ДОСЛІДЖУЄМО СКЛАД ЧИСЕЛ ПЕРШОГО ДЕСЯТКА
Мета: Удосконалювати вміння учнів виконувати вправи та розв’язувати задачі на засвоєння і застосування таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10; формувати обчислювальні навички і вміння; розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам’ять; виховувати акуратність, старанність, працьовитість.
Обладнання: презентація у програмі Power Point, запис музичного супроводу для руханки.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу
Всі почули ви дзвінок
Він покликав на урок!
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
~ Зараз ми усі разом покажемо з яким настроєм ми сьогодні прийшли на урок.
~ Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку, а навпаки збільшився.
2. Мотивація навчальної діяльності
~ Сьогодні на урок до нас завітала лісова гостя. А хто це ви здогадаєтеся коли відгадаєте загадку.
Жовта блискавка невпинна
Між деревами пролине,
З гілки плигає на гілку
Ця мала руденька … (білка)
~ Що ви знаєте про цього звірка?
~ Білочка запрошує вас до себе в гості, розкаже багато цікавого про себе та просить допомогти порахувати її запаси на зиму.
3. Весела лічба
Дуже гарні діточки:
Одне, як мізинчик,
Сіло на ослінчик;
Друге, як грибочок,
Сіло на горбочок;
А третє, як мишка,
Ухопило книжку,
Сторінки гортає,
Книжечку читає. (3)
Спритно в кошик складала.
Зразу п’ять та ще чотири.
Потім сіла, відпочила,
Два горішки з’їла
Скільки діткам залишила? (5+4-2=7)
У кубельці спали.
А ще троє білченят
По гіллі стрибали.
Всіх тих діток полічіть,
Мамі-білці поможіть. (6+3=9)
4. Каліграфічна хвилинка. Повторення написання цифри 6
~ На яку цифру схожа білочка? (На білочку)
~ Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітинки. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітини.
Шість уважненько пишіть.
М’яким знаком не назвіть.
Бо образиться іще
І до літер учече.
5. Математичний диктант
~Запишіть число, що передує числу 6.
~Запишіть число, наступне за числом 5.
~Запишіть цифрою, скільки сторін має шестикутник.
~Запишіть «сусідів» числа 3, числа 7.
~До числа 9 додати 1. Запишіть відповідь.
6. Гра «Загадкові грибочки»
Вчитель загадує дітям загадку про число, а діти знаходять в себе цей грибочок.
~Це число стоїть між числами 7 і 9. (8)
~Це число стоїть перед числом 8. (7)
~Це число стоїть після 4. (5)
~Це число стоїть між 5 і 7. (6)
~Яке число передує числу 4? (3)
7. Руханка
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Робота над сюжетним малюнком та схемами (с.46, завдання 3)
~Діти, допоможіть, будь ласка, білочці порахувати запаси на зиму.
~Що нам потрібно знайти на першому малюнку, скільки всього горішків чи скільки залишилося? (Скільки всього)
~Якій схемі відповідає перший малюнок? (Третій)
~А що потрібно знайти на другому малюнку? (Скільки залишилося)
~ Якій схемі відповідає другий малюнок? (Другій)
~А до якої схеми немає малюнка? (До першої)
2. Повторення складу чисел. Запис прикладів у зошит
3. Гімнастика для очей
4. Графічний диктант «Білочка»
5. Закріплення складу чисел першого десятка. Гра «Шифрувальник»
~Розв’яжіть приклади, що вам приготувала білочка, та розшифруйте слово. Прочитайте цікаву інформацію про звірка
~Зараз нам І –ша група розповість як ще в Україні називають білочку? (Вивірка)
І-ша група
Приклади:
Шифр:
Цікаво знати! Українська назва цих тварин – «вивірка». У світі існує 30 видів білок. Білки поширені всюди, крім Австралії. |
~А друга розкаже якими народжуються білченята. (Сліпими)
ІІ-га група
Приклади:
Шифр:
Цікаво знати! Білки народжуються сліпими, не можуть бачити протягом шести-восьми тижнів. На момент їхнього народження у дитинчат немає волосся і зубів. У цей період вони повністю залежать від своєї матері. |
~ІІІ група скаже з чим порівнюють хвіст білочки? (З парашутом)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ
~Написання якої цифри ми повторювали сьогодні?
~Скільки сторін має шестикутник?
~Яке число називається «сусідом» певних чисел?
~Який ваший настрій на кінець уроку?