Розробка уроку 4 клас НУШ: "Навчаюсь визначати прикметники в тексті. Рід, число прикметників".

Про матеріал

Розробка уроку НУШ 4 клас "Навчаюсь визначати прикметники в тексті. Рід, число прикметників.

Перегляд файлу

Тема уроку: Навчаюсь визначати прикметники в тексті. Рід, число прикметників.

 

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити розпізнавати прикметники в тексті, розвивати уміння розпізнавати рід і число прикметників;  вміти ставити питання, виконувати завдання за зразком; розвивати каліграфічні навички; збагачувати мовлення учнів прикметниками;  розвивати спостережливість, уважність, послідовність у роботі; виховувати інтерес до рідного слова.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: презентація, предметні малюнки.

 

                                          Хід уроку

 

І.Організаційний момент
 

1. Психологічне налаштування на урок.

Вправа «Сонечко».

- До нас на урок завітало сонечко, яке воно?(усміхнене, тепле, радісне, привітне…)

- До якої частини мови належать ці слова? (прикметники)

- Наше сонечко чарівне, бо на своїх промінцях воно принесло нам побажання на сьоднішній урок (вчитель натискає на промінці і на екрані з’являються побажання, які діти читають по черзі).

 

ІІ. Актуалізація опорних знань   

 

1. Каліграфічна хвилинка.

- Діти, а коли ми можемо побачити схід сонечка?(вранці)

-Сьогодні ми запишемо і запам’ятаємо слово вранці. Каліграфічно виводьте літери та їх з’єднання.

C:\Users\Наталя\Desktop\зображення_viber_2024-02-11_21-52-00-156.jpg

 

2.Гра «Впізнай слово за його ознакою.

Пухнаста, маленька, руденька, швидка …(білочка)

Чевоне,солодке,тверде,кругле…(яблуко) 

Чиста, прозора, цілюща …(вода) 

Солодке, холодне, смачне…(морозиво) 

 

3.Електронна гімнастика для очей.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

1. Інтерактивна вікторина «Прикметник».

Вчитель відкриває онлайн вікторину і діти виконують її завдання.

- Що таке прикметник ?

- На які питання відповідає прикметник?

- У реченні прикметники найчастіше зв’язані з 

 - Як змінюється прикметник?

- Яким є членом речення?

-Молодці! Сьогодні на уроці ми  продовжуємо вивчати прикметник, будемо знаходити прикметники в тесті та вчитися визначати рід, число  прикметників.

 

IV.Засвоєння нових знань.
 

1.Робота з підручником.(ст. 113, вправа 3)

-Діти, давайте розглянемо правило на ст. 112  і запам’ятаємо!

Працюємо над вправою.

-Прочитай текст. Добери до нього заголовок. Розкажи, яку картину ти намалював би до тексту.

(заголовок: «Деснянськийлуг», «Спогади», «Дитинство»…) Луг — Енциклопедія Сучасної України

-Знайди в тексті прикметники з іменниками, з якими вони пов’язані, у множині. Утвори форму однини і запиши.

 

2.Робота в зошиті.

C:\Users\Наталя\Desktop\зображення_viber_2024-02-11_21-52-00-330.jpg

 

3.Фізкультхвилинка.

 

4. Зміни за родами і числами прикметник високий. Назви сполучення слів із цими формами прикметника.

C:\Users\Наталя\Desktop\зображення_viber_2024-02-11_21-52-00-489.jpg

 

V.Закріплення вивчених знань.

 

1.Гра «Знайди зайве слово-ознаку, визнач рід і число».

 

Ліс ( який? ) великий, густий, листяний,смачний.(ч.р.)

Книжка (яка?) цікава, нова, висока, улюблена.(ж.р.)

Вишні (які?) смачні, червоні, достиглі, міцні.(мн.)

Сонце(яке?) велике, яскраве, сліпуче, довге. (с.р.)

 

VІ. Підсумок уроку.

 

1. Домашнє завдання

 

-На сторінці 113 виконайте вправу 4. Зміни за родами і числами прикметник сильний. Склади і запиши сполучення слів із цими формами прикметника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 лютого
Переглядів
213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку