ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ МАТЕМАТИКИ
У 5-МУ КЛАСІ ЗА ТЕМОЮ:
Урок узагальнення і систематизації знань з теми «Звичайні дроби та дії з ними»
Учитель Лавренюк Світлана Іванівна
|
Тема уроку |
Звичайні дроби та дії з ними |
|
Тип уроку |
Урок узагальнення й систематизації знань |
|
Діяльнісна мета: формування в учнів умінь працювати із звичайними дробами. |
Задачі: Навчальні: - повторити основні дії із звичайними дробами та мішаними числами; - закріпити вміння учнів розв’язувати вправи на знаходження дробу від числа та числа за його дробом; - закріпити навички перетворення неправильних дробів у мішані числа. Розвивальні: - розвивати позитивну мотивацію до навчально-пізнавальної діяльності кожного учня у процесі розв’язування задач; - розвивати математичні та комунікативні компетенції учнів. Виховні: - виховувати наполегливість, цілеспрямованість, уміння адекватно оцінювати свою роботу. Методи: ігровий, словесний, наочний, практичний. Обладнання: інтерактивна дошка. |
|
Заплановані результати |
Предметні Знати:
Вміти:
Особистісні:
Метапредметні
|
|
Елементи технологій |
Ігрові технології, ІКТ |
|
Форма роботи |
Індивідуальна, фронтальна робота, робота в команді |
|
Міжпредметні зв’язки |
Біологія (екологія). Німецька мова. Українська література |
|
Організація простору |
Фронтальна робота, індивідуальна робота |
РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН УРОКУ
|
Назва ресурсів |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Навчальні компетенції, що формуються |
|||||
|
Пізнавальні |
Регулятивні |
Комунікативні |
Особистісні |
|
||||
|
1.Організаційний етап (2 хв.) |
||||||||
|
|
Вступне слово вчителя. Привітання учнів, перевірка готовності до уроку. |
Привітання вчителя. Перевірка навчального приладдя. |
|
Прогнозування власної діяльності. |
Уміння слухати. |
Ввічливість. |
|
|
|
2. Перевірка домашнього завдання. Постановка мети й задач уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів (8 хв.) |
||||||||
|
Презентація уроку |
(Слайд 2) — крилатий вислів; Запитання: «Як розуміти вислів?» Сьогодні я пропоную розгляну ти, як дроби «пов’язані» з нашою планетою (Слайд 3) — «Земля і дроби»
Чи справились з домашнім завданням?(фронтальна перевірка) (Слайд 4) (Слайд 5) Емоційне налаштування. (Слайд 6) — тема уроку .
Як гадаєте, що ми маємо робити на уроці сьогодні? Сформулюйте мету уроку, якщо всі нові теми про дроби ми вже вивчили? Повторити мету уроку: «Закріпити вміння застосовувати теоретичні знання на всі дії з дробами мішаними числами до розв’язування прикладів та задач». Оскільки навчання має приносити позитивні відчуття то проведемо наш урок у формі математичного марафону. |
Включаються в діловий ритм уроку. Ведуть діалог з учителем і відповідають на запитання вчителя, висловлюють думки.
Відповідають на запитання вчителя.
Записують тему уроку в зошит. (Слайд 6)
Самостійно формулюють мету й ознайомлюються із задачами уроку.
|
Самостійне виділення й формулювання пізнавальної мети.
Аналіз. |
Цілепокладання (постановка навчальної задачі). Планування й прогнозування своєї діяльності. |
Уміння слухати й чути. |
Формування стійкої мотивації до навчання. |
|
|
|
Руханка 2 хв (Слайд 7) |
||||||||
|
3. Актуалізація знань (3 хв.) |
||||||||
|
«Мікрофон» |
Як завжди перед початком змагань проведемо пресконференцію. Сьогодні журналістом буду я, а моїм помічником … (Слайд 8).
|
Відповідають на запитання з презентації. В ході пресконференції учні показують рівень засвоєння теоретичних знань |
Самостійне складання алгоритмів при освітленні питань пресконференції.
|
Уміння володіти навичками самоконтролю й саморегуляції.
|
Уміння досить повно й послідовно виражати свої думки, мати комунікативні навички. |
Змісто-творення. |
|
|
|
4. Закріплення та узагальнення знань (5 хв.) |
||||||||
|
«Розминка» |
(Слайд 9 - 14) Вчитель пропонує потренувати виконання дій з дробами на швидкість.
|
Виконують завдання з презентації на швидкість. Аналізують інформацію, самостійно обирають правила дій та виконують їх. Засвоюють прийоми обчислень, записують розв’язки в зошитах. |
Вибір ефективних способів розв’язку. Пошук та виділення необхідної інформації.
Усвідомлена побудова висловлювання в усній та письмовій формі, підведення під поняття, виведення наслідків.
Встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
|
Уміння слухати відповідно до цільової установки.
Виконання обумовлених правил.
|
Уміння відповідати запитання й відповідати на них найкращим чином. |
Уміння не боятися зробити помилку. |
|
|
|
5. Формування вмінь (8 хв.) |
||||||||
|
Дешифратор |
Вчитель перевіряє навички виконувати дії з мішаними числами. Спонукає до можливості обміну новою інформацією з іншими здобувачами освіти, доброзичливого ставлення до чужої роботи |
Виконання завдань з підручника. (Слайд 10)
Відбір та сприйняття цікавої інформації |
Вибір найбільш ефективних способів розв’язання вправ залежно від умови. Побудова логічного ланцюжка міркувань. Вміння працювати з інтернетом в пізнавальних цілях |
Саморегуляція. |
Уміння виробляти продуктивні стосунки з ровесником й дорослими. |
Уміння адекватно реагувати на труднощі й не боятися помилок.
|
|
|
|
Розминка для очей (1 хв) |
||||||||
|
6. Розв’язування задачі (6 хв.) |
||||||||
|
Презентація Розв’язування задачі, вправа Learning apps |
Вчитель пропонує розв’язати задачу практичного змісту (зв'язок з українською літературою) |
Аналізують умову задачі та застосовують вміння виконувати дії з дробами мішаними числами до розв’язування задач практичного змісту
Виконують завдання самостійно
|
Побудова логічного ланцюжка міркувань. |
Контроль діяльності(робота за заданим еталоном). Виконання обумовлених правил. Уміння засвоювати навчальну задачу. |
Уміння формулювати власну думку. Уміння виробляти продуктивні стосунки з ровесником й дорослими. |
Планування навчального спілкування. |
|
|
|
7. Інформування про домашнє завдання, настанови з його виконання (1хв.) |
||||||||
|
|
Домашнє завдання, забезпечення розуміння дітьми його задач та способу виконання. |
Записують домашнє завдання. |
|
Уміння розуміти навчальну задачу. |
Уміння ставити навчальні запитання. |
|
|
|
|
8. Підсумки уроку. Рефлексія навчальної діяльності на ньому (4 хв.) |
||||||||
|
Підсумковий слайд.
|
Запитання
Оцінити свій стан за результатом уроку «смайликом». |
Учаться володіти своїми емоціями, аналізуючи їх. |
Моделювання. |
Ретроспективна рефлексія.
Оцінювання якості й рівня усвідомлення. |
Уміння аналізувати й усвідомлювати, а також висловлювати свої думки й почуття. |
Само-оцінювання. |
|
|