Тема: Розкладання чисел на розрядні доданки. Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду. Задачі на дві дії, що передбачають знаходження невідомого зменшуваного.
Мета: навчити дітей утворювати, читати і записувати число 200;
розвивати мислення, увагу учнів, їх самостійність, охайність;
вправляти у розв’язуванні задачі, що містить знаходження невідомого
зменшуваного;
виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаєм,
Урок математики починаєм
Вставити пропущені числа.
111…..114…..116………..120….
100 + 8 100+60+1 100+20
100+70 100+40 +7 100+2
Прочитати числа.
Сотні |
Десятки |
Одиниці |
1 |
0 |
4 |
1 |
4 |
0 |
1 |
9 |
5 |
1 |
9 |
9 |
Каліграфічна хвилинка число 199.
99, 150, 107, 109,138, 179, 130, 199.
3. Пояснення нового матеріалу.
- Діти на минулому уроці ми почали вивчати нову тему «Тисяча». Сьогодні ми продовжимо роботу, і навчимося як читати і утворювати число 200.
- № 473.
При виконанні вправи 473 учні розуміють, що після числа 199 іде число 200, тобто число 200 є наступним для числа 199.
474. ( пояснення )
- Одноцифрові числа від 1 до 9 називаємо числами першого розряду;
- 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 – числами другого розряду;
- до чисел третього розряду належать ті. Що складаються з однієї, двох, трьох, чотирьох, п’яти, шести, семи, восьми і дев’яти сотень. ( розглядаємо номер 474).
- якщо до числа дев'ятсот додамо сто, то одержимо число, яке називається тисяча: 900 + 100 = 1000.
- тисяча число четвертого розряду.
4. Фізкультхвилинка.
5. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Коментоване письмове виконання завдання № 476. (біля дошки)
2. Розв’язування задачі №475.
Записую на дошці скорочений запис задачі.
Купили - ?
Витратили – 9 б.;
Залишилося ?, у з р. більше.
( записуємо всю задачу , біля дошки)
Самостійна робота № 471
Оцінки за урок отримали…
- Відкрили щоденники і записали домашнє завдання.
№477, 478.