Розгорнутий конспект уроку на тему «Цілі числа»
Тема уроку: «Цілі числа»
Цілі уроку:
навчальна: удосконалити вміння розв’язувати задачі пов’язані з поняттями протилежних та цілих чисел;
розвивальна: сприяти розвитку уваги учнів; формувати вміння аналізувати інформацію;
виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання, працелюбність, спостережливість, уважність.
Очікувані результати: учні мають знати, що таке цілі числа, вміти їх розпізнавати та наводити приклади.
Основні поняття: цілі числа.
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Обладнання: підручник, дошка, карточки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Привітання з учнями.
Перевірити клас на готовність до уроку та відмітити відсутніх учнів.
Дзвоник в школі пролунав
І всім учням наказав
Швидше бігти всім у клас
Хай навчать там всього вас!
Додавати й віднімати,
Вчасно руку піднімати,
Будь-яку складну задачу
Вміти легко розв’язати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевіряємо домашнє завдання коментуючи з місця. До слабших учнів потрібно підійти та подивитися на виконання домашнього завдання.
Тепер виконаємо невеличкий математичний диктант для закріплення вивченого. Я буду зачитувати запитання, а ви тільки будете записувати правильну відповідь. В кінці можна здійснити взаємоперевірку.
Математичний диктант:
ІІІ. Удосконалення вмінь та навичок
Розв’яжемо декілька завдань із підручника.
|
Число |
15 |
0 |
-95 |
8 |
-13 |
|
Додатне число |
|
|
|
|
|
|
Від’ємне число |
|
|
|
|
|
|
Натуральне число |
|
|
|
|
|
|
Ціле число |
|
|
|
|
|
-2014,1 і 2013,7.
Тепер трішечки відпочинемо. Невеличка розминочка і далі до роботи.
Фізкультхвилинка:
Нахилися вперед, нахилися назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один, два, три, чотири – набираємося сили,
Нахилились, повернулись
І до друга посміхнулись.
Руки вгору піднесіть.
Пальці швидко полічіть:
Ліворуч – 5, праворуч – 5,
Скільки разом? Як сказати?
Руки вгору піднесіть
І почнемо всі лічить.
Скільки пальців на руці
Хором скажемо усі.
Якщо залишиться час, то кожному учневі даємо карточку із завданнями. На виконання завдання дається 5-10 хвилин.
IV. Підсумок уроку
Сьогодні ми удосконалили свої знання та навички пов’язані із цілими числами.
V. Домашнє завдання
Повторити § 35.
Виконати письмово № 894; № 907.