Розгорнутий план-конспект навчального заняття захисту учнівських проектів.

Про матеріал
Розгорнутий план-конспект навчального заняття захисту учнівських проектів. Урок-захист довготривалого проекту : "Дослідження якості води з різних джерел та придатності її до вживання."
Перегляд файлу

Предмет:  хімія.                                                                                       

Клас:  7-А.

Тема уроку: Захист проектів.

Мета уроку:

навчальна: узагальнити та систематизувати теоретичні знання учнів воду  як хімічну сполуку, поглибити знання про характеристики, які відображають фізичні та хімічні властивості води, поглибити знання учнів про якість питної води;

розвиваюча: розвивати логічне мислення, допитливість, уважність, стимулювати учнів до нових унікальних розробок, розвивати творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу;

виховна: виховувати культуру мовлення, національну свідомість, творчі здібності, відчуття відповідальності за команду і її учасників, удосконалювати уміння працювати в команді; виховувати здатність до оцінювання роботи та її результатів інших;

продовжити  формування ключових компетентностей.

  •              Спілкування державною мовою набуття досвіду публічного виступу, тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди, доречне та коректне вживання в мовленні термінології з предмета.
  •         Основних компетентностей у природничих науках і технологіях  пояснювати хімічні та фізичні явища, використовуючи наукове мислення, а також здатність застосовувати знання в практичній діяльності.
  •       Інформаційно-цифрової компетентності використовувати сучасні цифрові технології та пристрої для презентації власної діяльності.
  •              Уміння навчатися впродовж життя - здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.
  •              Ініціативність і підприємливість – формування навичок роботи в команді, уміння генерувати  ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави.
  •              Екологічна грамотність і здорове життя - уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

 

Тип уроку: урок-захист учнівського довготривалого проекту з використанням мультимедійних технологій.

 

Обладнання та матеріали: екран, ноутбук, динаміки, електронні засоби: флешка; проектні папки.

 

Оформлення дошки:

По центру: запис теми уроку.

Справа: епіграф уроку «Навчання - це зміна здивування розумінням.»   В.Кротов

Структура уроку:

I. Організаційна частина.        (3 хв.).

II. Етап планування діяльності.                (7 хв.).

III. Опрацювання навчального матеріалу. Захист проекту.        (20 хв.).

IV. Рефлексивно-оцінювальний етап.     ( 13 хв.).

V. Домашнє завдання.       ( 2 хв.).

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина. (слайд 2)

1. Перевірка відсутніх, а також готовність учнів до уроку.

(організація роботи класу : привітання, підготовка робочих місць до роботи.)

2. Робота з епіграфом.

- Як ви розумієте такі слова: «Навчання - це зміна здивування розумінням.»?

 

ІІ. Етап планування діяльності.

1.  Оголошення теми  уроку. (Слайд 3)

Тема сьогоднішнього  уроку «Захист проектів». Сьогодні ми розглянемо довготривалий проект учнів, темою якого є дослідження якості питної води в домашніх умовах. Отож, ви будете мати нагоду поділитися самостійно здобутими знаннями, презентувати свої дослідження та довести важливість вашої роботи.

2.  Визначення цілей уроку. (Слайд 4)

Після представлення роботи, я сподіваюсь, що ми всі:

- поглибимо свої знання з теми «ВОДА»;

-     переконаємось у важливості та актуальності проведеної роботи при виконанні проектів;

- набудемо досвіду оцінювання робіт;

- переконаєтеся у важливості бережливого ставлення до природних ресурсів, зокрема питної води.

3. Узгодження плану навчально-пізнавальної діяльності. (слайд 5)

Отож, пропоную побудувати нашу діяльність таким чином:

1. Захист проекту групою.

2. Обговорення виконаного проекту, підведення підсумків.

3. Оцінювання презентації проекту.

4.       Написання міні-твору : « Мої власні висновки та враження від проекту»

ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу. Захист проектів.

 Зверніть увагу, що ця тема і план уроку є у ваших проектних папках. Крім того там є картки з критеріями оцінювання. (додаток 1)

Кожен з вас оцінюватиме проект за відповідними критеріями. При оцінюванні й виставлянні балів зверніть увагу на зміст, значущість і актуальність описаної теми, інформативність та повноту розкриття теми, доказовість, колективність (при роботі у групі), повноту та закінченість роботи, естетичний вигляд, творчий підхід, оригінальність.

Зверніть увагу останній (8) пункт, де виступаючі мають самостійно оцінити свій виступ. (слайд 6)

Під час виступів не можна перебивати групу виступаючих.

Після виступу учні-слухачі зможуть задавати питання, які, на їхню думку є найбільш цікавими та про які б вони хотіли б почути більш докладно, тобто буде проводитись обговорення представленого проекту.

За підсумками виставлення балів, кожен з вас зможе оцінити роботу виступаючих згідно шкали оцінювання (слайд 7)

Прошу всіх бути дуже уважними. Після захисту проекту на вас чекає міні-твір, під час якого ви матимете змогу використати ту інформацію, яку почуєте під час виступів.

 Учні, що презентують роботи, мають дотримуватись регламенту  – до 10 хв.

Сподіваюсь на  змістовні, послідовні та оригінальні виступи, що повністю розкриють тему проекту.

Отож, переходимо до захисту проекту: (слайд 8)

 

паспорт проекту

Автор проекту: В….. О. ,Д…. К. ,І…. А. ,К…..А., К…..А., Р…... А., Я….. А.

Назва проекту Дослідження якості води з різних джерел та придатності її до вживання.

Тип проекту :дослідження

(фото 1,2,3)
 

ІV. Рефлексивно-оцінювальний етап.

  1. Оцінювання роботи.

Оцінку за роботу над проектом ви отримуєте згідно підсумку звітів  взаємооцінювання та самооцінювання картки захисту проекту, та згідно шкали оцінювання (слайд 7)

  • Прошу всіх підбити підсумки та здати картки оцінювання. Під час написання вами твору, я перегляну отримані бланки та підведу підсумки щодо оцінювання проведеної ученицями роботи. 

 

  1. Написання міні-твору « Мої власні висновки та враження від проекту» (слайд 8)

V. Домашнє завдання. (слайд 9)

Обов’язкове: повторити § 31.

За бажанням: підготувати повідомлення про очищення водних ресурсів.

 

 

 

 

 

 

 

 

(додаток 1)

Оцінювання проектної діяльності  кожного члена групи

Критерії

оцінювання

 

 

 

 

 

 

 

1

Значущість і актуальність описаної теми.

( max.- 3 бали)

 

 

 

 

 

 

 

2

Інформативність. ( max.- 33 бали)

 

 

 

 

 

 

 

3

Повнота розкриття теми.

( max.- 16 балів)

 

 

 

 

 

 

 

4

Доказовість.

( max.- 9 балів)

 

 

 

 

 

 

 

5

Естетичність оформлення.

 ( max.- 8 балів)

 

 

 

 

 

 

 

6

Колективність (при роботі у групах).

( max.- 10 балів)

 

 

 

 

 

 

 

7

Презентація, захист роботи. (max.- 14 балів)

 

 

 

 

 

 

 

8

Власне оцінення досвіду. ( max.- 7 балів)

 

 

 

 

 

 

 

 

К-ть балів

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінка

 

 

 

 

 

 

 

Оцінювання знань та вмінь

Шкала оцінювання:


Бали

Оцінка

91-100

12

81-90

11

71-80

10

61-70

9

51-60

8

41-50

7

31-40

6

21-30

5

16-20

4

11-15

3

2-10

2


Розгорнута шкала оцінювання.

1. Значущість і актуальність описаної теми. ( max.- 3 балів)

 якого масштабу являє собою дана проблема: (всесвітнього, всеукраїнського, місцевого, не має розголосу); (0-2бали)

                    адекватність висунутих проблем їх тематиці. (0-1бали)

2. Інформативність. ( max.- 33 бали)

 практична можливість застосування способів вирішення; (0-20 балів)

 важливість зібраної інформації для висвітлення теми; (0-4бали)

 достовірність інформації; (0-2бали)

 джерела отримання інформації; (0-1бали)

 перевірка одних джерел іншими або практичне підтвердження; (0-1бали)

 способи вирішення проблеми, що висвітлюється; (0-2бали)

                    законність способу вирішення. (0-1бали)

3. Повнота розкриття теми. ( max.- 16 балів)

 охоплення при розкритті теми найважливіших понять; (0-2бали)

 змістовність та інформативність кожного розділу; (0-2бали)

 достатність зібраних матеріалів, необхідних для висновків з даної теми; (0-2бали)

 логічність викладення матеріалу; (0-2бали)

 рівень зрозумілості викладеного матеріалу для читачів; (0-2бали)

 висновки, які слідують з кожного розділу; (0-2бали)

 рівень залучення знань з інших областей; (0-2бали)

                    життєва компетентність. (0-2бали)

4. Доказовість. ( max.- 9 балів)

 використання  надійних джерел інформації; (0-2бали)

 підтвердження  інформації кожного з розділів; (0-2бали)

 теоретичні та ймовірні висновки під час роботи; (0-1бали)

 практично-дослідницькі результати; (0-2бали)

                     підтвердження наочними матеріалами; (0-2бали)

5. Естетичність оформлення. ( max.- 8 балів)

 вживання хімічної термінології; (0-2бали)

 написання роботи державною мовою; (0-1бали)

 цензурність написання роботи; (0-1бали)

 коректність використаних методів дослідження; (0-2бали)

          законність висвітлених теорій та практик. (0-2бали)

6. Колективність (при роботі у групах). ( max.- 10 балів)

 активність кожного учасника; (0-2бали)

 колективний вибір роботи; (0-2бали)

 рівномірний розподіл роботи; (0-2бали)

 наявність зацікавлених у проекті помічників; (0-2бали)

                      взаємодопомога. (0-2бали)

7. Презентація, захист роботи. (max.- 14 балів)

 активність кожного учасника проекту відповідно до його індивідуальних можливостей; (0-2бали)

 доведеність рішень, що приймаються; (0-2бали)

 уміння аргументувати свої висновки; (0-2бали)

 уміння зацікавити опонентів; (0-2бали)

 вільне володіння матеріалами проекту; (0-2бали)

 організованість, артистизм; (0-2бали)

                     рівень спілкування. (0-2бали)

8. Власне оцінення досвіду. ( max.- 7 балів)


 рівень організації групи? (0-2бали)

 рівень висвітлення теми? (0-1бали)

 рівень аргументації роботи? (0-1бали)

 рівень значущості роботи? (0-3бали)


(фото1)

(фото2)

(фото3)

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
28 грудня 2019
Переглядів
1975
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку