Розкладання многочленів на множники різними способами . Конспект.

Про матеріал
Мета уроку: • навчальна: закріпити вміння учнів розкладати многочлени на множники різними способами: винесення спільного множника за дужки; способом групування; за допомогою формул скороченого множення; • розвивальна: формувати вміння виявляти закономірності, порівнювати, узагальнювати; на історичному матеріалі показати учням залежність між математикою і загальнокультурними напрямами розвитку людства; • виховна: виховувати відповідальне, творче ставлення до навчального процесу.
Перегляд файлу

Городнянська  районна гімназія

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Розкладання многочленів на множники різними способами

                                               (Урок з алгебри в 7-му класі з використання комп’ютера)

 

 

 

 

 

 

 

 

З досвіду роботи вчителя математики Резніченко Н.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Городня

 

Тема уроку. Розкладання многочленів на множники різними способами

Мета уроку:

  •                  навчальна: закріпити вміння учнів розкладати многочлени на множники різними способами: винесення спільного множника за дужки; способом групування; за допомогою формул скороченого множення;
  •                  розвивальна: формувати вміння виявляти закономірності, порівнювати, узагальнювати; на історичному матеріалі показати учням залежність між математикою і загальнокультурними напрямами розвитку людства;
  •                  виховна: виховувати відповідальне, творче ставлення до навчального процесу.

Тип уроку: урок комплексного застосуваннязнань, умінь, навичокучнів.

 

 Людина. що не знає нічого, може навчитися; справа тільки в тому, щоб запалити в ній бажання вчитися.

Д.Дідро

ХІД УРОКУ

  1.                Перевірка домашнього завдання.
  2.             Мотивація навчальної діяльності.
  3.          Актуалізація опорних знань.
  4.          Застосування вмінь розкладати многочлени на множники.
  5.              Перевірка та корекція знань і вмінь.
  6.          Підсумки уроку.
  7.       Домашнє завдання.

І. Перевірка домашнього завдання.

 Знайди помилку!

 

№744

 

 

 

 

№745

 

 

 

№746

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Знайдіть значення числового виразу

 

 

 

Розв’язання:

 

 

 

 

  1.    Актуалізація опорних знань.

Усне розв’язування вправ

Розкладіть на множники:

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


IV.Застосування вмінь розкладати многочлени на множники

“Розкладанням ногочленів на множники”

Під час розкладання многочленів на множники слід:

  1.              якщо можливо, винести за дужки спільний множник;
  2.              якщо спільний множник винесено (або він відсутній), до многочлена, що залишився в дужках (або до даного), намагаємось застосувати формулу скороченого множення (якщо це можливо);
  3.              якщо застосування формул для певного многочлена не можливе, робиваємо його на групи (виконуємо групування).

 

Приклади:

 

 

 

 

 

 

Виконання письмових вправ

1 .Розкладіть на множники:

  1.               х2 - 2ху + у2 - z2;
  2.               а2 - b2 + а-b:
  3.               4 - х4 + 3 - х3;
  4.               2 - 4у -у2 - 4.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.                     Розв’яжіть рівняння:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Доведіть, що значення виразу ділиться на 33.

472 -142 = (47 —14)(47 +14) = = 33*61:33

 

 

 

V.Перевірка та корекціязнань і вмінь

Самостійна робота

Варіант І

  1.               Розкладіть на множники:

 

 

 

 

 

  1.               Розв’яжітьрівняння:
  1.               х3 + 2х2 = 0;
  2.               х2 - 6х + 9 = 0.

 

 

Варіант II

  1.               Розкладіть на множники:

 

 

 

 

  1.               Розв’яжітьрівняння:
  1.               9х - х2 = 0;
  2.               25-10х + х2 = 0.

 

 

VІ. Підсумки уроку

  1.               Рефлексія.
  •                   Що на уроцібулонайважливішим?
  •                   Щобулонайцікавішим?
  •                   Щобулонайскладнішим?
  •                   Над чимслідпопрацювативдома?
  1.               Оцінювання роботи учнів на уроці з наступною аргументацією.

 

 

VІ. Домашнє завдання

Щоб око бачило далеко,

 а розумще далі,

виконайте вдома такі вправи:

повторити п.18-21, №754, №756; додатково №759

Якщо сьогодні в когось щось не вийшло  не засмучуйтесь.

Не махай на все рукою,

Не лінуйся, а учись.

Бо чого навчишся в школі,

Знадобиться ще колись.

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Істер О.С.)
До уроку
§ 18. Застосування кількох способів розкладання многочленів на множники
Додано
30 березня 2021
Переглядів
466
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку