Сценарій конкурса «Битва хорів»
(для учнів 1-4 класів)
Ціль: підняти пізнавальний рівень учнів у галузі української народної та сучасної музики,розширити виконавські можливості, сприяти вихованню в учнів національної самосвідомості, поширити зв’язки української народної та сучасної пісні.
Завдання:
Репертуар хорових колективів:
народні пісні:
пісні сучасних композиторів:
Фанфари, вихід ведучих.
Вед.1: Доброго дня, любі друзі!
Вед.2: Ми раді вітати всіх присутніх на нашому шкільному конкурсі «Битва хорів!
Вед1: Погодьтесь, що ми не тільки отримуємо задоволення від музики, а ще й багато чому вчимося. Адже музика, як книга, робить нас добрішими, умнішими, кращими. Саме тому, сьогодні ми будемо не тільки слухати музику, а ще й показувати свої знання, уміння та таланти!
Вед2: Наш конкурс «Битва хорів» починається!
Фанфари
Вед1: В конкурсі оцінюється:
1.) Рівень вокального виконання музичного твору;
2.) Наявність однакових атрибутів, елементу одягу учасників хорових колективів;
3.) Артистичність виконання музичного твору;
Вед2: представляємо журі нашого конкурсу:
1……………………………………………………………………………………...2……………………………………………………………………………………...3……………………………………………………………………………………...
Вед1:
Століттями складалися пісні -
Пісні народні - жартівливі і серйозні,
Вони єднали в мирі й на війні,
Звучали на весіллі і в поході.
Згадаємо ж давайте у цю мить,
Що українці - це народ співучий -
Ніщо не може нашу пісню зупинить,
Наповним піснею наш край квітучий!
Вед2: Олександр Йосипович Злотник... Ім'я, яке відоме всій Україні – і не тільки. Для всіх нас Олександр Злотник це, перш за все, – його музика, в яку закохуєшся тільки-но почуєш і яку вже не в змозі забути. Невже серед нас є такі, що не знайомі з нею? Варто поринути у музичний світ пісень Олександра Злотника, що давно вже стали шлягерами і які створено на вірші відомих поетів, які співали і співають чи не усі найвідоміші й найулюбленіші виконавці української естради.
Вед1: Але творчість Олександра Злотника – це не лише пісні (їх понад 2000, серед них – "Родина", "Гай, зелений гай", "Батько і мати", "Свічка", "Маки червоні", "Музиченькі", " Котики вербові", "Неповторність"...), але й безліч творів різних жанрів: опера-дума "Сліпий", балет "Суламіфь", мюзикли (шалений успіх мав перший український мюзикл "Екватор"), симфонічні, камерні, хорові, музика до кінофільмів (близько 50)...
Вед2: Зустрічайте 2-А клас з піснею Олександра Злотника – «Масляна»!
О.Злотник «Масляна» (2-А)
Вед1: Вже скоро! Дуже скоро весна-чарівниця стане повноправною господаркою нашої землі, і не лише в календарі, але й надворі. Тож давайте її прикликати сонячними та теплими веснянками!
Вед2: 2-Б клас виконає для вас чудову українську народну веснянку «Ой минула вже зима»! Зустрічайте!
Укр.нар.веснянка «Ой, минула вже зима»(2-Б)
Вед1:Пісні Наталії Май пронизані любов'ю до рідної землі, вони світлі, прості і по-дитячому добрі. А ще ці пісні піднімають настрій, лікують душу і дарують надію на краще. Серед прихильників творів Наталії Май люди різного віку. Це і щебетлива дітвора, і сивочолі бабусі, і поважні мужі... Словом — усі, хто має серце. На Україні немає фестивалю, де б не звучали пісні Наталії Май.
В доробку Наталії Май більше 200 пісень.Багато з них стали всенародними.
Вед2: Зустрічайте 2-В клас піснею Наталії Май – «Сонячний промінчик»!
Н.Май «Сонячний промінчик» (2-В)
Вед1: Прекрасна та самобитна культура Західної України! Ліси, полонини, гуцули, трембіти – неповторна прикраса краю!
Вед2: Зустрічайте справжніх гуцулів – хоровий колектив учнів 2-Г класу з піснею – «Ой, заграйте, дударики!»
Укр.нар.пісня «Ой, заграйте, дударики!» (2-Г)
Вед1: Усе моє життя — то музика. Вона постійно живе у моєму серці”. Так говорить про себе Сергій Ігнатенко. На Житомирщині знають — це правда: ось вже 25 років бердичівський співак, композитор, поет, аранжувальник і звукорежисер Сергій Ігнатенко виходить на великі й малі концертні сцени, аби запросити глядачів до неповторного світу прекрасної музики та віршів. Він — одна з найпомітніших фігур музичного бомонду Бердичева, композиції цього артиста входять до репертуару багатьох місцевих “зірок”.
Вед2: Зустрічайте хоровий колектив 3-А класу з яскравою піснею сучасного українського композитора – Сергія Ігнатенко – «Місяченько»
С.Ігнатенко «Місяченько» (3-А)
Вед1: Український народ дуже життєрадісний та доброзичливий, і це не є секретом!
Вед2: «А я бажаю вам добра!» - так називається ще одна прекрасна пісня Наталії Май, а виконає її хор учнів 3-Б класу! Зустрічайте!
Н.Май «А я бажаю вам добра!» (3-Б)
Вед1: Назарій Яремчук прожив до прикрого мало, але встиг стати легендою вітчизняної естради. З ним облетіли світ наші українські пісні – “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Родина”, “Я піду в далекі гори”, “Пісня буде поміж нас”, “Писанка”, “Гей ви, козаченьки”, “Я ще не всі тобі сказав”… “Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос”, – написав поет Андрій Демиденко. В одному з останніх своїх інтерв’ю Яремчук сказав: “Кожний з нас повинен постійно бути в польоті – крізь долю, над суєтою. І при цьому, однак, не відриватися від землі. Пам’ятати священні речі – навіщо живеш, звідки ти родом, до чого прагнеш, що скажеш людям, з якого колодязя п’єш живу воду». Діти Назарія Яремчука продовжують пісенну спадщину талановитого батька, і сьогодні прозвучить одна з пісень Назарія Яремчука - молодшого на слова Ольги Ткач – «Ти моя – Україна!»
Вед2: Зустрічайте хоровий колектив 3-В класу!
Н.Яремчук(м.) «Ти моя – Україна!»(3-В)
Вед1: Композитор Ірина Кириліна – золотий фонд української естради. Пише пісні для багатьох відомих естрадних виконавців – Лідії Сандулеси, Іво Бобула, Павла Зіброва, Віталія Білоножка, Оксани Білозір та інших. Твори Кириліної виконували також Ніна Матвієнко та Людмила Артеменко. У 1999р. їй присвоєне почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». Кириліна не тільки композитор, а ще й автор текстів та продюсер. Її нинішні підопічні – майбутнє української естради.
Вед2: Запрошуємо учнів 3-Г класу з піснею Ірини Кириліної на слова видатного українського дитячого поета Платона Воронько - «Засмутилось кошеня»!
І.Кириліна «Засмутилось кошеня» (3-Г)
Вед1: Калина – символ українського народу. З цією квіткою у народних піснях порівнюють гарну дівчину. Калина прикрашає український віночок, її можна побачити на вишиванках. Білий цвіт символізує чистоту почуттів та надію на кращу долю. Червоні грона – символ крапель крові, що пролилася борцями за волю. Зелене листя – пробудження молодого покоління – надії нації.Таким чином, калина символізує красу, продовження роду. Багато українських народних пісень присвячено калині.
Вед2: «Ой, є в лісі калина» - одна з таких пісень. Зустрічайте хоровий колектив 4-А класу!
Укр.нар.пісня «Ой, є в лісі калина» (4-А)
Вед1: Ростислав Галаган – сучасний український композитор та керівник народного самодіяльного гурту «Сусіди». В репертуарі гурту більше 200 народних пісень та близько 50 авторських. За 19 років творчої праці колектив побував на різних конкурсах, фестивалях, концертах та масових заходах, які проводились як в Україні так і за її межами. Нагороджений багатьма грамотами та дипломами.
Вед2: Зустрічайте учнів 4-Б класу з піснею Ростислава Галагана «Хай радіють усі»!
Р.Галаган «Хай радіють усі» (4-Б)
Вед1: Це дивовижна Людина, яка сприймає світ у всіх барвах.
Він вміє мелодією загорнути слухача в зимову казку, або перенести у спекотне літо... А хочете знову побувати під дощем? Без проблем! Цього чарівника звуть Микола Олексійович Ведмедеря. На сьогоднішній день у творчому доробку композитора понад 16 збірок пісень для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку.
Вед2: Одну з відомих пісень Миколи Ведмедері – «Добрий день, матуся Україна!» виконає сьогодні хоровий колектив учнів 4-В класу! Зустрічайте!
М.Ведмедеря «Добрий день, матусю Україна!» (4-В)
Вед1: У репертуарі народної артистки України – Софії Ротару багато пісень, які стали улюбленими для всього українського народу. Серед них пісня, яка набула великої популярності навіть серед дітей шкільного віку та підлітків – це пісня написана відомим українським композитором Русланом Квінтою – «Одна калина». Понад 30 пісень написав композитор для Софії Ротару, які відразу ж стали хітами.
Вед2: Давайте послухаємо пісню «Одна калина» ще й у виконанні учнів 4-Г класу! Зустрічайте!
Р.Квінта «Одна калина» (4-Г)
Вед1: Ось і закінчився наш конкурс «Битва хорів». Скільки чудових народних та сучасних українських пісень прозвучало, доказуючи знов і знов, як прекрасна, наспівна та мелодійна українська пісня! Доказуючи те, що український народ – най співучиший народ в світі!
Вед2: Дякуємо всім учасникам конкурсу! Бажаємо і надалі творчого натхнення там вдачі!
Вед1: Поки жюрі конкурсу підбиває підсумки ми запрошуємо на сцену ученицю 6-А класу з піснею………………………………..
Бейгель Марія «…………………….»
Вед2: Слово надається журі конкурсу!
Жюрі підбиває підсумки конкурсу та нагороджує хорові колективи
Вед1: До побачення! І до нових зустрічей!