Рослини - зелене диво Землі.

Про матеріал
урок передбачає ознайомлення учнів з різноманітністю живих організмів на Землі; забезпечення засвоєння інформації про значення рослин у природі та їх цінність для людей; сприяє розвитку практичного вміння розпізнавання рослин.
Перегляд файлу

Урок природознавства у 3 класі

 

 

ТЕМА. Зелене диво Землі – рослини. Як «упізнати» рослини? Рослини – живі організми. Різноманітність рослин.

Мета:

Навчальна:  ознайомити учнів з різноманітністю живих організмів на Землі;

   пояснити сутність поняття «вид», забезпечити засвоєння учнями інформації про значення рослин у природі та їх цінність для людей;

 розвивати практичні уміння розпізнавання рослин;

          вчити учнів новому способу виконання виробничих операцій;              формувати     в учнів вміння працювати в групі;

Розвивальна:  розвивати допитливість;

 розвивати вміння чітко формулювати свої думки;

розвивати навички групової самоорганізації;

Виховна:  виховувати почуття краси, любові до  природи та бережливого ставлення; впевненість у своїх силах.

Обладнання:  слайди, таблиці, малюнки, фотоілюстрації, кросворд.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.

 

 

                         Хід уроку

 

І. Хвилинка спостережень.

- Який зараз місяць?

- Що ви можете сказати про тривалість дня? Ночі?

- Як змінився колір неба?

- Чи спостерігались опади?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Робота в парах. Підкресліть правильні відповіді (на партах лежать картки із завданням)

   Міцна, добре полірується, надзвичайно красива гірська порода. Використовується для оздоблення будинків, метро, для спорудження пам’ятників.

а) кам’яне вугілля;           б) залізна руда;                 в) граніт.

    Корисна копалина рослинного походження, темно – бурого кольору, крихка, тьмяно горить.

а) нафта;                         б) кам’яне вугілля;           в) торф.

    Корисна копалина бурого або червоного кольору, тверда, важка, схожа на камінь; з неї виплавляють метал.

а) залізна руда;                б) нафта;                         в) глина.

    Корисна копалина чорного кольору, крихка, рослинного походження; яскраво горить, виділяє тепло.

а) кам’яне вугілля;           б) нафта;                        в) торф.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Пригадайте і скажіть, що таке природа.
  • На які дві групи вона поділяється?
  • Що належить до неживої природи?
  • Що належить до живої природи?
  •  

IV. Повідомлення теми і завдань уроку.

Розгляд малюнків та фотоілюстрацій. Висновок.

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось із зеленим дивом Землі – рослинами.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

   1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- Усі живі організми вчені поділили на п’ять царств.

 

 

 

 

 

 

  • Між цими царствами існує тісний взаємозв’язок. Завітаємо у царство «Рослини».
  • Яке значення мають рослини у природі? (Міркування учнів).
  • Чому рослини відносяться до живої природи?

 

2. Бесіда про значення рослин для людей. Вчитель разом з учнями складає ментальну мапу

Кисень                            Окраса                   Задоволення від         Людина

Тканини                (кімнатні рослини,         вирощування         пізнає світ

Ліки                            садові квіти,               рослин   

Продукти                   лугові квіти)

харчування

Будматеріали

 

3. Як розрізняють рослини.

- НА СТОЛІ ТРИ ГОРЩИКИ З РІЗНИМИ РОМАШКАМИ (або гербарії).

- Як одним словом називаються ці квіти?

- Щоб розрізнити такі рослини, вчені дали їм назви, які складаються з двох слів.

  ромашка лікарська;

  ромашка без язичкова;

  ромашка кавказька.

Це три види ромашок. Отже рослини одного виду схожі між собою. Назвіть інші види рослин.

  • Чи схожі ці види між собою?
  • Як ви думаєте, де живуть рослини?

ВІДГАДАЙТЕ КРОСВОРД.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      В

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      О

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Д

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      А

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Червоне коромисло через річку повисло. ( Веселка ).
  2. З малої хмарки великий … ( дощ ).
  3. Річки взимку вкриває … ( лід ).
  4. Під час кипіння з чайника йде … ( пара ).

-  Без чого ще не можуть жити рослини?

VІ.  Робота з підручником.

  1. Читання статті «Зелене диво Землі».
  2. Словничок.

Царство природи.

  1. Відповіді на питання.
  2. Розгляд ілюстрацій рослин.

 

 

 

    

         

 

 

      

 

  1. Творча робота.

З′ясуйте! Скільки видів рослин росте на шкільній клумбі? Для чого їх висаджують і доглядають?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. ( Ніна Матвієнко «Квітка душа»)

VІІ. Закріплення нового матеріалу.

Робота в групах. Діти діляться на групи, використовуючи кольорові стіки. Капітани отримують конверти із завданнями тесту.

                                                   ТЕСТ

1.Усі живі організми вчені поділили на

 ٱ 5 царств;   ٱ 6 царств;   ٱ 4 царства.

2. Рослини заселяють

 ٱ ґрунт, воду;   ٱ воду, повітря;                      ٱ ґрунт, воду, повітря.

3. Назвіть рослини одного виду.

  ٱ береза, дуб, липа;

  ٱ ромашка лікарська, ромашка без’язичкова, ромашка не пахуча; 

  ٱ пшениця озима, пшениця яра;

  ٱ ожина, калина, терен, бузок.

  1. Кожну відповідь тесту доповнити або схемою, або малюнком.

 

 VІІІ. Робота в зошиті.

  1. Запиши відповідь на питання (завд. 1).
  2. Познач правильну відповідь (завд. 2).
  3. Творча робота (завд.3).
  4. Відгадай загадки (завд. 4).

ІX. Підсумок уроку.

  • Яке значення для вас мають рослини?
  • Що ви повинні робити для того, щоб рослини не зникали з нашої Землі?

X. Домашнє завдання.

Скласти усну розповідь «Що дають мені рослини». Намалювати рослину, яка вам найбільше подобається.

 

 

doc
Додано
11 грудня 2019
Переглядів
1254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку