Тема. Десяток. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10
Мета. Закріплювати уміння додавати й віднімати у межах 10, розв'язувати задачі, порівнювати числа. Розвивати увагу, охайність, швидкість у роботі. Виховувати почуття дружби, товариськості.
Обладнання. Ілюстрований матеріал, картки, перфокартки, віяла, геометричний матеріал, підручники.
Хід уроку
І Оргмомент
Треба дружно привітатись:
-Добрий день! (всі діти)
Дружно, голосно сказати:
- Добрий день!
Вліво, вправо поверніться.
- Добрий день!
Усім друзям посміхніться.
- Добрий день!
У долоні поплескайте.
- Добрий день!
Усіх друзів привітайте.
Добрий день !
ІІ.Оголошення теми і мети.
Сьогодні ми будемо закріплювати вміння додавати і віднімати числа в межах десяти розв'язувати задачі; згадаємо, з якою дією зв'язана дія додавання. І працювати ми будемо під девізом:
- Хто хоче прочитати девіз уроку?
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — правильно!
Лічимо — точно!
Пишемо — гарно!
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1) Підняття якоря.
— Попереду нас чекає морс чисел і країна Математика.
Але ми не можемо вирушити — якір корабля заплутався рослинах і камінні.
-А чому так сталося ми зараз дізнаємося коли прочитаємо вірш .
Судно давно б лишило порт
Бо хвилі б'ють у борт.
Та міцно я вхопивсь за дно
не пушу судно все одно.
– Якщо ми правильно розв’яжимо приклади, то тварини допоможуть підняти нам якір на кораблі . А ще на нашому кораблі є скарб для того щоб вирушити в дорогу потрібно від нього звільнитися. Охарактеризувати число .
-- Подивиться Дельфін Дарвін і його друг дуже засумував. Він на березі розв'язував приклади, а хвиля змила частину запису.
Давайте допоможемо їм.
3 2 = 5 8 - = 4 5 + = 5
+2=10 9 -2= 6 2 = 4
Занурення під воду.
— Діти, щоб краще дослідити море і познайомитись з його мешканцями, ось на цьому батискафі ми опустимося на дно. Завдання морської зірки.
— Розмістити числа у порядку зростання
6 4 0 7 3 9 1 2
1) Завдання від восьминога.
Дуже радий восьминіг,
Що у нього вісім ніг.
Він у штиль і у негоду
Легко горне ними воду.
А була б лиш пара ніг
- вмить стомився б восьминіг.
- Щоб він не так стомлювався допоможемо йому порахувати парами.
Порахувати парами.
2) Завдання рибок
Перед вами, дітки,
Мальовані рибки!
Якось на папері
Хвостиком змахнули,
Випливли на берег!
Дипки-трипки,
Не пустуйте рибки!
Тут, найбільше слухайте,
Моря не розхлюпайте. (Складання і розв’язування задач)
Усно
10)Дід-рибалка наловив
Риби цілу купу:
3 дзеркальні коропи,
2 лящі і щуку.
А хитрючим злодій-лис
Вкрав ляща у діда.
Скільки рибок принесе
Дідусь до обіду?
Ще 3 рибки дав Микола.
Скільки буде риб тоді?
2) Зловив Василько наш 7 риб.
Одна із них у воду — плиг!
Відповідайте, рибок скільки
Тепер лишилось у Василька?
Завдання морської зірки.
Вона за дно чіпляється спеціальними ніжками присосками
А у нас незвичайна морська зірка –її ніжки це математичні числа ,потрібно їх розмістити в порядку зростання.
— Розмістити числа у порядку зростання
6 4 0 7 3 9 1 2
3) Завдання морського їжака.
Їжаки
Два родичі їжаки
Жили собі залюки
І навіки розлучились:
Й раптом люто посварились,
Один мешкає уморі
Другий — в земляній коморі.
VІ Фізкультхвилинка
Учать мами: рибку—плавать,
звіра—бігать, птиць—літать,
А дітей навчає вчитель все уміть
багато знать.
Коли риби виростають,
добре плавають в воді,
птахи високо літають,
звірі бродять по землі.
А людина виростає — їздить! Плаває! Літає!
Навіть в синіх небесах
проклада людина шлях.
Кити
Збилися в табун кити,
Взяли води в роти.
І ну пирскати на хмарку,
Бо під сонечком їм жарко.
— А щоб китам не було жарко, допоможіть їм розв'язати нерівність.
6+3*7 2+2*5-1
4*8-3 3 + 4*9
Краб
А незграбний краб —
Клешнями шкряб-шкряб,
Вивів на пісочку
Почерк свого тата
Літерок рядочки.
Можуть прочитати
Тільки крабенята.
Креслення відрізка.
–Що написав тато краб?
Геометричний матеріал.
Назвіть, з яких фігур складено цю рибку і корабель,
Акула
Ось вона яка –
Розбійниця морська,
Всіх би проковтнула
Зажерлива акула.
— Діти, акула хижа і дуже хитра риба. Перше завдання, які вона пропонує, вимагають вашої кмітливості.
1. Якого каменя немає у морі?
2. Два хлопчики плавали в морі 8 хвилин. Скільки хвилин плавав кожен з них?
3. Уяви, що ти — капітан корабля. Судно дуже красиве. На ньому є 10 пасажирів, 8 кают, 5 ящиків з апельсинами, 2 ящики з бананами...
Скільки років капітану?
Хвилинка-сміховинка.
— А зараз послухайте смішинку А. Качан «Дві качки».
Запитав мене моряк.
Чи боюся качки. ...
Я на дядька моряка
Гордо так дивлюся:
— Та я навіть гусака Зовсім не боюся.
Завдання на перфокартах.
— Повертатися додому ми будемо ось на таких корабликах-перфокартках.
А для того, щоб щасливо повернутися з мандрівки,
потрібно розв'язати 5 прикладів з нулями.
І варіант
0 + 4 =
3-3=
5 - 0 =
6 + 0 =
7 — 7 =
Підсумок уроку.
Діти, ви молодці!
Ви правильно виконували всі завдання морських мешканців, вміло долали перешкоди на своєму шляху під час мандрівки.
Я вам дякую за успішну роботу на уроці..