Розробка контрольних тестів з української мови на тему: « Синтаксис, пунктуація і стилістика тексту».(11 клас)

Про матеріал

На конкурс розробок "Вчительська десятка". Матеріал містить розробку контрольних тестів з української мови на тему: « Синтаксис, пунктуація і стилістика тексту».(11 клас)

Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота « Синтаксис, пунктуація і стилістика тексту».(11 клас) 

Мета: перевірити рівень оволодіння учнями знань з основних відомостей  риторики, оцінити рівень навчальних досягнень з теми;  розвивати логічне мислення, пам’ять, орфографічну та пунктуаційну грамотність; виховувати в учнів прагнення досконало володіти мовою, грамотно висловлювати свої думки; формувати комунікативну та полікультурну компетентності.

                                          Хід уроку.

І. Оголошення теми й мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Основний зміст роботи.

  1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
  2. Виконання учнями контрольної роботи.

І Варіант.

(За кожну правильну відповідь учень отримує 0,5 балів).

1.У перекладі з грецької риторика означає:

А. полемічне мовлення;

 Б. культура спілкування;

 В. публічний виступ;

 Г. ораторське мистецтво.

2. Батьківщиною красномовства вважається:

А. Давня Греція;

Б. Китай;

В. Єгипет;

 Г. Ассирія.

 3. Вислів «Поетами народжуються, ораторами стають» належить:

 А. Демосфену;

 Б. Цицерону;

 В. Сократу;

 Г. Арістотелю.

 4. Аналіз аудиторії, вибір теми, добір матеріалу- це

 А. етапи підготовки промови;

 Б. способи запам’ятовування;

В. способи подання матеріалу;

 Г. розділи риторики.

 

 (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал).

5.Речення, що вміщує цитату,— це:

А Казала кума: «Дам пшона»,— а в неї в самої нема (Народна творчість).

Б На річку море раз гнівилось і ревло, що річка береги водою розбовтала (Л.Боровиковський).

В «Оце розвеличався!» — Барвінок, сміючись, озвався (Б. Грінченко).

Г Ми Гітлером катовані, ...та із могил — гартовані — ми встанем, і тоді «заговорять і Дніпро, і гори, і потече сторіками кров у синє море...» (М. Сіренко.)

6. Потрібно вибрати два правильних варіанти відповіді. Позначте речення, які потребують редагування:

А Інформацію про надходження нових товарів можна отримати в продавця-консультанта.

Б Розпочинається сезонний розпродаж зимових пальто.

В Пропозиції покупців буде обов’язково передано виробникам.

Г У неділю магазин працює з десятої години.

Д Я приймав участь у спортивних змаганнях.

Е Журнал пропонує низку літературних портретів.

 (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал).

7.Переконструюйте речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою.
1. «А я знаю, як тебе звати»,— довірливо каже дівчина і двома пальцями перебирає скляне, з краплинами сонця, намисто. (М. Стельмах.) 2. «А комарів було! — захоплювався спогадами дід.— Дихати нічим, повірите, та здорові, як ведмеді». (О. Довженко.)3. «Ну, чого ж додому не біжиш?» -раптом почув я голос вершника.

8. Спишіть, ставлячи розділові знаки: а) кому; б) двокрапку; в) тире; г) лапки.
А. Яка ти розкішна  земле  думала  Маланка. Весело засівати  тебе хлібом  прикрашати тебе зелом  заквітчати квітами . (М. Коцюбинський.)

Б. Діти нудяться в хатині  нудять  нарікають  і на що  зима  та люта?  все вони питають. (Леся Українка.)

В. А що  сидиш тут Устинко?  питає. Чи обідала?  (Марко Вовчок.)

Г. Слово  моя ти єдиная  зброя  ми не повинні загинуть обоє. (Леся Українка.)

 

9.Завдання потребує розгорнутої відповіді.(За правильну відповідь учень отримує 12 балів).

Складіть висловлювання на одну з тем.( Використовуючи цитати або пряму мову)

Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.(Ліна Костенко).

Чи бувають права без обов’язків?

Слово лікує душу.

ІV. Підбиття підсумків уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

-Вважаю, що контрольну роботу я написав (написала)……
Контрольна робота № 3 « Синтаксис, пунктуація  і стилістика тексту».(11 клас)   

Мета: перевірити рівень оволодіння учнями знань з основних відомостей  риторики, оцінити рівень навчальних досягнень з теми;  розвивати логічне мислення, пам’ять, орфографічну та пунктуаційну грамотність; виховувати в учнів прагнення досконало володіти мовою, грамотно висловлювати свої думки; формувати комунікативну та полікультурну компетентності.

                                          Хід уроку.

І. Оголошення теми й мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Основний зміст роботи.

  1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
  2. Виконання учнями контрольної роботи.

ІІ Варіант . (За кожну правильну відповідь учень отримує 0,5 балів).

1.  Рухливість і надмірна жестикуляція оратора

А. спонукають до бурхливої полеміки в аудиторії;

Б. викликають зацікавленість текстом промови;

В. викликають утому й роздратування слухачів;

Г. посилюють значимість промови.

2. Залежно від комунікативного спрямування та інформативної мети висловлювання речення поділяється на такі основні частини :

А. тема та ідея;

Б. вступ, основна частина і висновок;

В. зачин, основна частина, висновок;

Г. дане і нове.

3. Вислів «Поетами народжуються, ораторами стають» належить

 А. Демосфену;

 Б. Цицерону;

 В. Сократу;

 Г. Арістотелю.

 4. Аналіз аудиторії, вибір теми, добір матеріалу- це

 А. етапи підготовки промови;

 Б. способи запам’ятовування;

В. способи подання матеріалу;

 Г. розділи риторики.

 

 (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал).

5.Речення з непрямою мовою — це:

А Прислів’я каже: «Більш роби, та менше говори...» (Л. Боровиковський).

Б Осел почванитись хотів, що чув в ліску всіх птахів спів (Л. Боровиковський).

В «Який народ мізерний та низький! — до всіх говорить Хміль з пихою.— От я так виріс, бач, який!» (Б. Грінченко).

Г Рід жаб’ячий надумався прохати собі в болото короля (Б. Грінченко).

6.Потрібно вибрати два правильних варіанти відповіді.Позначте речення, які потребують редагування:

А Дозвольте оголосити порядок денний.

Б Пропозицію прошу внести до протоколу.

В Хочу подякувати учасників круглого столу.

Г Нараду було проведено відповідно до визначеного регламенту.

Д Ми зацікавилися Вашою пропозицією і хочемо отримати детальнішу інформацію.

Е Випускники мають більш відповідальніше ставитися до навчання.

 

 

 

 (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал).

7.Переконструюйте речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою.

1.Батько попросив сина: „Допоможи матері по господарству." 2.А що, коли я й справді лісова мавка?" - запитала дівчина грайливо. 3. Гриць запитав: „Хлопче, ти бачиш скелю, на якій живе Мати Вітрова?"

8. Спишіть речення, виправивши допущені помилки і розставивши розділові знаки.
1. Відпочивши нас запросили взяти участь у прогулянці до лісу. 2. Прослухавши «Тараса Бульбу» їм захотілося побувати і на інших виставах театру. 3. Читаючи цю книжку нас мимоволі схоплює відчуття захвату. 4. Піднявшись на Володимирську гору видно гарні краєвиди.

9.Завдання потребує розгорнутої відповіді.(За правильну відповідь учень отримує

 12 балів).

Складіть висловлювання на одну з тем.( Використовуючи цитати або пряму мову)

Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.(Ліна Костенко).

Чи бувають права без обов’язків?

Слово лікує душу.

ІV. Підбиття підсумків уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

-Вважаю, що контрольну роботу я написав (написала)……


 

 

 

 


Відповіді до Контрольна робота № 3 « Синтаксис, пунктуація  і стилістика тексту».(11 клас)   

І Варіант                                        ІІ Варіант

1г, 2а, 3б, 4а                                       1в, 2г, 3б, 4а

5г, 6в,д                                              5б, 6 в,е

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Бойко Людмила Василівна
    За те, що є відповіді, величезне спасибі.
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Редько Тетяна Іванівна
    Добре розроблена робота для академічного рівня. Дещо використала для профільного, хоча завдання прості. Дякую
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
doc
Додано
6 липня 2018
Переглядів
10259
Оцінка розробки
4.3 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку