Введення на уроці ігрових ситуацій підвищують загальний тонус, стимулюють до навчання, розвивають пізнавальну активність, полегшують засвоєння навчального матеріалу, посилюють мотивацію, позитивно впливають на дитину. Учні долучаються до творчого пошуку.
Тема. Звуки [д],[д′]. Позначення їх буквами Дд.
Мета: ознайомити учнів із звуками [д],[д′], буквою «де», що їх позначає;
сприяти формуванню орфографічних навичок, розвитку фонематичного слуху, навиків читання слів із новою буквою;
виховувати старанність.
Тип уроку: урок вивчення нового звука і букви.
Обладнання: презентація до уроку.
Хід уроку
l. Організаційний момент.
ll. Повторення раніше вивченого.
• Закріплення навиків читання.
Робота зі слайдом: Слайд 1
Робота зі слайдом: Слайд 2
lll. Мотивація опорних знань.
• Звуко – буквений аналіз слова пташка.
Робота зі слайдом: Cлайд 3
Без сокири і без рук, а дім будує.
- Поділіть на склади. (натиснути)
lV.Повідомлення теми та мети уроку.
V. Артикуляційно – слухові вправи.
• Виділення звука [д] .
Робота зі слайдом: Слайд 4
Навесні веселить,
Влітку холодить,
Восени годує,
Взимку гріє.
• Вимовляння і спостереження за артикуляцією звука [д].
- Чи зустрічає струмінь повітря перешкоду? Яку?
- Який це звук?
- Приголосний звук [д]. (Ротова порожнина напіввідкрита,зуби наближені, губи трішки розтягнуті,кінчик язика притискується до піднебіння над верхніми зубами.)
- Який звук за участю голосу і шуму?
• Позначення його фішкою.
•
• Виділення звука [д′].
Робота зі слайдом: Слайд 5
- Відгадайте загадку.
Вірно людям я служу,
Їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю –
Шкідників ним добуваю.
• Вимова слова;
• інтонування звуків у слові дятел; називання ланцюжка звуків у слові;
• характеристика звуків у цьому слові;(по черзі натискати)
• ділення на склади;
• визначення наголошеного складу.
• Вимовляння і спостереження за вимовою звука [д′]. Віднесення виучуваного звука до приголосного. Позначення його фішкою.
- Приголосний м’який [ д′] .
- Який звук за участю голосу і шуму?
• Позначення його фішкою.
•
=
- Чим схожі звуки [д], [д′] ? (подібні за вимовою)
- Чим відрізняються
• Аналітико – синтетичні вправи. Впізнайте звуки [д], [д′]. Визначте позиції звуків: дім, дах, там, смородина, бідон, тихо, мед, ведмідь, тонкий.
Vl.Ознайомлення з буквою «де».
• Показ букви.
Робота зі слайдом: Слайд 6
• Знаходження схожості з іншими предметами.
Робота зі слайдом: Слайд 7
• Розпізнавання букви «де» серед інших букв.
- Покладіть картку перед собою. Серед групи букв знайдіть букву «де» та розмалюйте частини малюнка, в яких розміщена ця буква.
• Визначення місця букви «де» у касі букв. Розміщення букви в набірному полотні.
Робота зі слайдом: Слайд 8
• Робота у зошитах. Друкування букви «де».
• Фізкультхвилинка.
Дятел дзьобом дуб лікує
І дупло собі майструє.
«Раз, два, три, чотири, п׳ять» -
Час прийшов відпочивать.
(Виконання вправ для ніг, рук, тулуба.)
Vll. Вправи із читання.
Робота зі слайдом: Слайд 9
• Утворення та читання складів.
Робота зі слайдом: Слайди 10, 11
- Утворімо прямі склади. (по черзі натискати - діти читають склади)
Робота зі слайдом: Слайд 12
• Читання речень.
Робота зі слайдом: Слайд 13
- Про кого йдеться у першому реченні, у другому реченні?
• Робота за «Букварем».
Читання слів.
- Відкрийте «Буквар» на с. 69.
- Послухайте слова, як я їх прочитаю. (сад, садок…)
- Самостійно напівголосно прочитайте слова, правильно наголошуючи.
- Прочитайте слова, які називають дію предмета.
- Прочитайте слова, які є назвами предмета.
- Читаємо ланцюжком цілими словами.
Доповнення речень.
- Якими словами доповнимо речення? (під мостом, в сад, до річки, на дерево, у небо, над містом)
Голосне індивідуальне читання речень.
VIII. Підсумок уроку.
Робота зі слайдом: Слайд 14
Робота зі слайдом: Слайд 15
IХ. Рефлексія.
- Що сподобалось на уроці?
- Чому навчились?
- Які завдання важко було виконувати?