Сценарій до першого уроку (3 клас)
Мета: поглибити знання дітей про свою Батьківщину, ознайомити з історією виникнення державних символів України, показати красу і неповторність рідного краю; розвивати увагу, уяву, мислення, поширювати словниковий запас учнів, розвивати мовлення,; виховувати любов до Батьківщини, української мови, бажання примножувати кращі надбання українського народу.
Хід уроку
Вчитель:
На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси і лани.
Та тільки одна на землі Україна,
А ми її доньки й сини.
Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть.
Та тільки одну Батьківщину ми знаєм.
Її Україною звуть.
Вітаю вас на нашому першому уроці на тему: «З Україною в серці.»
Святе Письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок кожного народу. Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров 'ю сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю. Ми можемо пишатися мальовничою природою, родючою землею, лагідним кліматом, безліччю корисних копалин і неповторної краси краєвидами. Головне, що ми сьогодні маємо усвідомити: ми не пришельці на цій землі, наші предки її ні в кого не відбирали, ми, українці, на своїй землі і маємо таке глибоке коріння, що його не вирвати ніякими силами.
1 Демонстрація кліпу про Україну. (Моє ім'я Україна )- 3,15хв
Україна – це земля, де ми уперше побачили і пізнали навколишній світ, відчули любов і ласку, почули рідну мову матері.
Ми живемо в країні, волелюбній, мирній державі, усім серцем любимо свою країну, хочемо, щоб вона стала процвітаючою, сильною, незалежною державою.
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша - солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
24 серпня 1991 р. незалежність нашої держави стала реальністю – на світовій мапі з 'явилася незалежна, самостійна, європейська держава – Україна, територія якої є неподільною і недоторканою, а всі її громадяни живуть за Конституцією та її законами. Держава має свої державні символи.
Довге й цікаве життя має наш прапор. Його знали ще з 15 століття.
Степів таврійських і Карпатських гір
З’єднався колір синій і жовтавий.
Погляньте, він як день новий розцвів,
Він – прапор вільної держави!
Тризуб державним гербом було схвалено вперше 12 лютого 1918 р. Звичайно, за часи радянської влади його забули. А відродився він 19 лютого 1992 року як офіційна емблема України – золотавий тризуб.
Гімн – величава пісня, виконання якої пов’язане зі святковими урочистостями, офіці-йними державними заходами, військовими парадами.
Відомий поет Павло Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна», а Михайло Вербицький пише музику до нього.
Наша держава – одна з найбільших країн у Європі. Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші прадіди, живуть батьки, тут корінь українського народу. Україна – це наша історія. Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу, ми існуємо як нація.
Україна – це рідний дім, рідне село, мелодійна, ніжна мова, вишиванки, верба і калина – це вишивана моя Україна!
Українські вишиті рушники. Жодна оселя не обходилася без них. Ось чому в народі говорили: «Хата без рушників – що сім’я без дітей!». Без рушників, як без пісні, не обходилась жодна урочиста подія в родині. Вони - символ єдності сім’ї, любові до матері, символ працелюбності.
2 відеокліп « Це моя земля» (3,48хв)
Вікторина «Що я знаю про свою Батьківщину».
Ми всі благаємо про мир, спокій для держави, про щастя, добробут для родин, про здоров’я та прекрасне майбутнє для наших дітей. І в цьому ми єдині.
3 Відео кліп «Україна в серці кожного»(0,47хв)
«»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»