Розробка уроку "Буквені вирази. Розв'язок рівнянь. Задачі з буквеними даними ".

Про матеріал
Розробка уроку математики в 3 класі. Тема. "Буквені вирази. Розв'язок рівнянь. задачі з буквеними даними".
Перегляд файлу

 

Тема уроку: Буквені вирази. Розв'язок рівняння. Задачі з буквеними    даними.

 

Мета уроку:

- Познайомити учнів з поняттям буквенного виразу та його використанням у математиці.

- Навчити розв'язувати рівняння.

- Розглянути задачі з буквеними даними.

- Розвивати логічне мислення, увагу, математичну грамотність.
- Виховувати інтерес до математики та вміння застосовувати знання в життєвих ситуаціях.

 

Матеріали для уроку: картки з буквами, таблиця з прикладами рівнянь, зошити, підручники, мультимедійна презентація.

 

Хід уроку:

 

1. Організаційний момент

   - Привітання учнів.

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

З маминої ласки.

Зі шкільної казки.

Всі за парти ми сідаємо.

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати

Треба пильність розвивати.

 

   - Перевірка готовності до уроку.

Сядьте рівненько та налаштуйтеся уважно слухати та активно працювати на уроці.

 

2. Актуалізація знань

   - Бесіда за запитаннями:

     1. Що таке рівняння?

     2. Як знайти невідомий доданок?

   - Розв'язання простих рівнянь (наприклад: x + 5 = 10).

 

3. Оголошення теми і мети уроку

   -Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як використовувати букви для позначення чисел.

 

4. Вивчення нового матеріалу

   - Пояснення поняття "буквений вираз":

Якщо умова задачі містить буквене дане, то відповідь записують у вигляді виразу.   "a + 5", "2b - 3".

Розв’язання задач з буквеними даними.

1)У кошику було a яблук. 3 яблука з’їли. Скільки залишилось?"

2)У пляшці  - 2 л води, а в каністрі  -  в а разів більше. Скільки літрів води в каністрі?

5. Закріплення матеріалу

   -Робота в групах:

Розв’язання задач.

Купили с тістечок, а бубликів – на 7 більше. Скільки бубликів купили?

Майстри виготовили 3 столи, а стільців – у b разів більше. Скільки стільців виготовили майстри?

Взаємоперевірка.

6. Самостійна робота.

- Перевірити розв’язання рівнянь.

56 : х = 7         36 : с = 9             9 * а = 0

- Знайти значення виразів.

Знайди значення виразу а – а : 9, якщо а = 27, а = 36, а = 81.

-Добери такі знаки дій, щоб рівності стали правильними

33 … 17 = 50         32 – 32 … 8 = 28         24 … 4 … 3 = 2

7. Підсумок уроку

   - Повторення головних понять (буквені вирази, рівняння).

   - Питання до учнів:

     1. Що таке буквений вираз?

     2. Як розв'язати рівняння?

 

8. Домашнє завдання

   - Розв’язати рівняння № 398, ст. 70;

   - Розв’язати задачу № 399, ст. 70.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 грудня
Переглядів
58
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку