МАТЕМАТИКА
ТЕМА: «РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ СПОСОБОМ ВИНЕСЕННЯ СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ»
Пономаренко Н.Г. вчитель математики
Безуглівського ліцею
Талалаївської сільської ради
Ніжинського району
Чернігівської області
Тема. Розв’язування вправ на тему «Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки»
Мета:
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Обладнання: мультимедійна установка для демонстрації комп’ютерних презентацій; ноутбук; презентація до уроку, підручники, індивідуальні картки.
Хід уроку
Разом навчатися не тільки
легше і цікавіше, але й значно
ефективніше.
Є.С.Галат
І Організаційний етап
Сьогодні наш урок буде проходити у вигляді змагання. Для цього ми клас поділили на дві команди. І – «Формула успіху» та ІІ – команда «Х». За кожну правильну відповідь команда отримає 1 бал.
Команда «Формула успіху» буде брати голубі кружечки , а команда «Х» - Жовті.
Наше завдання удосконалити вміння виконувати розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки, використовувати це вміння до розв’язування різних завдань.
ІІ Перевірка домашнього завдання.
Отже перший етап.
Перевіряючи домашнє завдання в одного учня я виявила такий результат.
На вашу думку правильно він зробив (по одному на слайді).
Знайдіть помилку.
№ 342
1 а)
(слайд 3-4)
б)
(слайд 5)
в)
(слайд 6-7)
г)
; (слайд 8)
ґ)
; (слайд 9)
д)
(слайд 10-11)
№ 345 (увесь на слайді 12-13)
В одному з цих прикладів зроблена помилка. Знайдіть її і виправте.
№ 346
Учні, які виконували додаткові домашні завдання здасте зошити на перевірку після уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Перевіримо, як ви засвоїли теоретичний матеріал. Ми з вами проведемо вправу закінчи речення.
Кожна правильна відповідь дає 1 бал.
(слайд 18)
(слайд 19)
ІV. Завдання
На екрані ви бачите приклади. Ваше завдання розв’язати їх на столах знайти правильні відповіді і по черзі скласти ( За кожне завдання – 1 бал.)
Розкласти на множники (слайд 26)
V. Робота на дошці з кожної команди по два учні
Розв’яжіть рівняння
Знайдіть правильну відповідь на столі і переверніть листок і отримаєте слово ( Слово ГЕРБ) (слайд 27-28)
ГЕРБ
VI. Робота з підручником. (слайд 29)
N370
I команда а
II команда б
VII.Тестові завдання (слайд 30)
I варіант II варіант
|
|
|
|
|
|
А)
Б)
В)
Г)
|
А)
Б)
В)
Г)
|
|
|
|
|
|
|
А)
Б)
В)
Г) |
А)
Б)
В)
Г) |
|
|
|
|
|
|
А)
Б)
В)
Г) |
А)
Б)
В)
Г) |
|
|
|
|
|
|
А) 2 Б) 4 В) 0
Г) |
А) 9 Б) 5
В)
Г) |
(слайд 31)
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
1 |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
VIII. Підсумок уроку.
Підрахуйте бали. Яка команда перемогла?
Капітани зробіть аналіз роботи вашої команди.
Ви всі добре попрацювали на уроці.
ІХ. Домашнє завдання № 350 (а-ґ), № 352, [№ 356]
При розв’язуванні завдань команда «Х» отримала жовті папірці, а команда «Формула успіху» - сині. Що означають ці кольори? (слайд 32)


Так це кольори нашого прапора, прапора України, а слова, які ви одержали гімн і герб – це також державні символи нашої Вітчизни. Під прапором України сьогодні наші бійці Віддають життя, захищаючи наші кордони. І ваше завдання вчити математику, щоб оволодіти новітніми технологіями для захисту свого народу, своєї Батьківщини.
Список використаної літератури: