Розробка уроку Інтегрований урок Природознавство + Українська мова. ( Розвиток мовлення)

Про матеріал

Інтегрований урок Природознавство + Українська мова. ( Розвиток мовлення)

Тема уроку Гриби їстівні та труйні

Мета:

сформувати в учнів уявлення про гриби, навчити розрізняти їстівні та отруйні гриби,

розвивати пізнавальну активність дітей. уміння спостерігати;

розвивати мовлення , мислення учнів;

розширювати словниковий запас:

виховувати інтерес до слова;

виховувати повагу і любов до природи

Перегляд файлу

Розробка уроку

Інтегрований урок  Природознавство + Українська мова. ( Розвиток мовлення)

Тема  уроку  Гриби їстівні та труйні

Мета:

  • сформувати в учнів уявлення про гриби, навчити розрізняти їстівні та отруйні гриби,
  • розвивати пізнавальну активність дітей. уміння спостерігати;
  • розвивати мовлення , мислення учнів;
  • розширювати словниковий запас:
  • виховувати інтерес до слова;
  • виховувати повагу і любов до природи

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

1. Перевірка домашнього  завдання.

Тестування

1.Як поширюється насіння

   Кульбабки              Реп’яха                                  Сосна

а вітром                 а  вітром                    а. вітром. тваринами, птахами                                   

б водою                  б водою                                   б птахами

в тваринами           в людиною і тваринами       в водою

2.Серед поданих плодів і насіння знайдіть завий і поясніть

яблуко, груша, горіх

очерет горобина. калина

2. Творче  домашнє завдання 

Вчитель: Діти, на тому уроці ви отримали завдання: принести плоди, насіння різних рослин і розказати про їх спосіб розмноження.

(відповіді  дітей )

 

3.  Робота над загадкою

Людину, звіра, муху,

Кого б він не стрічав,

Ні разу капелюха, Одначе не знімав.

А хто на нього подивився –

Той йому зразу уклонився. (Гриб)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель: Які слова допомогли назвати відгадку?

Звісно, багато хто вас знають не лише назви грибів, але

й можуть відрізнити різні гриби один від одного.

III. Вивчення нового матеріалу

1 Бесіда

Вчитель: Хто  з вас разом  із батьками  із задоволенням  збирав гриби

в лісі?

Як ви вважаєте, гриби це жива чи нежива природа? (Жива)

Чому?  (Гриби з’являються (народжуються), ростуть, помирають )

Чи можна гриби віднести до рослин, вони ж ростуть на

землі?

 Які частини рослин вам відомі? (Корінь, стебло, гілки, листя, плід)

Що можна сказати про гриби? (У грибів немає листя, стебла, гілок.)

У такому разі чи можна упевненістю віднести гриби до світу рослин? (Ні)

А до світу тварин? (Також ні)

Так що ж це таке гриби? (Напевно, це особливий світ природи: ані рослини, ані тварини.)

Вчитель: Гриби дуже потрібні лісу Грибами живляться і лікуються

деякі тварини Близько ста тисяч грибів росте на нашій планеті

Розміри грибів різні є гриби велетні діаметром 1,5 метри  А у грибів маляток усього 1 міліметр Усім нам відомі гриби мають ніжку і капелюшок Вони часто нагадують парасольки Але є гриби, схожі на квіти Багато грибів дружать певними деревами і кущами і за звичай селяться під ними наприклад, маслюки під хвойними, білі під дубами. Додаток 3

Гриби діляться на два види

 

їстівні та отруйні.

Про це ми з вами вивчали у 1 класі.

Давайте  пригадаємо і подивимося  мультфільм  «Мудрі казки тітоньки Сови»

https://www.youtube.com/watch?v=U0a8Qp4unB8

Вчитель: Яку  помилку  зробив  зайчик?

Яку пораду вчителя – їжака треба нам всім запам’ятати?

 

Фізхвилинка

Вчитель: Послухаємо веселу пісню про гриби і потанцюємо

https://www.youtube.com/watch?v=B2pukK8ugwM

 

2. Робота з підручником  «Природознавство» с 45-47

1.Читання естафетою.

2. Бесіда

Вчитель: З яких частин складається гриб?

Як правильно збирати гриби?

До якого виду живої природи належать гриби?

Вчитель: Багато цікавого ми дізналися про гриби. Гриби  ми е тільки їмо, малюємо, збираємо, про гриби ще написані казки. І сьогодні  на уроці ми ознайомимося  з казкою Ірини Прокопенко «Як гриби ховалися»

Ви розгляньте малюнок і послухайте казку.

(Читання казки вчителем)

3. Робота в зошиті для розвитку зв’язного мовлення ,

підручник «Українська мова»

 вправа 3 стор.46-47

4. Словникова робота

(на дошці)  Додаток 1

5.Первинне сприйняття тексту. Змістовний аналіз.

Вчитель: Про які гриби казка про їстівні , чи отруйні?

6. Колективне складання речень (№3 с. 11)

 

Вчитель: Зверніть увагу на правопис слів

лисички  сироїжки  груздь  шляхетний повеселитися опеньки печериця розбіглися перелякані.

7. Запис речень в зошити для розвитку зв’язного мовлення

Підсумок уроку

1. Гра «Збери кошик»

(2 учні отримують кошики і починають «збирати гриба»,

які розвішені на дошці)  Додаток 1,2

Вчитель: Які бувають гриби?

Назвіть їстівні.

Закінчи речення

Зрізай гриби…

Збирай тільки …

Не знищуй…


 

Використана література

1. Навчальної  програми для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класів.

2. Інтегровані уроки в початковій школі / Упоряд.

Н. С. Вегера — Тернопіль–Харків: Ранок, 2010.

3.Т.Г. Гілберг ,Т.В.Сак «Природознавство» підручник для 2 класу,Київ, «Генеза»2012.

4.  М.Д.Захарійчук «Українська мова» 2 клас Київ, «Генеза»2012.

5.«Інтегровані уроки в початковій школі» Жданова  С.Г.

6 .І. Прокопенко. «Пригоди на землі та під водою»

Казки для молодшого шкільного віку Київ, "Веселка", 1990. 87 с.

7. Інтернет ресурс

 

Додаток 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Додаток2

 

 

 

 

https://png.pngtree.com/element_origin_min_pic/17/07/30/9ed03abc2970400aafdd9d9504f1ca10.jpg

https://png.pngtree.com/element_origin_min_pic/17/07/30/9ed03abc2970400aafdd9d9504f1ca10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 3

C:\Users\User\Desktop\Borovik-foto.jpgC:\Users\User\Desktop\17259441.jpegC:\Users\User\Desktop\Borovik-foto.jpgC:\Users\User\Desktop\17259441.jpeg 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\image118.jpeg 

C:\Users\User\Desktop\yak-vidriznyati-openki.jpg 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\1466578534_ellen-page_1920x1200_sc.jpg 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\i (8).webpC:\Users\User\Desktop\i (8).webpC:\Users\User\Desktop\i (8).webpC:\Users\User\Desktop\i (8).webp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Природознавство, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 лютого 2018
Переглядів
1720
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку