скрутну хвилину, що не буде зраджувати своїх друзів, не буде брехати, йому прищепиться шанобливе ставлення до літніх і старших людей. Такі діти будуть більш шанобливо ставитися до природи, любити і цінувати навколишнє середовище. Моральне виховання також сформує дбайливе ставлення до речей: одягу, іграшок, книг.

Звичайно ж, само собою все це не з'явиться. Але й ми перерахували далеко не все, що включає в себе моральне виховання дітей дошкільного віку. Коли батьки, бабусі, дідусі, вихователі спілкуються з дітьми, кожну хвилину, кожну мить вони повинні пам'ятати про виховання.  Воно формується як в ході ігор, так і просто від спілкування зі своїми близькими. Тому розвиток дітей так популярно в наш час серед людей думаючих.

 Наприклад, мама прибирає в квартирі, а маленька донька грає на дивані в ляльки. Здавалося б, як мама може зайнятися вихованням своєї дитини ? Виявляється, що може! Якщо мама попросить свою доньку допомогти їй прибирати, нехай навіть в ігровій формі, це прищепить дитині любов до праці, поваги до чужої роботи.

Якщо мама прибрала, а донька починає смітити - не можна залишати таку поведінку безкарною. І потрібно вживати заходів для вирішення подібної проблеми. Спільне прибирання, краще в ігровій формі - один з методів навчити дитину цінувати свій і чужий труд.

Саме до школи можна прищепити дитині якості, які прищепити в школі буде складніше. Адже саме до школи розвиток дітей крокує семимильними кроками. Дитині потрібно все пояснювати.

 Наприклад, коли ви гуляєте з дитиною на природі, вона починає топтати равликів - це недобре. Поясніть, що равликам боляче, вони живі. Це і є моральне виховання. Якщо дитина хоче зірвати квітку, поясніть, що можна зірвати тільки одну - тому як квіточкам теж боляче, але за одною, зірваною, вона зможе доглядати. Прийшовши додому, обов'язково поставте квітку у воду разом, щоб дитина бачила - про рослини потрібно піклуватися. Це розвиток і в естетичному плані.

Займаючись моральним вихованням своєї дитини, ви вчите його відчувати, поважати. Це допоможе в майбутньому краще розуміти один одного. У першу чергу, потрібно дати виховання щодо сім'ї - любов до рідних людей, повагу, бажання зробити приємно мамі і татові, і небажання їх засмучувати. Насправді, моральне виховання - дуже складна система, про яку потрібно постійно пам'ятати.

Якщо дитину виховують правильно, вона буде отримувати менше психологічних травм, і менше негативного досвіду в дорослому житті. Виховання дітей дошкільного віку захищає від куріння, дурних компаній, ранніх статевих зв'язків. Як це зробити? Якщо мама бачить, що хтось курить, досить сказати татові ( або дитині, але до певного віку може спрацьовувати реакція навпаки): «Подивися, який кошмар ! Він курить, як це непристойно, і зовсім про інших не думає!». Дитина запам'ятає ваше нехороше ставлення, а так як вони беруть приклад зі своїх батьків, і в майбутньому з більшою ймовірністю так само стане ставитися до куріння. Те ж саме можна робити і щодо всіх інших нехороших прикладів, які зустрічаються у нашому житті.

                              Практичне завдання батькам

                                   «Галявина виховання»   (психолог)

 

    C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011319.JPG     C:\Users\TM\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\P1011322.jpg

    C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011326.JPG         C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011327.JPG

Можна допомагати дитині йти правильним шляхом. Шляхом хороших вчинків - хвалити, коли дитина робить щось хороше. Це дуже важливо. А от коли робить щось аморальне, нехороше, потрібно йому про це сказати. Правда, як саме вказати на це, як сказати - тут потрібен індивідуальний підхід, щоб дитина зрозуміла, в чому помилка. І щоб дитина не сприйняла все з точністю до навпаки - всупереч. Розвиток дітей - не такий простий процес, потрібно враховувати особливості кожного віку.

У ранньому віці діти особливо щирі у своїх почуттях і вчинках; батьки бачать дитину «як на долоні» і можуть формувати особистість.

Потрібно пам'ятати, батьки вчать в першу чергу відчувати: любити, жаліти, співчувати і інше. Ділитися дитина раннього дошкільного віку ще не може - це приходить набагато пізніше. Але вчити бути щедрим потрібно вже. Це розвиток в позитивному напрямку.

Моральне виховання дітей середнього дошкільного віку відбувається вже на більш усвідомленому рівні. Вони вчаться любити свій будинок, країну, в якій живуть (якщо батьки намагаються прищепити їм цю любов ), вчаться поважати чужу працю, у них можна розвинути таке почуття як вдячність (починаючи від самого простого - скажи «дякую», до повного усвідомлення цієї подяки).

 Діти старшого дошкільного віку вже зовсім інакше сприймають світ. Їх виховання відбувається з упором на розвиток почуття власної гідності, в них також вже можна розвивати такі гарні почуття як справедливість, почуття обов'язку, почуття поваги до оточуючих, відповідальність за що-небудь. До речі, діти з почуттям відповідальності вже можуть наглядати, за своїми молодшими братиками і сестричками. Розвиток молодших протікатиме вже швидше, якщо з ними займаються старші діти.

Ні для кого не секрет, що діти багато в чому наслідують своїх батьків, дорослих, та й часом просто звичайним перехожих. Але вони ще занадто мало знають про цей світ, занадто мало вміють, і тому, часом, не завжди можуть робити те, що вважається хорошим. Це не тому, що діти погані - просто їх треба виховувати. Якщо говорити просто, пояснювати «що таке добре, а що таке погано». Діти дуже швидко ростуть - важливо не упустити момент.

Звичайно ж, поведінка дітей також залежить і від отриманих навичок, так як досвід в цьому випадку відіграє чималу роль. Те, що з дитиною ніколи не відбувалося, або те, приклад чого вона ще ніколи не бачила - дитина просто не знає, як на це реагувати.

Виховання дітей  також має включати в себе таку обов'язкову річ, як розвиток звичок. Що таке розвиток звички у дитини? Насправді, це ряд простих речей, про які дитина повинна пам'ятати.

Наведемо список:

1. Вітатися при зустрічі.

2. Прощатися при розставанні.

3. Говорити «Спасибі, дякую».

4. Класти речі на свої місця.

5. У громадських місцях вести себе так, як личить (не кричати, не вередувати, не битися в істериці і так далі).

6. Якщо щось потрібно - ввічливо просити про це.

7. Питати перед тим, як взяти чужу річ - не брати товар з полиць в супермаркеті.

Ми привели тільки короткий список звичок, які слід розвивати. Моральні принципи містять у собі також і привчання мити руки перед їжею, після їжі говорити «спасибі», мити руки після вулиці, чистити зуби - це також ряд звичок, які найкраще прищеплювати ще до школи, в середньому, або в молодшому дошкільному віці. Від деяких таких звичок залежить не тільки розвиток дітей, але також їх здоров'я.

Займаючись кожен день зі своєю дитиною, придумуючи для неї різні ігри, ви автоматично, може бути навіть не усвідомлено розвиваєте його моральність. Тому важливо вміло вибирати ігри, вчити дитину піклуватися про тварин (надалі це допоможе піклуватися також і про людей).

Але не тільки в іграх можна навчити піклуватися, співчувати, бути справедливим, скромним, ввічливим і добрим. Все це дитина може почерпнути з вашого ж прикладу. З того, як саме ви ведете себе в різних ситуаціях. Наприклад, якщо ви штовхає кішку ногою на вулиці, бо не хочете щоб вона підходила до дитини - і не сподівайтеся, що цей приклад допоможе розвинути в малюку любов до тварин. Швидше, він буде робити те ж саме, а це до того ж ще й жорстокість. Нормальний розвиток дітей і жорстокістю несумісні.

Моральне виховання впливає на поведінку людини, як у дитинстві, так і в майбутньому. Це впливає на її вчинки - хорошими будуть вони, або ж не дуже. У малюка можуть бути погані вчинки - тут важливо зрозуміти, чому він це робить, проаналізувати.

Наприклад, чому дитина стала проявляти агресію,  піднімати руку на батьків? Швидше за все, це пов'язано з тим, що батьки якось ображають її, або не розуміють. Можливо, що дитину б'ють, і вона просто відповідає їм тим же. Грубість дуже негативно впливає на розвиток.

 

Коли дитина вже підросте, в старшому дошкільному віці, вона бере приклад зі своїх друзів по садочку, або по двору. І вже тут дуже важливо домашнє виховання - щоб дитина наслідувала тільки гарні вчинки. Адже поступиться ваша дитина місцем старенькій в тролейбусі чи автобусі, в першу чергу залежить від того, наскільки морально ви її виховували.

Інші батьки можуть сказати «А що такого? І не поступиться, і що?». А такі батьки розуміють - завтра цими старенькими можуть бути вже вони?

Звичайно ж, дитячий садок також вчить моральності. Моральне виховання дітей найбільш активно проводиться як раз там - у дитячому саду. Тут дитина вчиться вести себе в колективі, вчиться дружити, розуміти інших дітей. Тут вже видно, які риси характеру притаманні дитині, чи є в неї задатки лідера ( задатки, тому як навіть не будучи безперечним лідером у дитячому садку, дитина цілком може стати їм у дорослому житті, адже вона росте і розвивається).

Але виховання в дитячому саду - це, мабуть, вже окрема розмова. Така ж детальна, і важлива для батьків.

 

 

 

                    ПЕРЕГЛЯД СЛАЙДІВ ТА ВІДЕОРОЛИКА

C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011297.JPG      C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011296.JPG

 

 

                              Вправа «Загинаємо лист»:

 

Взяти аркуш паперу. Коли-небудь  ви лаяли своїх дітей злобно, не витримано. При кожному згині листка згадати негативне, сказане на адресу дитини.

 

 

    C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011329.JPG       C:\Users\TM\Desktop\фото лічні\фотоапарат\100OLYMP\P1011331.JPG

 

А зараз починайте розгинати лист і з кожним  відгинанням  згадуйте, те хороше, що ви казали дітям.

 

Висновок: Ви розправили  аркуш, але на ньому так і залишилися лінії згину. Так само і в душі дитини на все життя залишаються травми від нерозуміння і несправедливості до них.

 

        Хочете ви чи не хочете,

        Але справа, товариші, в тому,

Що, перш за все ми - батьки,

 

А все інше - потім!

 

Пам'ятайте, що дитина — це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами й тата. Робіть усе, щоб дитинство й майбутнє ваших дітей було прекрасним. Любові та взаєморозуміння, успіхів, щастя вам і вашим дітям!

 

 

Показ  відеоролика  «Бережіть своїх дітей»

 

docx
Додано
14 березня
Переглядів
204
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку