Природознавство:"Рослини - живі організми".Математика:"Розв'язування задач".

Про матеріал
Інтегрований урок з математики,природознавства та музичного мистецтва. Дуже цікавий урок в якому поєднані три предмета.На уроці діти розв'язували задачі з використанням гербарію,вимірювали довжину голок сосни та ялини; довжину листків з різних дерев,цим самим закріпили назви рослин.Поступово виконували завдання і виростили у класі "казкову квітку". Вкінці уроку заспівали пісню про рослин,які треба оберігати іне знищувати.
Перегляд файлу

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь10.png 

 

Конкурс розробок на кращий методичний матеріал

 «Нова українська школа: стратегія змін навчально – виховного процесу»

 

Інтегрований урок

(природознавство, математика, музичне мистецтво)

(3клас)

 

 

 

 

                                               Робота вчителя початкових класів

                       Мостівського НВК

                             Затірки Юлії Олегівни

 

 

                                    

 

 

                                  Мостове – 2019р

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png                               Інтегрований урок

           (математика, природознавство, музичне мистецтво)

                                               3 клас

                                                Тема:                

Природознавство: «Які бувають рослини»

Математика: «Розв’язування задач»

Музичне мистецтво: «Музика та природа»

Мета: закріпити знання про різноманітність рослин, про умови які необхідні для життя,про значення рослин у природі; вдосконалювати навички  розв`язувати задачі,закріпити структурні елементи задачі та етапи роботи над нею; навички гарно співати.

Очікувані результати: закріпити знання рослини-живі організми.

Тип уроку: комбінований

Форма проведення: інтегрований урок природознавство, математика, музичне мистецтво.

Обладнання: комп’ютер, проектор, ілюстрації, картки із завданням.

 

    План уроку        

  1.Організація класу.

  2.Привітання.

  3.Перевірка готовності учнів до уроку.

  4.Повідомлення теми, мети та завдання уроку.

  5.Актуалізація та коригування опорних знань з усіх інтегрованих предметів.

  6.Повторення та аналіз.

  7.Узагальнення та систематизація навчальних досягнень дітей.

  8.Підбиття підсумків інтегрованого уроку.

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png                     Хід уроку

I. Організація класу        (1 хв)                            

  - Діти, сьогодні у нас на уроці гості,  привітайтеся, будь ласка, з ними.
    Вже пролунав для нас дзвінок,                                          
    який покликав на урок.
    Ми щиро раді вас вітати,
    здоров’я й щастя побажати.
    І працювати будем гарно,
    щоб наш урок пройшов не марно.
    Почути хочемо в кінці.
    що всі ми просто молодці!

   Девіз роботи на уроці:                                 
З природознавства кілька уроків -
у світ незвичайний ще кілька кроків.
Світ природи пізнати маємо,
Багато цікавого ми вже знаємо.
А рідний край такий багатий,
що мусим ми його пізнати.
І ті річки, поля та гори,
всі неосяжнії простори.
Вчимо ми все це залюбки.
Бо тут живемо я і ти .

ІІ. Хвилинка фенологічних спостережень   (2хв)     
Повідомлення гідрометеоцентру
- Так, як кожен урок  природознавства ми починаємо з повідомлення  гідрометеоцентру, я прошу відповідальних за спостереження за погодою повідомити прогноз погоди на сьогоднішній день.
1-ша учениця:

-За даними гідрометеоцентру на сьогоднішній день в  Мостівському НВК, а зокрема в 3-А класі очікується такий прогноз погоди, а саме: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, температура плюс 10 – 12 балів, опади у вигляді великої кількості  емоцій та високих балів.Нашій вчительці і присутнім вчителям синоптична лабораторія бажає: нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.Але це, звичайно, жартівливий прогноз.
2-га учениця:
-А насправді сьогодні на території Миколаївської області  спостерігається така погода (температура, вітер, опади).

Температура повітря -
Вітер-
Опади –

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png-Давайте порівняємо температуру повітря сьогодні і температуру повітря наприклад вчора ( сьогодні +6,а вчора +12?)   Поспостерігаємо, як вона змінилася і наскільки?Ящо температура (-)то про що це говорить?Якщо(+)

III. Опрацювання нового матеріалу    

-Відгадайте загадку
Тільки вийдеш з хати,
То зустрінеш нас.
Ми – це сад зелений,
Ми – гаї й діброви,
Ми – це трави й квіти.
Хто такі ми, діти ? ( Рослини )

- Сьогодні ми подорожуємо в Царство Рослин.
Тема:Інтегрований урок з математики, природознавства, музики.

                                 (на дошку  рослини)

Закріпимо знання про різноманітність рослин, про умови які необхідні для життя,про значення рослин у природі. Будемо вдосконалювати навички  розв`язувати задачі та навички гарно співати.

-Дітки для чого ми вивчаємо природознавство?

- Математику? А музику?

-Скільки всього рослин налічується  на планеті?(500тис.).

-А в Україні?(16тис.).

-На скільки менше рослин в Україні, ніж на планеті?(484тис.)

Світ рослин дуже різноманітний. Одні великі, інші-маленькі.

Між собою їх поділяють на групи.

-На які групи поділяють рослини?

                                     РОСЛИНИ

               ДЕРЕВА             КУЩІ           ТРАВИ

-Наведіть приклади?

-До якої природи ми відносимо рослин?(Живої).

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png-Пригадайте з попередніх уроків, чому ми відносимо рослини до живої природи ? ( Асоціативний кущ )

                             Рослини – живі організми
                  Живляться         Відмирають   Рухаються

                    Дихають      Ростуть      Розмножуються

- Яку користь приносять рослини ? ( Виділяють кисень у повітря, вони їжа для людей і тварин, ліки, прикрашають наше життя. )

 -Як називається наука, що вивчає живу природу?(Біологія).

 -Як називається наука, що вивчає рослинний світ?(Ботаніка).

 -Дітки, ми сьогодні з вами будемо ученими-ботаніками.

  -А наш клас перетвориться на ЛАБОРАТОРІЮ  3-А.

                             

 - Скажіть ,яких рослин найбільше?(Квіткових).

 -Отже ми спробуємо виростити квітку казкову квітку в нашому      класі ,вдягніть емблеми, які лежать у вас на парті,щоб було видно,що ви учені.

-Давайте пригадаємо.

-Які умови необхідні рослинам для життя?

СВІТЛО   ТЕПЛО       ПОВІТРЯ     ВОДА     ПОЖИВНІ     РЕЧОВИНИ

                                 (на дошку вивішую картки)

-В нашій лабораторії світло Є?

-Тепло Є?

-Повітря Є?

-Поживні речовини?

 -А поживними речовинами будуть ваші правильні відповіді на запитання та активність на уроці.

-Пригадайте, що таке середовище існування, або навколишнє середовище?(Це те,що оточує рослину і впливає на її життя).

                                ЦІКАВИЙ ФАКТ (читаю)

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.pngІндійські вчені довели, що музика впливає на ріст рослин. Якщо рис, цибуля, часник кожен день протягом 20-30 хвилин слухають музику, вони дають більший урожай, ніж ті рослини, що виростали у звичайних умовах.

-А зараз вашій увазі відеоролик  про квітку, яка розкривається під музику відомого композитора……Петра Чайковського

-Давайте пригадаємо будову квітки?(КОРІНЬ,СТЕБЛО, ЛИСТКИ, КВІТКА, ПЛІД З НАСІННЯМ).

-Зупинимося  на корені, для чого служить корінь? а його допомогою рослинка  живиться поживними  речовинами, водою).

-Щоб квітка почала з`являтися потрібно виконати завдання.

                            ЗАВДАННЯ №1

-Пригадайте одиниці вимірювання місткості?(Літр).

 В оному відрі вміщується 8 л води. Скільки потрібно відер ,щоб вмістилося    64 літри води? Так молодці і в нас з,являється корінь.

Послухайте наступне завдання.

                             ЗАВДАННЯ№2

Пригадайте одиниці вимірювання довжини?(мм, см, дм, ,м км).Запишіть в порядку зростання…(в зошиті число, класна робота. Спинки рівні, зошити навскоси).

Задача. Обхват стовбура баобаба сягає 40м,а стовбура секвої-34м.На скільки метрів обхват стовбура баобаба більший,ніж секвої?(на 6м).

-Молодці в нас вже з’явилося стебло.

-Для чого служить стебло?( На ньому листки, квіти, плоди. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів, плодів. Ці речовини підтримують життя рослин.)

                               ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (музична)

-Які музичні інструменти згадані в фізкультхвилинкі?           

                       ЗАВДАННЯ№3

                      РОБОТА В ГРУПАХ
-Що це таке?(Гербарій).

 -Що таке гербарій?

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png-Для вас завдання виміряти листки рослин за допомогою лінійки і порівняти їх. Назвати ці рослини.

-Молодці в нашої квіточки виросли листки.

-Для чого служать листки?( Вдень на світлі в листках утворюється кисень, який виділяє рослина в повітря).

                     ЗАВДАННЯ№4

                         ( показ слайду)

Задача. Діаметр квітки рафлезії 90см,а соняшника однорічного 30см.У скільки разів діаметр квітки рафлезії більший?

  -Молодці в нас з`явилася квітка.

- Квіти – різні за кольором, формою, величиною. За допомогою кольору квіти   приваблюють комах до себе, які запліднюють їх і квітка перетворюється на   плід.
 

І на нашу квітку злетілися комахи. І принесли вам завдання.

                               РОБОТА В ПАРАХ

                          (бджілки приносять завдання)

IV. Закріплення та узагальнення знань учнів

-Подивіться на нашу квітку!

-Яка в нас вийшла квітка ?(Усміхнена, радісна).

 -Так приємно коли квітка радісна, а не сумна.

  -Що потрібно робити щоб всі рослини посміхалися? (Не знищувати, оберігати).

  -А щоб рослини і надалі дивували нас  своєю красою  що потрібно робити?(Оберігати).

  -Це також  згадано у пісні яку ми вивчали на уроці музичного мистецтва.

 -Давайте пригадаємо її.

           Пісня

Нам дерева і рослини

Віддають свої плоди.

Їх плоди смачні, красиві

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png1.Смакував напевно ти...

А чи ти, мій друже, знаєш

Про прекрасні ті плоди,

Що в своєму серці маєш

Там ростуть вони завжди:

Приспів:

Радість і мир, добро і віра,   

І любов до інших щира

Милосердя і терпіння -

Ці плоди благословіння.

2.Ти поглянь навколо себе,

На красу, що дав нам Бог

Він показує для тебе

В цій красі Свою любов.

(приспів)

3.Якщо Господа полюбиш

І відкриєш серце ти,

Дарувати щедро будеш

Тільки добрі ці плоди.

          (приспів).        

                              Цікавинка від юного природолюба.

   Вправа мікрофон ( показ слайдів)               

- Світ рослин дуже різноманітний. Найвищі у світі дерева – австралійські евкаліпти. Їх висота сягає до 162 м.

 Найдовше листя в пальми, що росте в Америці. Його довжина досягає 30 м.

 Найтовстіше дерево – баобаб в Африці. Потрібно 50 чоловік, щоб охопити його стовбур.

 Найбільшу квітку має рафлезія, її маса – 6 кг, а розмір – 1м.

 V. Підсумок уроку

-Про що дізналися на уроці? Що вам найбільше сподобалось? Запам`яталось?

 Збігла подорож, як коротка мить,

 Час наш дуже швидко біжить,

 Ще попереду у вас багато кроків,

 І цікавих , і важких уроків.

 Завдання покличуть у майбутнє,

 Найскладніше завдання – життя.

 Так старайтесь вправно все вивчати,

 Пам`ятайте: учня скарб – знання.

 Дякую вам, діти. Завдяки вашій плідній роботі, урок вийшов цікавим, чарівним, і ми створили історію про квіткові рослини, а на згадку про наш урок я вам хочу подарувати ось такі закладки про рослини.

 Отож, вивчайте й оберігайте світ рослин.

 

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.pngДодатки:

F:\затірка ю.о\фото рослин\РАФЛЕЗІЯ (2).jpgF:\затірка ю.о\фото рослин\ПАЛЬМА.jpgF:\затірка ю.о\фото рослин\БАОБАБ.jpgF:\затірка ю.о\фото рослин\АВСТРАЛІЙСЬКІ ЕВКАЛІПТИ.jpgF:\затірка ю.о\фото рослин\РАФЛЕЗІЯ.jpg

 

 

 

 

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.pngC:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081409.JPG 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081436.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081429.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.pngC:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081419.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081416.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081431.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081402.JPGC:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081442.JPGC:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081415.JPGC:\Users\Admin\Desktop\Новая папка (2)\P2081439.JPGD:\Діск С\Грамоти, відкритки\Осінні фони\осінь9.png 

docx
Додав(-ла)
Затірка Юлія
Додано
12 грудня 2019
Переглядів
1848
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку