Інтегроване заняття
Я досліджую світ
Тиждень 17
Тема тижня: Світ захоплень
Тема дня: Які зацікавлення у моїх однокласників?
Як знайти для себе нове захоплення?
Мета:
-
ознайомити з уподобаннями своїх однокласників;
-
розширити знання про хобі друзів;
-
закріпити каліграфічні навички письма;
-
розвивати читацькі навички;
-
вчити розуміти прочитане, відповідати за змістом прочитаного тексту;
-
закріпити вміння розташовувати числа в порядку зростання та спадання;
-
закріпити склад чисел 8,9;
-
закріпити знання про диких та свійських, рослиноїдних та хижих тварин;
-
вчити доглядати за домашніми тваринами;
-
ознайомити з художніми творами Сьюзен Вілер;
-
вчити занурюватися в споглядання картини Сьюзен Вілер «Зимовий пікнік»;
-
вчити створювати чудернацьких тварин із долоньок за допомогою акварельних фарб;
-
розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, дрібну моторику руки;
-
виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки.
-
виховувати поважливе ставлення до захоплень інших;
-
виховувати культуру спілкування один з одним;
-
виховувати бажання дізнаватися щось нове, пробувати свої сили у різних сферах діяльності.
Завдання:
-
заповнення «Галявини настрою»;
-
вправа «Що я знаю про друга»;
-
заповнення щоденних новин;
-
вправа «Обери своє хобі»;
-
визначення слів – назв захоплень у таблиці, читання слів уголос;
-
гра «Лабіринт»;
-
створення фотоколажу «Моє захоплення»;
-
мовна гра «Запиши назву хобі»;
-
бесіда на тему «Як знайти для себе нове захоплення?»;
-
складання пазлів;
-
бесіда про догляд за домашніми тваринами;
-
перегляд мультфільму від тітоньки Сови «Мої домашні вихованці»;
-
розташування чисел в порядку зростання та спадання;
-
повторення складу чисел 8, 9, гра «Допоможи тваринці»;
-
бесіда про спільне хобі дітей;
-
бесіда за картиною Сьюзан Вілер «Зимовий пікнік»;
-
перегляд картин Сьюзен Вілер;
-
робота над змістом тексту «Фарби»;
-
малювання фарбами, створення чудернацьких тварин із долоньок фарбами.
Очікуванні результати учіння:
-
з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі;
-
сприймає монологічне висловлення;
-
ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання;
-
ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого висловлення;
-
розповідає про те, що його вразило;
-
уживає форму кличного відмінка іменника для звертання по імені до іншої особи, уживає ввічливі слова;
-
спілкується з однокласниками та з вчителем;
-
об’єднується з іншими дітьми у групу для спільної діяльності;
-
називає учасників спілкування, їхні дії та ознаки дій, робить висновок про настрій, емоції учасників спілкування;
-
читає слова із вивченими буквами;
-
розуміє зміст прочитаного тексту;
-
читає вголос короткі тексти з метою отримання інформації; обмінюється елементарними письмовими повідомленнями;
-
записує слова з вивченими буквами, вимова і написання яких збігається;
-
вправляється в правильній вимові й наголошуванні слів;
-
розташовує числа в порядку зростання (спадання);
-
знає склад чисел 8,9;
-
знає відмінні ознаки диких, свійських, хижих, рослиноїдних тварин;
-
вміє доглядати за домашніми тваринами;
-
знає художні твори Сьюзен Вілер;
-
вміє занурюватися в споглядання картини Сьюзен Вілер «Зимовий пікнік»;
-
створює чудернацьких тварин із долоньок за допомогою акварельних фарб.
Обладнання: картки для індивідуальної, парної, групової роботи, мультфільм від тітоньки Сови «Мої домашні вихованці»; презентація «Художні твори Сьюзен Вілер», альбом, акварельні фарби.
Перебіг заняття
-
Ранкова зустріч.
-
Привітання.
Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук.
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
1.2. Заповнення «Галявини настрою».
Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.
-
Оголошення теми тижня та дня.
Сьогодні ми поговоримо про свої мрії, захоплення ваших однокласників, ви більше дізнаєтеся про уподобання своїх друзів.
-
Вправа «Що я знаю про друга».
Діти стають в коло передають м’ячик однокласну (однокласниці) і говорять, що знають про їхні уподобання.
-
Заповнення щоденних новин.
-
Дата …
-
Місяць…
-
Сьогодні…(день тижня).
-
Який день тижня за порядком?
-
Яка сьогодні погода?
-
Опади…
Вчитель назначає помічників дня.
Особливе – хобі друзів.
-
Робота в групах. Вправа «Обери своє хобі».
-
Чи є серед зображених занять ваше улюблене? Обведіть кружечком відповідне фото. Обговоріть в групах, які є у вас спільні уподобання.
-
Визначення слів – назв захоплень у таблиці. Читання слів уголос.
И
|
М
|
А
|
Л
|
Ю
|
В
|
А
|
Н
|
Н
|
Я
|
П
|
Т
|
О
|
Д
|
А
|
В
|
І
|
В
|
О
|
Д
|
С
|
І
|
Е
|
Ф
|
О
|
К
|
У
|
С
|
І
|
Д
|
І
|
П
|
Л
|
А
|
І
|
С
|
О
|
С
|
Л
|
Р
|
И
|
М
|
О
|
Е
|
Т
|
С
|
Л
|
О
|
К
|
О
|
Ш
|
Н
|
В
|
Р
|
Т
|
Р
|
Б
|
І
|
М
|
У
|
З
|
И
|
К
|
А
|
Т
|
У
|
М
|
О
|
Д
|
Е
|
Л
|
Ю
|
В
|
А
|
Н
|
Н
|
Я
|
О
|
Д
|
И
|
У
|
Т
|
Н
|
І
|
С
|
П
|
О
|
А
|
-
Гра «Лабіринт».
-
Дізнайтеся, яке хобі у дітей? Хто з них, яким спортом любить займатися. Розв’яжіть лабіринт. Дайте імена дітям, складіть відповідне речення.
-
Створення фотоколажу «Моє захоплення».
Діти заздалегідь приносять фото із своїм захопленням. На дошці- флібчарті наклеюють своє фото. Обговорюють свої уподобання.
-
Розвиток каліграфічних навичок письма. Вправа «Запиши назву хобі».
Завдання: списати з друкованих літер рукописними назву хобі (робота в зошитах).
ПАЗЛИ КВІТИ КОВЗАНИ ЛЕГО
-
Фізкультхвилинка.
Стали, дітки, у рядок
Всі підемо на лужок.
На квітучому лужку
Гудуть бджоли: «жу-жу-жу».
Разом з ними політаєм,
Крилечками помахаєм.
Покрутились вліво, вправо,
Глянули де кращі трави,
Пошукали квіточок,
Щоб зібрати з них медок.
Політали , покрутились,
Дуже бджілки натомились,
Щоб набратися їм сили,
Всі вони дружно сіли.
-
Бесіда на тему «Як знайти для себе нове захоплення?».
-
Як ви можете знайти для себе нове захоплення?
-
Які б захоплення могли б вас зацікавити? Обґрунтуйте власну думку.
-
На сьогоднішньому занятті ви зможете знайти для себе нові захоплення.
-
Робота в групах. Складання пазлів.
-
А хто з вас любить складати пазли? Тож об’єднайтеся в групи та складіть картинки пазлів.
(Діти, об’єднавшись у групи складають пазли).
-
Розвиток природничих знань. Бесіда про догляд за домашніми тваринами.
-
У кого з вас є маленький домашній друг?
-
Як ви за ним доглядаєте? Розкажіть.
7.1. Перегляд мультфільму від тітоньки Сови «Мої домашні вихованці» (5 хв 03с).
Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=GRYB38O3zNo
-
Як треба ставитися до своїх домашніх улюбленців?
-
До якого виду віднесете домашніх тварин? (До свійських).
-
Розвиток математичних знань.
-
Розташування чисел в порядку зростання та спадання.
Завдання: на картці №1 з’єднайте числа в порядку зростання, а на картці №2 – в порядку спадання. Отримаєте зображення тварин.
Картка №1 Картка №2
-
Зображення яких тварин отримали? (Лисиця, заєць).
-
До якого виду віднесемо цих тварин, до свійських чи диких?
-
Лисичка – це хижа тварина чи рослиноїдні?
-
А зайчик?
-
Робота в парах. Повторення складу чисел 8, 9. Гра «Допоможи тваринці».
ІІ частина
-
Бесіда про спільне хобі дітей.
-
Яке спільне захоплення є у всіх дітей нашого класу? (Малюванння).
-
Хто з вас відвідує гуртки з малювання?
-
Чим найбільше любите малювати: фарбами, олівцями, фломастерами?
-
У всіх нас також є захоплення. Ми дуже любимо малювати. У тих, хто захоплюється малюванням, розширюється кругозір. Бо можна побачити світ сірим, буденним, а можна – у всіх кольорах веселки. Треба лише вчитися бачити і відчувати справжню красу, і тільки тоді можна збагнути, наскільки змістовнішим стає наше життя. Як приємно дивитися виставки картин різних художників, а особливо, якщо картини створено для дітей.
-
Бесіда за картиною Сьюзан Вілер «Зимовий пікнік».
Уявіть собі ніч у зимовому лісі. Фантазія малює щось не дуже веселе. Холодно, похмуро, та й страшнувато... Хтозна, які хижі звірі блукають засніженим лісом... Але ж ми, звісно, не з полохливих. Ну ж бо, наберімося сміливості й занурмося у споглядання картини…
Зимовий пікнік
От так дивина — на галявині навколо багаття зібралася велика дружна родина лісових мешканців. І зовсім вони не страшні, а навіть дуже симпатичні!
-
Які почуття викликає у вас картина?
-
Чому темний засніжений ліс видається теплим і затишним?
-
Хто зображений на картині?
-
Скільки кроликів вам удалося налічити?
-
Чи знайдете серед них матусю?
-
А який іще хвостатий гість завітав на вогник?
-
Опишіть одяг кроликів. Що ще їх зігріває?
Тихо палахкотить багаття. Біленькою стрічечкою в’ється дим. Запікається на вогні солодкий зефір. У чашках парує какао.
-
Які звуки можна почути на галявині?
-
Які запахи ви відчуваєте?
Лиш погляньте, які всі радісні, усміхнені.
-
Як гадаєте, про що вони розмовляють?
-
А що це в лапках у того кролика, що на задньому плані?
Та це ж нотна книжечка! Певно, кролики співають хором різдвяні колядки!
-
Хто не долучився до співу? Чому?
-
Чи хотіли б ви влаштувати пікнік у зимовому лісі?
-
Що взяли б із собою? Кого запросили б?
-
Хвилинка відпочинку.
Косооке зайченятко –
Довгі вушка, гарні лапки –
Повернулось вправо, вліво,
Головою покрутило.
Пострибало, потягнулось,
За морквинками нагнулось.
І почало їх збирать -
Один,два,три,чотири, п’ять.
Першу, другу – мамі й тату,
Дві морквинки – сестрі й брату.
На пеньочок тихо сіло,
П’яту моркву смачно з’їло .
-
Розвиток зв’язного мовлення дітей. Робота за картинами Сьюзен Вілер.
-
Виявляється, Сьюзан Вілер разом з письменником Полом Корпетером створили цілий казковий світ! Сьогодні кожен зможе зазирнути у нього й придумати власну казку за картинами.
-
Розгляньте картини та скажіть, чим захоплюються казкові персонажі Сьюзен Вілер.
Картина 1.
(Хобі зайців – катання на ковзанах).
Картина 2.
(Хобі зайчих – вирощування квітів).
Картина 3.
(Хобі зайців – кулінарія).
Картина 4.
(Хобі зайчиків – читання).
-
Розвиток читацьких навичок учнів. Читання тексту «Фарби». Бесіда за прочитаним текстом.
-
Кого зустріли фарби?
-
Що взяла дівчинка?
-
Що вона намалювала?
-
З ким ще познайомилися фарби?
-
Що намалював хлопчик?
-
Чи сподобалися малюнки фарбам?
-
А ви любите малювати фарбами?
-
Малювання фарбами. Створення чудернацьких тварин із долоньок фарбами.
Зразки малюнків.
-
Виставка творчих робіт учнів.
-
Підсумок заняття. Рефлексія.
-
З яким настроєм завершуєте заняття?
-
Про що дізналися?
-
Про які хобі своїх однокласників дізналися?
-
Яким новим хобі зацікавилися?
Використані джерела та інтернетресурси:
-
http://trudolub-sad.ucoz.ua/load/didaktichnij_material/fizkultkhvilinki/4-1-0-933
-
Журнал «Джміль», №12, 2017 рік.