Розробка уроку геометрія 11 клас "Тіла обертання в завданнях ЗНО"

Про матеріал
Цілі: формування предметних компетентностей: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Тіла обертання»; підвищити рівень сформованості знань, умінь та навичок розв'язувати задачі з теми; формувати вміння застосовувати набуті знання під час розв'язування практичних задач; формування ключових компетентностей:спілкування державною мовою- чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; математична компетентність – оперувати числовою інформацією; сприяти розвитку систематичних знань, логічного мислення учнів, розвивати просторове уявлення; уміння вчитися впродовж життя – аналізувати результати своєї навчальної діяльності; підвищувати інтерес до вивчення математики. соціальна та громадянська компетентності- співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль у командній роботі
Перегляд файлу

Геометрія 11 клас

Вчитель : Курленя Олена Миколаївна

 

Тема : Тіла обертання в завданнях ЗНО

Цілі:

формування предметних компетентностей: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Тіла обертання»; підвищити рівень сформованості знань, умінь та навичок розв'язувати задачі з теми; формувати вміння застосовувати набуті знання під час розв'язування практичних задач;

формування ключових компетентностей:спілкування державною мовою- чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень;

математична компетентність – оперувати числовою інформацією; сприяти розвитку систематичних знань, логічного мислення учнів, розвивати просторове уявлення;

уміння вчитися впродовж життя – аналізувати результати своєї навчальної діяльності; підвищувати інтерес до вивчення математики.

соціальна та громадянська компетентності- співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль у командній роботі

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок

Обладнання: комп'ютер, проектор, презентація, лист-оцінювання, тест, тенісні кульки та ін.

Конспект уроку

  1. Організаційна частина
  2. Мотивація навчальної діяльності

Як сказав видатний французький архітектор Ле Корбюзьє, ми живемо в геометричний період і навкруги нас – геометрія.

І справді, світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини. Вона виявляється скрізь….Тіла обертання знаходять широке застосування у повсякденному житті, науці, техніці. Запишіть тему уроку: «Тіла обертання в завданнях ЗНО», щоб досягти успіху на уроці  потрібно поставити мету :

  • систематизувати та узагальнити знання з теми «Тіла обертання»;
  • вчитись бачити єдину математичну модель у різних ситуаціях, а саме завданнях практичного змісту
  • розвивати  інтелектуальні здібності, спостережливість, логічне мислення,  просторову уяву
  • формувати життєві компетентності

Перед вами лежить лист для оцінювання , запишіть  ПІ. Результати будуть оцінюватись на кожному етапі уроку за допомогою самоперевірки та взаємоперевірки, тому кожен в кінці уроку отримає оцінку. Під час уроку потрібно бути зібраним уважним, працювати швидко, раціонально використовувати час.

 

Лист для оцінювання  _____________________________________

завдання

Математичний диктант

Гра «хрестики –нулики»

Тест

«Підготова здо ЗНО»

Задачі практичного змісту

Практична робота

задачі

ЗНО

Загальна сума

оцінка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "асоціативний кущ тіла обертання"3. Актуалізація знань, умінь і навичок

  1.           Вправа «асоціативний кущ»

в центрі напис «Тіла обертання». Учням пропонується згадати слово чи словосполучення, які асоціюються з цим словом.

 

  1.                    Математичний диктант, який розкриє вашу просторову уяву

1. Закінчіть речення: „Тіло, утворене обертанням прямокутника навколо однієї зі своїх сторін називається…”             

2. Закінчіть речення: „Осьовим перерізом конуса є…”

3. Як називається відрізок, що сполучає центр сфери з точкою на сфері? 

4. Закінчіть речення:„Катет, навколо якого обертається прямокутний трикутник, називається…”

5. Закінчіть речення: „Будь-який переріз сфери площиною є…” 

6. Що є розгорткою бічної поверхні циліндра?

7. Закінчіть речення: „Тіло, утворене обертанням круга навколо його діаметра називається…”

8. Скільки основ має циліндр?  

  1.         Перевірка домашнє завдання

  

5. Вдосконалення вмінь і знань

Ще зовсім трішки і кожен з вас розпочне нове життя здобуваючи майбутню професію. Але для цього потрібно вступити до відповідного навчального закладу. Тому пропоную вам перевірити готовніть до ЗНО

  1.                  Тест

  

  1. Задачі практичного змісту

   

  1.    Практична робота    вам до вподоби спорт  …(тенісна кулька)

 

І, як підсумок, хочу нагадати вам слова Рене Декарта «Теорія без практики мертва і безплідна, практика без теорії неможлива».

 

  1.    Розвязування задач ЗНО

 

 

  1. Рефлексія

6.1 психологічна хвилинка

На останок хочу пригостити вас солодощами у формі різних тіл обертання. Нехай кожен вибере собі по душі і отримає побажання на найближче майбутнє (цукерки)

Конус-енергійні, сильні особистості, які ставлять прозорі цілі і, як правило, досягають їх.

Циліндр –допитливі та сміливі, особистості які мають жвавий інтерес до всього, що відбувається.

Куля –вміють  слухати і чути, вони щиро  “вболівають” за свій колектив , користуються популярністю в своєму колективі

  1. Підсумок уроку                                Продовжити  речення:

На занятті я дізнався…

На уроці я зрозумів…

На занятті я навчивоя…

Найлегшим було…

Найціавішим було…

 

Бажаю , щоб знання які ви отримали стали вам у нагоді.

  1. Домашнє завдання

Якої геометричної форми повинен бути чайник (за умови незмінного обсягу і матеріалу, з якого виготовлений чайник), щоб вода в ньому якомога довше залишалася гарячою?

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Курленя Олена
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Додано
24 січня
Переглядів
137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку