Розробка уроку "Мандрівка на місяць"

Про матеріал
Розробка уроку з використанням елементів STEM-освіти. Використано тему "Мандрівка на місяць"
Перегляд файлу

Stem – освіта

Урок фізичної культури

Тема: «Мандрівка до місяця»

Клас: 2

Мета:  освітня – озброювати учнів необхідними знаннями та вміння виконувати фізичні вправи;

 оздоровча – розучити рухливу гру «Місяцехід»;

 виховна – виховувати сміливість, охайність, товариськість.

Місце проведення: спортивна зала.

Обладнання:секундомір, свисток, гімнастична лава, гімнастичні мати, гімнастична стінка, музичний супровід.

     Хід уроку:

  1. Підготовча частина:
  • Шикування в шеренгу;
  • Привітання;
  • Пояснення завдань уроку;

Діти: на сьогоднішньому уроці ми з вами здійснимо мандрівку на місяць, але для цього нам потрібно знати чи всі ми готові до цього польоту.

Зараз ми порахуємо пульс.

Всі порахували? Всі здорові?

Тож рушаємо!

Першим завданням буде визначення в якій ви спортивній формі.

Повороти – (праворуч, ліворуч, стрибком) 6 раз.

Ходьба звичайна – 40 секунд.

Ходьба на носках – 40 секунд (руки за головою)

Ходьба на п»ятах – 40 секунд (руки на поясі)

Повільний біг – 30 секунд

Біг «боком» - 30 секунд (лівим, правим)

Ходьба  повільна – 30 секунд ( з підніманням рук в гору – вдих, руки вниз – видих)

Діти ми виконали перше завдання і прибули до місяцехода. Але щоб на нього потрапити необхідно відгадати загадки:

  • не електрика, не газ – світить всюди в нічний час (місяць);
  • срібну скидку кавуна видно уночі з вікна (місяць);
  • в синім небі світлячки не дістать до них рукою, а найбільший світлячок зігнувся, як черв»ячок. (зорі і місяць)
  1. Основна частина 

Ми відгадали загадки, а зараз нас чекає наступне випробування.

Загально розвиваючі вправи в русі.

В.п руки вперед – всторони

1 – мах лівою ногою до правої руки;

2 – В.п

3- 4 – (теж правою 4 раза)

Руки на колінах

(ходьба в присіді) 20 м.;

В.п руки на поясі

(стрибки з двох ніг) 15 м.;

В.п руки на поясі

1-3 (нахил вперед до лівої, правої ноги) 20 м.

4 – В.п

Отже, ми підійшли до «місяцехода».

Але, щоб в нього зайти необхідно піднятися по гімнастичній стінці, злізти з неї, проповзти на животі по похилій гімнастичній лаві, підтягуючись руками й зробити два перекиди вперед.

І так, ми з вами в місяцеході, ви діти, зрозуміли що для того щоб бути  космонавтом, необхідно мати міцне здоров»я, бути спритним, сміливим, витривалим, любити спорт.

Хто спортом займається

Той сили набираеться!

Ми прибули на місяць, де нас чекають цікаві розваги.

Рухлива гра: «Місяць – сонце»

Клас ділиться на дві команди.  Одна команда – місяць, друга команда – сонце.

Команди вишиковуються на середині спортивної зали, спиною один до одного.

По команді «Місяць» - тікають за лінію гравці.

Команди «Сонце», а гравці команди «Місяць» їх наздоганяють, по команді «Сонце» - навпаки тікають гравці  команди «Місяць».

Рухлива гра : «Місяцехід»

 Учні утворюють коло взявшись за руки

В середині кола учень в присіді (місяцехід 1). Пересуваючись по колу, учень (місяцехід 1) старається розсмішити гравців, промовляючи слова «я місяцехід1» кого розсмішив той стає (місяцеходом2))і також сміщить гравців, аж до поки не залишиться один гравець.

  1. Заключна частина
  • Шикування;
  • Відгук дітей про урок (що сподобалось?)
  • Пульсометрія;

Щоб здоровим бути сповна

Фізкультура всім потрібна

Для початку по порядку-

Вранці зробимо – що ?

(діти: зарядку)

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ячевський Максим Володимирович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 лютого 2019
Переглядів
639
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку