Російско-українська війна 2014-2022 Виконав студент. Групи М-14 Манойленко Антон
Номер слайду 2
Бої за Іловайськ, відомі також як Іловайський котел — бойові дії, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у ході російсько-української війни у серпні 2014 року.
Номер слайду 3
Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року[5] і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.
Номер слайду 4
Зимові Бої за Дебальцеве тривали в період 21 січня — 18 лютого 2015 року. Дебальцеве — місто з важливим залізничним вузлом, воно також лежить на перехресті двох автошляхів міжнародного значення: М03, що має напрям Харків — Бахмут — кордон РФ до Ростова-на-Дону, і М04, що поєднує Луганськ з Донецьком. Дебальцеве було визволене від проросійських бойовиків в ході літньої операції 2014 року.
Номер слайду 5
Атаки росії на український острів Зміїний розпочалися 24 лютого 2022 року з ракетного обстрілу українського прикордонного гарнізону на о. Зміїний під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, і подальшого захоплення острова.30 червня 2022 року російський гарнізон було поспіхом евакуйовано, а 4 липня українські військові встановили на острові прапор України
Номер слайду 6
Бої за Мар'їнку — бойові дії між збройними силами російської федерації та Збройними силами України в ході російсько-української війни. Бої точаться в районі Мар'їнки — великого міста, що лежить західніше і практично впритул до Петровського району Донецька.
Номер слайду 7
Бої за Київ розпочалися після вторгнення рф до України 24 лютого 2022 року. Наступ російських сил на Київ відбувався з північно-західного напрямку, з боку Чорнобильської зони відчуження та білорусі, бої з російськими ДРГ з початку вторгнення відбуваються переважно на обох берегах Дніпра. Станом на 1 квітня 2022 року бої велися лише за передмістя Києва. В самому Києві бої велися лише з диверсійно-розвідувальними угрупуваннями. Російським військам була завдана нищівна поразка і сили вторгнення були вимушені відступити. Від 1 квітня тривала зачистка населених пунктів від залишків російських угрупувань.
Номер слайду 8
Бої за Гостомельський аеропорт розпочалися 24 лютого 2022 року під час російського вторгнення в Україну 2022 року за контроль над стратегічно важливим аеропортом «Антонов» біля смт Гостомель. Тривали з перервами до 27 лютого. Спершу аеропорт атакували російські вертольоти, які висадили десант. ЗСУ пізніше відбили аеропорт, але через день російські війська завдали другої атаки. У ході бою НГУ знищили нападників і пошкодили злітно-посадкову смугу, що не дало російським літакам Іл-76 змоги переправити основні сили на аеропорт Гостомель. Пізніше російські сили зайняли територію аеропорту, але вже не могли користуватися нею для прийому своїх літаків. У цих боях російські нападники майже повністю знищили найбільший у світі АН-225 «Мрія», що стояв в ангарі.
Номер слайду 9
Битва за Ірпінь — битва, яка тривала за контроль над містом Ірпінь між російськими та українськими збройними силами під час російського вторгнення в Україну 2022 року. У рамках наступу на Київ (2022) російські війська прагнули контролювати Ірпінь, Бучу та Гостомель, щоб оточити та обложити українську столицю Київ із заходу[2][3]. У зв'язку з інтенсивністю наступу на Київ Київська обласна державна адміністрація назвала Бучу, а також Ірпінь, Гостомель, трасу М06 та Вишгород найнебезпечнішими місцями Київської області.
Номер слайду 10
Бої за Харків — бойові дії за Харків та його околиці в ході повномасштабного вторгнення російських військ до України. Бої тривали з 24 лютого 2022 року до 11 вересня 2022 року. 24 лютого 2022 року, близько 5:00 (UTC+2) російські окупанти почали обстріли Харкова. Вночі проти 26 лютого були випадки прориву оборони; кілька ворожих танків зайшли у Харків, були знищені і контроль відновлено українськими військами.
Номер слайду 11
Бої за Ізюм — бойові дії за контроль над Ізюмом та його околицями під час вторгнення росії в Україну, що тривали з 3 березня до 10 вересня 2022 року. На початку квітня місто опинилось під контролем російських окупантів, поки не було звільнене українськими військами в ході контрнаступу ЗСУ у вересні 2022 року.
Номер слайду 12
Оборона «Азовсталі» ( також битва за «Азовсталь», штурм «Азовсталі»)— бойові дії, що тривали з 18 березня до 20 травня 2022 року на території маріупольського металургійного комбінату «Азовсталь» і на прилеглій території та відбувалися в рамках боїв за Маріуполь під час російського вторгнення в Україну. Бої вели Збройні сили України з одного боку, і окупаційні збройні сили рф та підтримувана нею терористична організація так званої ДНР — з іншого
Номер слайду 13
Найжорстокіші та найтриваліші бої досі точаться під Бахмутом. Сама битва за місто побила всі рекорди за тривалістю і жорстокістю боїв з моменту початку повномасштабної війни.
Номер слайду 14
Херсонський напрямок став однією із найгарячіших точок у російсько-українській війні. Бої за Херсон почалися після повномасштабного вторгнення рф до України 24 лютого 2022 року. У ході контрнаступу на Півдні, 11 листопада 2022 ЗСУ визволили Херсон, відкинувши російські війська на лівий берег Дніпра.