Розробка класної години "Діти єднають Україну"

Про матеріал

Розробка класної години для учнів 2-3 класів з елементами ігор, парної та групової роботи. Матеріал підібрано таким чином, що дітям буде дуже цікаво пізнати багато віломостей про свою країну.

Перегляд файлу

 

Конспект першого уроку

у 3 – В класі

Рубіжанськоі ЗОШ І-ІІІ ступенів №8

Картинки по запросу картинки до теми діти єднають україну

Підготувала: Шаблієнко М.В.

      вчитель початкових класів

 Рубіжанської ЗОШ I-IIІ ступенів №8

 

2017р

Мета: розширити знання учнів про свою рідну державу, формувати і розвивати патріотичні почуття в учнів, створити атмосферу доброти, взаєморозуміння, виховувати почуття доброзичливості, гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні.

Обладнання: аркуші паперу, прислів’я, Сонечки Милосердя із кольорового паперу, стенд із державною символікою.

Може десь земля є краща й вища, а над нею небо золоте,

та мені найкраща та, де вишня, та, де вишня мамина цвіте

Хід уроку

  1. Організація класу

Сьогодні свято завітало в школу

Бо Перше вересня, і пролунав дзвінок.

Змужнілі, сонцем зла скані улітку

Ми розпочнемо наш перший урок


  1. Актуалізація знань

Швидко промайнуло літечко і ось вересень покликав нас до школи. І ми з вами розпочинаємо наш перший в новому навчальному році урок, на якому ми поговоримо про найважливіші речі для кожного з нас.

  • Як ви вважаєте, про що саме йтиме мова?
  1. Вправа Мікрофон

Учні передають мікрофон і називають найважливіші для нього речі (родина,рідна земля і т.д)

  1. Визначення теми і мети уроку

Кожна людина найбільше любить край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, хоче розповісти про неї тільки найкраще. Де б ми не були,

 ми завжди будемо згадувати і рідну домівку, де ми народилися, і мамині очі, і вірних друзів.

Сьогодні на уроці ми ще раз переконаємося, яка чудова та багата наша Батьківщина.                                                                                                   Презентація

 

  1. Основна частина
  1. Виступ дітей

1.Що ж таке є моя Батьківщина?

 Під вікном червоніє калина,

казочка цікава у бабусі,

і тихенька пісенька матусі.

 

2.Сила та незламність мого тата,

вся обсаджена квітками рідна хата.

Попід тином дідова криниця,

Ген у полі – золота пшениця.

3.На даху в своїм гнізді лелека,

І дорога у майбутнє – ой далека.

І веселочка зігнулась понад ліс,

І стрімкий за полем обеліск.

 

4.Моя Батьківщина – це наша сім′я ,

Затишний куточок і хата.

Це мама, татусь, сестричка і я,

Всі рідні і друзів багато.


 

  1. Робота в парах

Із розрізаних  слів складіть прислів’я та приказки про рідну землю

Людина соловей без без Батьківщини як пісні (людина без Батьківщини як соловей без пісні)

Рідна мачуха земля мати чужа а (рідна земля мати, а чужа - мачуха)

Рідна і в мила земля жмені ( рідна земля і жмені мила).

 

  1. Творче завдання «Якщо бракує єдності».

Розкажіть, що може статися з родиною, у якій немає єдності, у таких ситуаціях:

  • Хтось у родині захворів;
  • Діти не слухають дорослих;
  • У родині з’явився домашній улюбленець;

 

  1. Гра «Квітка доброти»
  • розкажіть про милосердні вчинки,які ви робили у своєму житті? За кожну свою розповідь ви отримаєте – Квітку доброти.
  •  
  1. Фізкультхвилинка

 

  1. Робота в групах.  Гра «Ми співавтори».
  • Щоб переконатися, яка прекрасна кожному з нас рідна Батьківщина, спробуємо відредагувати строфи у вірші. (Діти об’єднуються в групи. Завдання для кожної групи розписані на листках.)

І група

Моя Батьківщина – це хата й калина

 Що виросла біля вікна.

 Моя Батьківщина – це вся … (Україна),

Що в цілому світі …!(одна)

Моя Батьківщина – це села й містечка,

Й верба, що пустила гілля

І річка красива від нас недалечко.

Уся наша рідна …!(земля)

Моя Батьківщина – це будні і свято

 І неба безмежного шир.

Щасливе дитинство, і мама, і тато

 Це радість, це ласка і …!(мир)

 

ІІ група

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя Україна – найкраща  у … (світі)

Моя Україна – це ліс і озерця,

безмежні степи і чарівні джерельця.

Красиві пейзажі і гори високі,

маленькі струмочки і ріки … (глибокі)

Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня … (весела)

Це щира, багата, як світ, її мова,

Така мелодійна, крилата чудова

Її обереги – верба і калина.

Найкраща у світі – моя … (Україна)

 


  1. Вікторина «Чи знаєш ти свою країну?»        Квітка доброти

(Фронтально)

* Назва нашої держави? (Україна.)

* Столиця України? (Київ.)

 * Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий.)

 * Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України.)

* Рослини – символи України. (Верба і калина.)

 * Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок, рушник.)

* Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро.)

 * Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа.)

 * З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю.)


 

  1. Підсумок уроку.

- Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами.

1. Заключна бесіда.

 - Про яку Україну ви мрієте?

 - Що ви вже зараз для цього можете зробити?

2. Слово вчителя.

  • Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття.

 

2. Рефлексія. Створення композиції «Уквітчана Україна »       під кліп Т. Кароль.

(Діти розміщують Квітки доброти навколо карти України розміщеній на дошці.)


 


  • Настав час закінчувати наший з вами урок. Давайте встанемо в коло, дружно візьмемося за руки і повторюйте слова за мною:

Ми всі – одна сім′я ,

Неповторні – ти і я!

Будемо усі дружити,

В злагоді і мирі жити.

Бо життя – це диво – казка!

В ньому є любов і ласка!

Ми прийшли у світ, щоб жити

Й на Землі добро творити!


 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.2
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. кухта аля
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
  2. Разгільдєєва Любов Василівна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
6117
Оцінка розробки
4.2 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку