Розробка уроку "Автоматизація звука "з" в складах, словах"

Про матеріал
Конспект контрольного фронтального логопедичного заняття для дітей з ООП у 2 класі
Перегляд файлу

Тема: Автоматизація звука "з" в складах, словах.

Мета: закріплювати правильну вимову звука "з" в складах, словах. Розвивати фонематичний слух, артикуляційний апарат, мовленнєве дихання; збагачувати словник словами із звуком "з". Виховувати почуття прекрасного, підтримання зорового контакту зі співрозмовниками.

Обладнання: ілюстрації на зимову тематику, картки з предметними малюнками, чарівний мішечок.

 Хід заняття

I Організаційний момент

Всі сіли рівненько

Слухаємо уважненько

Нервово-психологічна підготовка

Відгадайте загадки

Всюди біло-біло

Ні стежиночки нема

Бо пухнастим снігом вкрила

Все морозяна... (зима)

Сам не біжить

А стоять не велить

Він малюнки на вікні

Уночі зробив мені (мороз)

Який звук ми чуємо на початку у слові зима? (звук "з")

Який звук ми чуємо в кінці у слові мороз? (звук "з")

Дійсно до нас прийшла зима

Погода настала морозна, зимова

II Основна частина

Повторення чистомовки

Ма-ма-ма - прийшла зима

Мі-мі-мі - раді ми зимі

Мо-мо-мо - снігу намело

Му-му-му - зліпили бабу снігову

Закружляла люта заметіль завірюха з-з-з

Артикуляція звука

Губи в посмішці, язик за нижніми зубами, працює голосок.

Вимова звука "з" індивідуально і хором.

Артикуляційні вправи

Вправи "Усмішка", "Хоботок", "Покусаємо язик", "Годинник", "Футбол", "Гойдалка", "Чашечка", "Лопатка", "Оближемо смачне варення".

Робота з малюнками

Усі звірята в лісі мерзнуть

Показую малюнки тварин

А от діти не бояться морозу вони одягли ковзани і поспішили на ковзанку.

Яка пора року настала? (Зима)

Яка взимку погода? (Зимова, морозна)

Хто скував кригою річки і озера? (Мороз)

Хто мерзне в лісі? (Звірята)

Чи бояться морозу діти? (Ні)

На чому катаються діти взимку на річці (на ковзанах)

Фізкультхвилинка

Я морозу не боюсь

В кожушину одягнусь

Хай мороз не злиться

Я й у рукавицях

І в цей час, коли всюди холод і мороз, в теплій спальній кімнаті прокинувся малесенький комарик і здивовано завів свою пісеньку: "З-з-з". Спочатку він співав тихесенько. Покажіть як тихесенько співав (Діти виконують чітко і протяжно вправу вимовляючи звук "з") А потім комарик заспівав голосніше

(Діти повторюють). Маленький комарик підлетів до замерзлого віконця і невеличку скляну дірочку побачив зимову ніч: всюди були замети, а на небі сяяли зорі. Що побачив комарик? (Замети, зоряне небо, зорі)

"Ох зарано я прокинувся, бо надворі ще зима"- подумав та знову ліг спати. Що подума комарик? (Що він прокинувся зарано)

Приказка

Літо збирає, а зима з'їдає

Повторюють приказку

Пояснюю приказку

Робота в зошитах

Покласти зошити навкоси, як гарно сидить дівчинка. Яку букву ми будемо записувати? Виконання завдання за зразком.

Гра "Чарівний мішечок"

Чарівний мішечок заховав цікаві речі, щоб їх дістати потрібно на дотик впізнати (геометричні фігури)

Придумують які бувають предмети круглої, квадратної, прямокутної форми.

III Заключна частина

Підсумок уроку, оцінювання знань дітей

Діти, вам сподобалося заняття? Що ми робили?

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
9 лютого
Переглядів
97
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку