Міністерство освіти та науки України
Лисичанський відділ освіти
КЗ «Лисичанська спеціалізована школа I – III ступенів № 8 »
Розробка урока з хімії в 7 класі
« Хімічні властивості кисню. Оксиди. Реакції сполучення »
вчителя хімії висшої категорії Подоляко Л. П.
Тема уроку: Хімічні властивості кисню. Оксиди. Реакції сполучення »
Мета уроку: : ознайомити учнів з хімічними властивостями кисню. Розглянути взаємодію кисню з вуглецем, сіркою, фосфором. Сформувати уявлення про реакції сполучення, про оксиди. Поглибити знання дітей про хімічні реакції, сформувати навички складання рівнянь хімічних реакцій горіння простих речовин. Наочно показати необхідність хімічних знань для збереження життя та здоров’я людини. Формувати співчуття, людяність, відчуття особистої відповідальності за власну безпеку та безпеку оточуючих.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Форми роботи: метод « Мозковий штурм» ,експрес - контроль,гра «Незакінчене речення», «Дай мені назву»
Обладнання : презентація, комп’ютер, віртуальна хімічна лабораторія, індивідуальні завдання до уроку, підручник Хімія – 7.
Хід уроку
Слайд 1
Слайд 2
Епіграф уроку: Зібратись разом – це початок,
Триматись разом –це прогрес,
Працювати разом - це успіх.
Генрі Форд
2.Актуалізація знань учнів
Слайд 3
Індівідуальні завдання (картки з завданнями)
Слайд 4
Експрес-контроль
Слайд 5
«Мозковий штурм»
3.Вивчення нового матеріалу
Слайд 6
Тема уроку «Хімічні властивості кисню. Оксиди. Реакція сполучення
Слайд 7
Мета уроку:
Слайд 8
Хімічні властивості кисню
Кисень реагує з : а)простими речовинами – металами та неметалами
б) складними речовинами
Слайд 9
Горіння простих речовин в кисні
Слайд 10
Пропоную учням розглянути горіння неметалів
Слайд 11
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння водню»
Слайд 12
Давайте напишемо рівняння реакції. До дошки виходить учень і складає рівняння хімічної реакції: 2Н2 + О2 → 2Н2О
Слайд 13
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння сірки»
Слайд 14
Пропоную написати рівняння реакції: S + О2 → SO2
Слайд 15
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння вуглецю»
Слайд 16
Пропоную написати рівняння реакції: С + О2 → СО2
Слайд 17
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння фосфору»
Слайд 18
Учні пишуть на дошці рівняння реакції: : 4Р +5 О2 → 2Р2О5
Слайд 19
Пропоную учням розглянути горіння неметалів
Слайд 20
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння заліза »
Слайд 21
Пропоную написати рівняння реакції: 2Fe + О2 → 2FeО
Слайд 22
Пропоную подивитись відео дослід « Горіння кальцію »
Слайд 23
Пропоную написати рівняння реакції: 2Ca + О2 → 2CaО
Слайд 24
Підведення підсумків після написання хімічних рівнянь
Які спільні ознаки ви побачили при написанні рівнянь?
Що скажете про кількість реагентів та продуктів реакції ?
Чи однакові вони за механізмом ?
Слайд 25
Разом з учнями визначаємо які реакції називають реакціями сполучення.
Реакції, під час яких із декількох хімічних реагентів утворюється один продукт, називають реакцією сполучення.
Слайд 26
Звертаю увагу учнів на продукти реакцій .Чи схожі вони?Даємо разом
визначення оксидів.
Сполуки,утворені двома елементам один із яких Оксіген,називають
оксидами.
Загальна формула оксидів- ЕnOm; хімічна назва оксидів утворюється із
двох слів. Першим словом є назва елемента, а друге - слово «оксид»
Слайд 27
Формули і назви оксидів . Пропоную учням дати назву оксидам:
CaO – кальцій оксид
СО2 –карбон ( ІY)оксид
СО – карбон(ІІ) оксид
4.Узагальнення знань учнів.
Слайд 28
Гра « Незакінчене речення»
Реакція сполучення – це ….
Оксиди – це….
Кисень реагує з …
Щоб назвати оксид спочатку називають ….
Якщо валентність елемента змінна її ….
Слайд 29
Гра «Дай мені назву» Робота в групах.
Клас поділяється на три групи. Кожна група отримує 3 формули і
дає їм назву: NO ,Al2O3, Cu2O, MnO2, Cl2O7, P2O5
Слайд 30
Домашнє завдання: вивч.§ 19 стор.147 завд.3( 1,2,3)
Повт.§18
Слайд 31